Jak se pohybují platy v administrativě v okolí UH?

lenkaaa
2. čer 2014

Ahoj. Prosim Vas jak se pohybuji platy v kancelari - administrativa, pomocna ucetni... nejen v okoli Uherskeho Hradiste? Predem dekuji

brunetka11
3. čer 2014

Mrkněte na profesii nebo jobs.cz - mívali tam přehledy platů v regionech. Jinak je to velmi rozdílné - můžeš mít administrativu za patnáct i za třicet, stejně tak účetnictví. Výše platu je ovlivňována i délkou požadované praxe, znalost určitých typů SW, jazykové požadavky...

orchidis
3. čer 2014

@lenkaaa V této oblasti bohužel nic moc. Navíc je v tomto oboru přetlak jako blázen. Pokud nenabízíš 2-3 jazyky, nebo tak něco, tak zaměstnavatelé dávají tak 12 čistýho, víc nemají důvod, holky jim to za ty prachy vezmou.

ninive211
3. čer 2014

Nejsem z UH, ale z Brna, takže velké město, kde asi by měly být i vyšší platy než v UH, ale ani tady to není žádná sláva. Běžná sekretářka nebo pomocná účetní má nástupák tak 16, 17 hrubého, výjimečně víc, pokud umí cizí jazyky (aktivně). Na pozicích asistentek ředitele v dnešní době už často nestačí jen angličtina, chtějí třeba ještě i nějaký druhý jazyk. No a závisí samozřejmě na délce praxe (na vzdělání taky, ale co jsem tak v praxi zažila, tak zaměstnavatelé, hlavně v menších firmách, se spíš dívají na to, co zaměstnanec fakt umí, než jestli má SŠ nebo VŠ, rozhodně neplatí, že s VŠ si řekneš o pět tisíc víc a čekáš, že z tebe sednou na zadek. To už dávno neplatí, dneska má bohužel VŠ s promnutím každý blb, takže diplom nic neukazuje).
A jinak se dívám, že máš 5-letou dcerku - tedy relativně malé dítě se sklone k nemocnosti. Další handicap u zaměstnavatele.

antoinet
3. čer 2014

Jihlava - nástupní 15 - 23 000 Kč, nejvíc to ovlivňují nároky na uchazeče a především, jak si firma stojí (je rozdíl úspěšná nadnárodní nebo malá rodinná, co vyjde tak tak).

orchidis
3. čer 2014

@ninive211 A ty tu VŠ máš? Mně to vždycky hrozně mrzí, když takové kecy slyším... Studovala jsem poctivě, na náročné VŠ, sama jsem si na ni vydělala. Stálo mě to hodně úsilí času a odříkání a bez ní bych v oboru byla celkem nula 🙂. To, že ty ji nemáš, nebo jsi vystudovala bůhvíco a tím pádem tím opovrhuješ, neznamená, že všichni vysokoškoláci jsou blbci, pro něž vzdělání nic neznamená 😉. Trochu úcty a ohledu 😎.

ninive211
3. čer 2014

@orchidis Tak teď bych si to klidně mohla vzít osobně 😉 Ano, já mám VŠ, Ing. na ESF MU ekonomický směr, žádná pochybná škola ani "soukromá "dávačka". Sestra jako absolvent VŠ s ČERVENÝM diplomem (taky Ing. ekonomie, pro změnu MENDELU) měla v Boskovicích nástupák jako asistenka 16 hrubého, a to celkem běžně musela komunikovat emailem s dodavateli v angličtině. Ne že by neměla navíc, to stoprocentně...ale v daném regionu byla bez pořádné praxe ráda, že po škole vůbec NĚCO sehnala. Tam jí na pozici asistentky nabízeli i na jednom místě 14 tisíc a mysleli si, kdoví co jí nedávají.
Já rozhodně neopovrhuju vzděláním, naopak na něj hodně dám a sama jsme od malička věděla, že na vejšku chci. Ale já tu píšu o reálné zkušenosti z praxe, s čím jsem se já setkala (nebo sestra), víš - zejména menší podnikatelé (nemyslím teď nadnárodní firmy) se dívají spíš na to, co holka umí než jestli má dvě vysoké školy a státnici FCE, ale v praxi má problém napsat email a udělat tabulku v Excelu. A jsou, zejména v menším městech, lakomí jak škrti - nejlépe přijmout "holku pro všechno" za desítku! Tak ten příspěvek byl myšlen.

lenkaaa
autor
3. čer 2014

@ninive211
@orchidis
@antoinet
@brunetka11

Holky, tak me se jedna o to, ze jsem kdysi pracovala v Brne a behem materske jsem se presthovala do UH. Ted mam po materske a nevim co delat. Mam moznost se vratit zpet do prace do Brna, znovu se zaucit, to znamena dojizdet alespon jeden mesic do Brna anebo tu vzdy byt cely tyden a to podotykam ze mezitim male deti ma na starosti babicka, teticka, tatinek a kde kdo... po zapracovani se znovu ve firme mi nabizi praci tri dny v tydnu z domova a dva dny dojizdet do brna. Tohle cele za 18 cisteho. Takze moje otazka je, jestli to takhle primout anebo jizda 2x tydne do brna je tak silena ze radeji mam najit neco v okoli UH? ale zase za jaky plat??? budu rada za Vase nazory a rady....

lenkaaa
autor
3. čer 2014

jo a VS nemam ☹

brunetka11
3. čer 2014

@lenkaaa Zvážila bych tedy to dojezdy (už kvůli pravděpodobné počáteční nemocnosti dcerky) a pokud bys to nedávala, v mezičase hledání nové práce.
Ale z mého pohledu - možnost 3 HO - paráda...
Platově to je očividně dost podobné...

P.S.
Já si takhle začala užívat cestování MHD po Praze - jedna z mála "chvil", kdy si můžu v klidu číst a nikdo po mně nic nechce 😉