Jak to udělat, abych ze státu vyždímala na RD co nejvíc?

petlushe
22. srp 2013

Ahojte maminky, chtěla jsem pořešit jednu věc, když vidím naše spoluobčany tmavší pleti ( nejsem žádná zaujatá rasistka) jen mě mrzí, že tito lidé mají přídavky a nemusí v životě nic dělat a my, kteří pracujeme od ukončení školy u podnikatelů, kteří za pár kaček z vás strhávají kůži a nemáme nárok vůbec na nic. Chtěla jsem se poptat, jak a co dělat, abych ze státu vyždímala co nejvíce při rodičovské dovolené. Jak to máte vy? Berete přídavky a co je pro to nutné, vždy to musí jít nějakým způsobem obejít 🙂 Díky za rady. Jelikož na úřadě vám nikdo neřekne na co máte nárok, tak bych byla ráda, kdybyste mi poradily 🙂 Jsem ještě na mateřské dovolené, mám 2,5 měsíční dcerušku a bydlím v domě mých rodičů s přítelem. Samozřejmě klidně ho zapřu :D 🙂

chris_n
22. srp 2013

@zamilovanadonej nechci se hádat 😉 mám své zkušenosti a známé na těchto úřadech. Byla jsem tam párkrát na praxi a troufnu si tvrdit, že mám trochu přehled v tom, jak to tam asi vypadá.

zamilovanadonej
22. srp 2013

@chris_n To jste si spletla, já se zahraničím nic neporovnávám, dávám příklad. Jasně, už vidím jak v jiných státech kde je nezaměstnanost mnohdy větší než tady jdou všichni hned do práce. A tady taky po škole ihned nedostanete podporu v nezaměstnanosti, že. Jinak sociální dávky jsou v Evropě téměř všude, a někdy velice, velice štědré. Tak co furt všichni nadávají, ale nepochválí nikdo. A že není co chválit? 😀

mihis
22. srp 2013

@zamilovanadonej bohužel jsou i případy, že se s nájemníky dělí, pokud to není ubytovna, ale pronájem soukromého bytu, dokonce to i někde na internetu potvrdil sám nájemník. Neříkám, že pronajímatel není vyčůraný, ale my se teď bavíme o siálních dávkách od státu a to je jiná kapitola..
@xdany asi každá škola se jim snaží pomoci, ale někdy to bohužel nevyjde...

Tahle diskuze nemá smysl, jedna předhazuje zákony, další mluví z praxe a stejně asi "lžou" 🙂 Takže se milé dámy loučím a přeji hezký den dřív, než mi naběhne žíla 😀

zamilovanadonej
22. srp 2013

@mihis 😢 😀 😀 😀 😀 😀

xdany
22. srp 2013

@zamilovanadonej Sociální dávky se všude v Evropě snižujou...už ani v tom Norsku to není co bývalo 🙂

Souhlasím s @mihis , tahle diskuze asi nemá smysl a zakladatelce stejně neodpovídáme na to, jaký přídavky navíc by mohla od státu dostat.

chris_n
22. srp 2013

@zamilovanadonej neznám všechny státy, vím jen od známých... a ti jsou většinou státy jako UK, DE, AT. Tam to opravdu je většinou tak, běz do práce, nebo bud doma zadarmo. Já jsem jen chtěla říct, že příklady a porovnávání nepatří do této diskuse, že je to na jinou diskusi a neměli bychom tady tím s prominutím "zasírat" vlákno.

zamilovanadonej
22. srp 2013

@xdany Jo jo, vím 🙂

zamilovanadonej
22. srp 2013

@chris_n Tohle vlákno stejně nemá smysl když se zakladatelka ptá jak "obejít" sociální dávky.

chris_n
22. srp 2013

@mihis hlavně se to tu stáčí nějak uplně jinam... a to na porovnání s jinými státy.

xveronikaxx
22. srp 2013

@chris_n v UK je tříměsíční mateřská placená zaměstnavatelem a pak už nic.. proto je taková poptávka po au-pair...

na druhou stranu, pokud vám ještě nebylo 18 a přijdete do jiného stavu, dostanete poměrně hezký státní dům..proto je v anglii ze sociálně slabých rodin tolik 16-letých s mimčama...

