Jak podat výpověď po RD, aby neběžela 2měs. výpov. doba?

janik1979
3. únor 2014

8. března mě končí RD a do původního zaměstnání se nemohu vrátit, jelikož jsem se během RD přestěhovala o 60 km dál a dojíždění je nemožné. Poradíte mě někdo prosím, jak mám formulovat výpověď, aby mě neběžela dvouměsíční výpovědní doba? Mám napsat výpověď dohodou z důvodu přestěhování? není někde nějaká předloha? Moc děkuji za rady

ivca_doubek
3. únor 2014

Já bych se dohodla se zaměstnavatelem. S ním se nejlépe dohodneš co a jak, proč končíš a že opravdu dojíždět nemůžeš. Spíš to pochopí, než když dostane poštou výpoveď, co když počítá s tím že se vrátíš??

ninive211
3. únor 2014

@janik1979 Jen pro upřesnění, něco jako výpověď dohodou prostě neexistuje 🙂 Buď je výpověď (klasická s 2měsíční výpovědní lhůtou) anebo Dohoda o ukončení pracovního poměru. Z tvého dotazu rozumím, že by ses ráda dohodla na ukončení poměru k určitému datu, tedy půjde o tu Dohodu o ukončení PP. Vzory nějaké na internetu jistě najdeš, v případě dohody ale není třeba ni složitě vypisovat a sepisovat důvody (jako u výpovědi), jedná se dohodu dvou stran, které souhlasí s ukončením pracovnímu poměru k datu XY, podpis, tečka.

janik1979
autor
3. únor 2014

@ninive211 Moc děkuji a ještě se zeptám ke kterému dni bych měla výpověď napsat? RD mě končí 8. března- to má syn třetí narozeniny. Mám být tedy datum toho 8. března, nebo až následující den tedy 9. března? Děkuji

xpila
3. únor 2014

@janik1979 Dohodu sice můžeš navrhnout, ale on s ní nemusí souhlasit. V tom případě stejně budeš muset dát výpověď s dvouměsíční lhůtou.

baramaty
3. únor 2014

@janik1979 Ahoj, řeším stejné co ty, mě rodičák končí 17.3. Já bych musela dojíždět 70 km. Naštěstí mám se svojí přímou nadřízenou dobré vztahy a domluvily jsem se, že sepíšeme Dohodu o ukončení pracovního poměru. Jen ještě pozor, pokud budeš chtít pobírat nějakou podporu, bylo by potřeba abyste sepsali dohodu a uvedli tam důvod, že pečuješ o nezletilé dítě. A abys dosáhla na podporu počítanou z platu, bylo by potřeba, abys byla alespoň jeden den po ukončení rodičáku zaměstnaná (účastna na důchodovém pojištění). byla jsem si to zjišťovat na pracáku, protože jak hledám, tak hledám a žádná práce blíž domovu zatím není....Syn se narodil 17.3., 18.3. pojedu normálně do práce (mám fakt štěstí na zaměstnavatele a ten s tím souhlasí) a k 19.3. sepíšeme dohodu o ukončení. Protože, pokud půjdeš rovnou z rodičáku na pracák, tak se ti podpora bude počítat z rodičovské☹

ninive211
3. únor 2014

@xpila To máš pravdu,a le většinou po RD zaměstnavatelé naopak velice rádi dohody "podstrkují" k podpisu, aby se taktko snadno "zbavili" zaměstnankyně a nemuseli si vymýšlet pseudodůvody pro ukončení poměru. Pokud @janik1979 uvede i důvod, že z časových důvodů prostě nemůže dojíždět a nemůže tak řádně a svědomitě vykonávat náplň práce, tak by byl zaměstnavatel blbý, kdyby to nepodepsal. Nemusí pak navíc platit odstupné atd.

janik1979
autor
3. únor 2014

@baramaty moc děkuji za rady. Já bohužel musím hned po RD dát výpověď, nemůžu jít na jeden den do práce, tak vím, že se mě bude podpora počítat z RD, ale s tím se nedá nic dělat. Mám už sehnanou jinou práci, tak na ÚP dlouho nebudu, tak to neřeším. Ještě k tomu důvodu dohody- mám napsat něco jako: Důvodem rozvázání pracovního poměru dohodou je mé přestěhování o 60 km dál od sídla zaměstnavatele a tím pádem z časových důvodů nemohu dojíždět, jelikož pěčuji o dvě nezletilé děti? Nebo jak budete formulovat důvod? Děkuji

baramaty
3. únor 2014

@janik1979 Napsala bych to asi tak jak píšeš. Já nevím, jak to tam přesně dají, prý to připraví mzdová účetní, takže jsem se po tom nepídila, jen jsem jim řekla, že tam potřebuju mít uveden ten důvod kvůli ÚP. A gratuluju k nové práci 🙂 Sehnat něco s 2 dětma je docela umění, já zatím nic sehnat nemůžu ☹

j.a.n.i
3. únor 2014

@janik1979 Zvedla bych telefon a domluvila se ze zaměstnavatelem, nebo tam rovnou dojela, mě takhle někdo poslat dohodu, aniž by se se mnou předtím o tom bavil, tak ho pošlu do háje čistě z principu.

romca67
3. únor 2014

@baramaty ahoj, nevíš jestli je to stejné i u nemocenské, po ukončení PN bude to skoro rok se nechci vrátit do práce a to z důvodu abych se na tu nemocenskou nedostala hned zpět, máme totiž "bezva" vedoucí takový balzám na nervy 😉 taky se mi bude podpora počítat z nemocenské? dík

baramaty
3. únor 2014

@romca67 ahoj, to myslím, ze ne, nejsem odborník, vím jen co mi řekla paní na pracáku. Ale tuším, ze mluvila o 2 a vice letech kdy nejsem účastna na duchodovem pojištění. A to by se tě tykat nemělo.

veronikaka
29. dub 2015

Mám podobný problém. Dcerce bude 19.11.2015 - 3 roky. U zaměstnavatele mám nahlášen nástup z RD 1.6.2015. Také jsem se přestěhovala a navíc jsem si od 15.5.2015 sehnala novou práci v místě bydliště. Jak já bych měla formulovat dohodu? Myslím tím především k jakému datu? Měla bych jí směrovat k 14.5.? Anebo to je jedno a na tu mezeru mi to bude pokrývat rodičák? Předem moc děkuji za odpovědi. Veronika
Pokud by mi zaměstnavatel nechtěl vyjít s dohodou, tak si prodloužím nástup novou žádostí a výpověď dám 2-měsíční? Nevadilo by, kdyby se mi 2 práce překrývaly?

@j.a.n.i
@xpila

j.a.n.i
29. dub 2015

@veronikaka Já se zeptám na jinou věc, kdybys tu práci v místě bydliště neměla, uvažovala bys o dojíždění?

veronikaka
29. dub 2015

@j.a.n.i To asi ano. I když si myslím, že bych byla nežádoucí.