Jak rychle mi musí zaměstnavatel vyplnit žádosti?

martinape
3. bře 2010

Ahojte všichni. Nevíte někdo, jestli je pro zaměstnavatele nějaká povinnost vyplnit něco, o co ho požádá zaměstnanec, v nějakým termínu? Moje kolegyně ma postižený dítě a vždy když potřebuje něco pro sociálku, tak ať to dá zaměstnavateli třeba měsíc dopředu, tak to skoro nikdy nemá včas. Já teď potřebuju potvrzení o příjmech kvůli daňovému přiznání, už jsem jí o tom volala před týdnem a dnes mi řekla, že ještě neměla čas. Což mi přijde v dnešní době počítačů, kdy dle mého je to práce maximálně na pět minut, směšný.

kocule
3. bře 2010

Marti, pokud zaměstnavatel podává za zaměstnance DPFO, tak ho musí podat do 15.2. Tudíž musí mít vyhotovené i podklady pro podání tohoto přiznání. Určitě si to u vás v zaměstnání někdo zaměstvatelem nechal zpracovat, takže podklady mít musí. Já mám doma potvrzení od 25.1.!!! 😎 Jde o to to fakt jen vytisknout a orazit, vše je v PC. 😠

martinape
autor
3. bře 2010

No přesně tak si myslím, že by to mělo fungovat. Jenže šéfka je pěkná lenora a lhářka. Kdo ví, jestli se toho papíru někdy dočkám... 😒 naposledy když jsem něco potřebovala a volala jí, že UŽ to potřebuju, tak mi řekla, že už to dávno udělala, ale zapoměl mi to přivézt řidič. Druhý den, když jsem jí volala znova, tak mi řekla, že to zrovna v tu chvíli dělá. A další den mi řekla, že to půjde po obědě udělat a odpoledne mi to přiveze. Ona si ani ty svoje výmluvy nepamatuje.

lucisa
3. bře 2010

Jojo, lež má krátké nohy. Taky to znám, když chtěl někdo něco po mě, musela to být skoro tentýž den, ale když jsem něco potřebovala já, skoro jsem dostala vynadáno, že nemá na starosti jenom mě - dovolila jsem se po 14 dnech znovu ozvat 😠

martinape
autor
10. bře 2010

Hm... Tak potvrzení pořád nemám... 😠