a @petlushe bych radila, aby na ulici odchytla nějakou mamičku evidentě na podpoře, pozvala ji na jídlo a nechala si poradit od zkušené 🙂

verunkaaa
22. srp 2013

řekla bych, že spíš zakladatelka hledá odpověď, jak vytřískat z dané situace co nejvíc, jako to dělají jiní lidé ... 😉
Jinak co se týká tématu - párkrát jsem se ocitla na úřádu práce a žádala o soc. dávky. Po 5 měsících neúspěšného hledání mi bylo řečeno, že si mám vymazat vysokou školu s životopisu a ubrat si praxi a že už nedostanu od státu ani živ. minimum. Na otázku z čeho mám žít, mi odpověděli, že mě mají živit Ti, se kterýma bydlím (takže kamarádi z vysoký? 🙄 ) a že pokud bych přeci jen měla peněžní nouzi, mohu o to zažádat, ale že ať nečekám, že mi vyhoví, protože zkontrolují majetek "navíc" a budu ho muset prodat.

Ano, sociálně slabí z bílých rodin využívají systém taktéž, ale sama v okolí to nevidím tak často, jako u Romů. Upřímně, nechápu, proč by jim měli platit školní potřeby, aby je motivovali dávat děcka do školy. Mně taky nikdo nic nedává. A jestli tu je řeč o rasismu a diskriminaci .. Tak ANO, citím se velice diskriminována a rasisticky napadána. A opravdu, kolikrát vlastním státem. 😉

zuny
22. srp 2013

@petlushe zajímavá diskuze, zrovna tento týden jsem to zjišťovala. Důležitý je příjem obou rodičů (do 2,4 životního minima), spočítáš na kalkulačce. Životní minimum je směrodatný asi ve všech příspěvcích. Druhá věc je příspěvek na bydlení, to se posuzuje příjem všech členů domácnosti (kdo má trvalý pobyt). Ale ty bys mohla mít možná nárok na porodné, pokud jsi svobodná jako samoživitelka a možná i na příspěvek na dítě.Zkus se zeptat na úřadu práce.
Bohužel nám to "uteče" o 500 Kč, manžel od loňského září na 80%platu a přesto ani na příspěvek na dítě nedosáhneme 😠 Ze všeho nejhorší je, že platíme hypotéku, ta se ale bohužel (nebo u jiných bohudík) neposuzuje jako náklad na bydlení.

blahova_andrea
22. srp 2013

@xdany zakladatelce ani odpovědět nelze, protože neuvedla jaké mají v rodině příjmy a výdaje, kolik je jich v domě hlášených atd atd 😉

chris_n
22. srp 2013

@xveronikaxx já vím, že to tak je 😉 bavila jsem se o tom s kamarádkou

blahova_andrea
22. srp 2013

@zuny jj, hypotéka je nezajímá stejně jako to, že přítel platí alimenty a tudíž prokazatelně soudně dáno tyto finance nejsou v naší domácnosti. další věc padlá na hlavu. ex musí tyto příjmy přiznat pokud bude o něco žádat, ale nám se z příjmů do domácnost neumáznou 😒

petlushe
autor
22. srp 2013

jééééé tak to se svrhlo uplně někam jinam, než jsem chtěla 🙂 šlo mi o to, abych věděla, kde a jaké možnosti mám, protože mi přišlo nespravedlivé, když někdo má nárok a někdo ne... o to šlo, co můžu pro to udělat, protože se pořádně nikde o ničem nedovím...

Jinak mám zkušenost takovou, že moje rodiče přejel ožralec autem a oba jsou na vozíku, s tím, že maminka mi málem zemřela a já se musela postarat o bratra, který ještě neměl ani 18 let a byl studentem. Když jsme žádali o pomoc peněžitou, že se starám o bratra, víte co mi bylo řečeno??? Máte auto?? (jezdila jsem denně do Brna - 80 km do práce, tam a zpět) Ano mám, tak ho prodejte a máte peníze navíc, to, že to auto potřebuji, abych mohla do práce, tak nikoho nezajímalo. Další otázka byla, používáte v domácnosti plyn?? Nooo ... takže dopadla jsem tak, že mi nedal nikdo nic, ani halíř a bojovali jsme, jak jsme mohli... a jiní ... mají auta, ne zrovna levných značek, mají samé zlato a žijí jen z dávek 🙂 tak mi pak řekněte, kde je ta spravedlnost...

Ikdyž o toto v tématu nešlo, jen jsem chtěla prodiskutovat možnosti, protože, jak jsem řekla, tak v dnešní době se nikde nic nedovíte...