Jak uvést mateřskou/rodičovskou do životopisu?

bera28
26. bře 2010

Ahojky, můžete mi, prosím, někdo poradit, jak mám do životopisu uvést dobu mateřské a rodičovské? Píše se to k poslednímu zaměstnání nebo separátně? Ještě mám být rok doma, ale už si chci hledat novou práci a chtěla bych jít pracovat co nejdřív. Ke stávajícímu zaměstnavateli zatím návrat neplánuji. Předem moc díky!

brumdinka
26. bře 2010

bera - mateřská ani rodičovská se do životopisu nepíše, aspon já jim tam nepíšu - jelikož takhle mám problém sehnat práci - když zjistí, že mám dítě tak sem odepsaná uplně 😖

editah222
26. bře 2010

Já si mateřskou taky do životopisu psát nebudu. Vždyť se jedná o profesní životopis a starání se o dítě je sice makačka, ale ne profese 😀

bera28
autor
26. bře 2010

Holky, a to tak uvedete, že jste stále zaměstnané u současného zaměstnavatele?? Nebo jak tam chcete uvést dobu mateřské/rodičovské? Pokud se nepletu, tak v zápočťáku nebudete mít uvedeného stávajícícho zaměstnavatele i po dobu rodičovské.
Já jsem si plánovala, že tam napíšu posledního zaměstnavatele a zo závorky jen termín od kdy jsem na rodičovské).

janula34
26. bře 2010

Ja som neuvadzala ziadnu MD, proste som len napisala nazov zamestnavatela od.... do. Som predsa v prac.pomere aj ked som na MD. 😀

j.a.n.i
26. bře 2010

Můžeš samozřejmě napsat, jen zaměstnavatele, od XY doposud a o MD/RD se nezmiňovat, nebo uvést zaměstnavatele a k tomu poznámku, že si na RD. Ale rozhodnutí je na tobě. Pokud RD uvedeš, tak je to znevýhodnění pro předvýběr uchazečů, ale zase na druhou stranu, pokud tě i tak pozvou na pohovor, tak to znamená, že jsou ochotni zaměstnat maminku s malými dětmi. Naopak, pokud to zamlčíš (což můžeš, teoreticky do toho nikomu nic není), tak to někteří budou brát jako podraz, až to zjistí... a vyhodí tě během zkušební doby.

bera28
autor
27. bře 2010

J.a.n.i., já tam RD uvedu, přeci jen si myslím, že je to fér 😉

j.a.n.i
27. bře 2010

Já bych ji asi taky uvedla, přijde mi to taky fér, ale faktem je, že v Praze a s VŠ se práce hledá relativně velmi slušně.

bera28
autor
27. bře 2010

J.a.n.i., no na to taky spoléhám 😀