Jak se vyhnout konfliktům v práci? Nastupuju po MD

sarinkam
29. črc 2009

Holky, potadte mi, v sobotu jdu -zatim- na brigadu do mistniho konzumu, je to v miste bydliste, 400 m od domu, s pevnou prac dobou, a jestli se osvedcim, tak bych mohla i na stalo. Vedouci me ale varovala, že kdyz ona prijme novou brigadnici, tak vyhodi tu nejhorsi prodavacku a tak se pripravim, že se na me sesypou.

Jak se mam vyhnout pripadnym konfliktum? Kdyz se budu potrebovat ptat na plno veci? Po kratkem rozhovoru z vedouci te prodejny vypadlo, že ji ničí mentalita tech zenskejch, ma tam takovy dost jednoduchy povahy.

Zas na druhou stanu, mela jsem tam sebou obe deti,jen se ptala, jestli mam hlidani, rekla jsem že jo, a nejaky nemoce deti- zatim decka prospivaji dobre- neresila.

Řikala mi, že je treba, abych si zapamatovala, kde co je, no ale znate to, po matersky mam zmeklej mozek, nejsem schopna si toho moc zapamatovat.myslite že se muzu dovolit,jestli bych si ty regaly mohla vyfotit a doma bych si to probrala?

j.a.n.u.s.
29. črc 2009

sarinkam....je to neprijemny prijit do noveho kolektivu, jeste k tomu za "vyhozenou nejhorsi"...ale ty jsi inteligentni mlada zena...a nenechas se zvyklat.

Ty regaly? Nevim, zkus to....a jestli to neprojde, tak at ti da aspon nejaky seznam...a cas na to si vse zapamatovat....drzim palce 😉

sisstin
29. črc 2009

sarinkam: a na jakou pozici jdeš? Pokud jdeš dělat pokladní, tak vůbec žádné regály znát nepotřebuješ 😲 po tom ti nic není, ty budeš pouze markovat zboží, vracet peníze..storna a opravy už dělá nadřízený. Pokud jdeš doplnovat zboží, tak by tě na tvém úseku měl zaučit někdo, komu ten úsek patří 😕 ...a jinak managerka je tedy velice zvláštní, když svému potencionálnímu zaměstnanci řekne, že když ho přijme, tak vyhodí toho nejhoršího. Co to je za krám? V obchodě jsem pracovala x let, často na vedoucích pozicích a tohle mi přijde šílené teda 😕

sisstin
29. črc 2009

jinak fotit ani natáče se v obchodě nesmí, je to pokutované 😕 pokud jdeš dělat pokladní, tak si budeš muset zapamatovat často i 6místné kody u zboží, které nemá EAN..ale k tomu bys měla dostat poklady..vůbec se mi to tvé místo teda nezdá, tam bych asi nešla 😕

sarinkam
autor
29. črc 2009

sis, mě to šilený nepřijde, to bys ty žensky tam musela videt, nic proti prostým ženám, ale co je moc je příliš, ona není místní a tak nezná místní vyhlaseny firmy. Me ji bylo v ten okamzik lito, co si myslet o tom, když honi lidi aby nekourili pred obchodem a pracovali? nebo zada praci a za chvili jde a ta ženska tam není? a nebyla tam celych 20 minut co jsme to vyřizovali?

na pokladni ne, asi zatim jen doplnovat. Zacala mi rikat, že ji to tady znici, ze nezna mistni lidi a vidi že je to chyba. Hot pohraniči. Je to normalni obchod na malomeste.

Takže Tobe, zkusene, cinka alarm, když bys neco takovyho slysela? Me ta vedoucí prisla že chce aby to fungovalo ma tam par šikovnejch a jinak..hruza..Kdybys mi o tom napsala neco vic, co by se mi mohlo hodit, budu rada, u nas je to s praci zle..Dík.

ps- nikdy jsem v obchode nepracovala, mam maturitu a nejsem vyucena prodavacka.

sarinkam
autor
29. črc 2009

sis, dik, aspon ze sebe neudelam blbce, Co je to EAN?

sisstin
29. črc 2009

sari: tý jo, ted čtu, že to je konzum, to mi nějak uniklo, takže to bude asi něco malýho že 😕 a zboží budeš doplňovat nebo ho i zároven objednávat? Pže to by ti měli ukázat ten program, co a jak 😉 ono v malým obchodě to asi chodí jinak, než někde v obchodácích..já dělala jenom ve velkým obchodu, kde jsem měla pod sebou třeba 30pokladních na stálo a 20brigádnic 😉 na pokladně jsem dělala celou SS 😝 mně prostě přijde děsně neprofesionální, byt v malý společnosti, že bych někoho nabírala se slovy, že tu pracuje banda idiotů 😅 a že když budu dobrá, že někoho vyhodí a já budu mít jeho místo.. 😕

a počítej, že když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají..tohle je práce na směny, víkendy a svátky( teda pokud ten konzum nemá zavřeno), celkem si k tobě bohužel můžou dovolit vše...jako práce s malýma dětma mi to přijde dost blbý 😖 já mám taky hrůzu, co budu dělat po MD..sice mám stejně jako ty SS s maturitou...ale praxi v oboru mám nula( ekonomie)...a jít dělat tam, kam jsem dělala, si s malým dítětem absolutně neumím představit 😔

sarinkam
autor
29. črc 2009

Dík moc, ona se za to skoro omlouvala, že to vypustila z pusy. Na malomeste s lidi znaj a opravdu se tam vystřidal veškery vykvet . Tim nemyslim žensky co treba nemaj na znackovy hadry, ja je taky nenosim, jsou tam soboty i nedele, ale to by byl s detma manzel , naopak mi vyhovuje, že se deticek na chvili zbavim a donutim tak manzela aby se staral.

No ja to zkusim a uvidim.

Treba mi rikala, že nařídila, aby se nove zboží-mouka atd. davalo za to starsi, a nejake prodavacky to proste nejsou schopny akceptovat. To samy vytrideni nahnileho ovoce.

Zatim tam jdu jen na brigadu do 4.000,- k podpoře, takže pokud me tam nesežerou, mela bych to přežit.
Vsude je neco, nedavno jsme pres IP povidaly s jednou maminou, co mela mamu postacku, jako jsem byla ja a konec prac doby v nedohlednu, pauza na obed zadna, buzerace, jak jsme nevytizeny, a podobne.

Nebo mi navrhnete idelani praci a idealnim platem a prac dobou 😀

sarinkam
autor
5. srp 2009

Tak musím dát Sistin za pravdu, dnes jsem schytala děsný řev, že jsem si netroufla odvest hakem 5 beden plnych piv najednou pres schudek z vytahu. Taky se furt na vsechno ptam jak debil, jak vubec jsem mohla mit kdysi maturitu, už jsem tam snad dost dlouho--3 dny, abych vedela, jhak to tam chodi----citace.

Potom se sice ta vedouci omouvala, takze jsem vzala zpet rozhodnuti zitra už nejit, ale nevidím to perspektivne. Budu tam tu dobu co budou deti pryc a pak trada pryc.