• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak se počítá nemocenská u OSVČ?

11. ledna 2014 
maminky prosím nevíte, jak se počítá když jsem ukončila 11/2013 pracovní poměr a od 12/2013 jsem OSVČ.Bohužel asi budu muset marodit na neschopenku - nevíte s čeho se mi bude počítat nemocenská ?
9. led 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, podstatné je, zda si platíš nemocenské pojištění, abys vůbec na tu neschopenku měla nárok. A pokud ano, tak se to počítá podle výše toho odvedeného nemocenského, potažmo sociálního. Jo a není dobré to dávat jako otázku, protože každý může odpovědět jen jednou, takže nejde nic upřesnit, pokud je něco nejasného.
10. led 2014 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, nemocenské dávky Vám nahrazují příjem z výdělečné činnosti po dobu pracovní neschoposti. Je-li Vám tedy vyplácena nemocenská dávka z HPP, tak v HPP nevykonáváte práci a nemáte tedy ani příjem. U OSVČ je to podobné, po dobu pracovní neschopnosti, kdy Vám plyne dávka nemocenského pojištění z pojištění OSVČ,tak musíte činnosti OSVČ pozastavit ( nesmíte ji vykonávat sama). Dle uvedeného si však pravděpodobně nemocenské pojištění z OSVČ nehradíte a nejste jako OSVČ ani uznána práce neschopnou. Lékař by Vám vystavil 2 pracovní neschopnosti. Nejste-li práce uznána práce neschopnout jak v HPP tak jako OSVČ, tak nic nebrání tomu, aby Vám byla vyplácena nemocenská z HPP i v případě, že jste OŠVČ.
10. led 2014 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přehozeno z Otázka na Diskuse, aby bylo možné doplnit a odpovídat opakovaně.
10. led 2014 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@infokonik jsem ani netušila že to jde :slight_smile:
11. led 2014 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkad2856 Akorát zakladatelka píše, že pracovní poměr ukončila k 11/2013, tedy z jeho titulu na neschopenku nárok nemá. A z titulu OSVČ aktuálně taky ne, pokud si nemocenské platí hned od začátku, tak nárok vznikne od března.
11. led 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek