Jak přesvědčit Dr., aby mi napsala neschopenku?

verdulka
15. zář 2009

Ahojky, jsem úplně na začátku těhu, za měsíc se mám vrátit do práce po RD. Problém je v tom, že jsem pracovala v hypermarketu a nyní mi hrozí, že mě přesunou na pozici pokladní. Kdo to někdy dělal, dá mi za pravdu, že je to hodně náročné a taky dost stresující. Jenže moje doktorka zastává názor, že se dá v těhu normálka pracovat (já to i chápu, ale je práce a "práce"). Neporadíte, jak paní doktorku přesvědčit, aby mi neschopenku napsala??

vojtisek2007
15. zář 2009

verdulka - já myslím, že když jí řekneš jakou práci děláš a že ti není dvakrát dobře, nehledě na to, že třeba musíš do práce dojíždět autem....., tak by to měla pochopit...pokud ne, zvažovala bych změnu lékařky 🤐

hanulik84
15. zář 2009

verdulka - já sem toho názoru, že těhotenství není nemoc, tak pokud máš bezkomplikací těhu, tak bych zbytečně nestresovala. já sem zdravtní sestra a taky tu hodlám zůstat, samozřejmě, pokud bude vše ok....znám holky, co takhle odešly hned na neschopenku, nic jim nebylo a pak se ukousaly nudou. navíc moje doktorka mně řekla. pokud máte rizikové pracoviště, tak vás musí přesunout na takové, kde těhu může pracovat, pokud tak neučiní, můžou tě nechat doma, ale měly by ti vyrovnávat plat, který si do tě doby měla. tak se na to doktorky zeptej🙂 držím pěstičky