Jak spočítat dovolenou před nástupem na MD?

ceekanka
20. dub 2018

Ahoj holky,
chci se zeptat jak je to s výpočtem dovo na letošní rok,když bych měla 15.8 nastoupit na mateřskou. Zaměstnancem jsem v podstatě ještě půl roku po porodu (tedy až do dubna příštího roku) nebo je to půl roku od nástupu na MD tedy od 15.8? Jde mi ale o to,jestli jako odpracované měsíce,za které mi vzniká nárok na dovolenou mám počítat jen letošní leden až 15.8 nebo až dokud jsem placená zaměstnavatelem a vedena jako zaměstnanec? Děkuji za odpovědi 🙂

j.a.n.i
20. dub 2018

@ceekanka No, pokud nemáš smlouvu na dobu určitou, tak si vedená jako zaměstnanec stále, i během RD... ale jinak jako odpracované pro nárok na dovolenou bereš dobu kdy pracuješ + dobu, kdy jsi na MD, tedy těch 28 týdnů. Jo a PPM zaměstnavatel rozhodně neplatí.

swetlusska
Autor odpověď smazal
Zobraz
thalia
20. dub 2018

Těch 28 týdnů je od nástupu na md, takže cca 4 měsíce po porodu. Pokud letos od ledna chodíš do práce, tak máš nárok na celou letošní dovolenou (už máš odpracováno 60 dní). Na dovolenou za příští rok budeš mít nárok na poměrnou část, protože v 2019 nebudeš na MD potřebných 60 dní. Ke konci md pošli dopis se žádostí o čerpání zbytku dovolené a části dovolené za rok 2019 (to budou tak dva tři dny tipuju) a následnou RD do 3 (nebo méně, jak potřebuješ) let dítěte.

ceekanka
autor
20. dub 2018

Ahoj holky, moc díky za odpovědi. Já dělám ve školce, takže přes prázdniny nebude problém tu dovolenou vyčerpat. Právě naopak, kdyby se mi měla krátit, měla bych asi dost problém vyjít, protože je školka celý měsíc zavřená. Navíc jsou před námi st.sv. a pondělky budeme muset také vybírat dovo a tak jsem chtěla zjistit jak na tom vlastně jsem. U prvního těhu jsem tohle vůbec neřešila 🙂 Takže když to shrnu,pracuji na tomto místě od minulého roku, čili od ledna tohoto roku jsem zaměstnaná a smlouvu mám na dobu neurčitou, tak mi zůstane tolik dovolené kolik mi v lednu letošního roku naběhlo + nějaké ty dva měsíce v roce 2019, kdy budu přestupovat z MD na RD...?
Děkuji moc za vysvětlení.