Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak vybrat práci po rodičovské?

desdemona003
12. únor 2018

Už jsem úplně zoufalá. V dubnu mi skončila rod.dovolená. Děti šli do školky a já do práce.Všechno jak má být. Jenže bohužel po měsíci jsem musela na paragraf.Dvě děti čili 2 krat 9 dní. Vrátila jsem se do práce.Bohužel po dvou týdnech děti zase nemocný
.Tentokrat to spravilo 9 dní .Přes léto v pohodě. Ale od září zase každou chvíli děti nemocný. Bohužel smlouvu mam jen na rok a doba neurčitá až po prvním roce.Už se mi doneslo,že smlouvu mi neprodlouží. Jenže jak dál. Ta smlouvy na rok je tady u nás snad všude.

teeerez
12. únor 2018

Idealem je vykonavat typ prace, ktery je alespon castecne mozno delat z domova a na paragrafu se dohodnout se zamestnavatelem, ze ti to umozni. Pokud delast typ prace, kde to realne mozne neni, tak jen doufam, ze s vekem se nemocnost deti zlepsi no :( Nebo alespon castecne stridani s otcem deti? Kdyz je to tyden jednou za cas, tak to neni takovy mazec, to co pises uz je na zamestnavatele moc casto no :(

kladpol
12. únor 2018

Asi bych taky zkusila možnost vystřídat se občas s tatínkem, ať nechybíš v práci pořád jen ty. Asi by to chtělo třeba práci, kde by jsi měla flexibilní pracovní dobu.

rebe
12. únor 2018

Jak dál – řešit svou situaci tak, abys někomu jinému nezpůsobovala problémy. Jistě, děti bývají nemocné. Ale zaměstnavatel tě potřebuje, abys odváděla práci, ne abys byla doma s dětmi. Řešením je střídat se doma s otcem dětí, zajistit hlídání jinak, najít si práci, kterou můžeš dělat z domova nebo kde častá absence nevadí, pracovat pouze na částečný úvazek, aby ses prostřídala s partnerem, případně zůstat doma, dokud se situace nezmění. Chápu, že to není snadné, to pro žádnou matku s malými dětmi. Ale řešení, že mám smlouvu na dobu neurčitou, tak mě zaměstnavatel nemůže vyhodit, ani když jsem víc doma než v práci a moji práci za mě musejí dělat kolegové nebo narychlo shánějí brigádníka – uznej, že to je trochu sobecké.

ilonne
12. únor 2018

Jak pise @rebe, ja pracuju (tedy ted nastupuji znovu MD) na dobu neurcitou a sef nema problem s osetrovackou. Nicmene stejne se snazime vystridat s manzelem, abych v tom.nebyla sama. Pripadne pomuzou babicky, coz chapu, ze nelze u kazdeho.

sarad
13. čer 2018

Ahoj, tohle dobře znám, nekonečný kolotoč kolem paragrafů...:/ Řešením by bylo najít si práci ve státní správě, nějaké úřednické místo, tam to nikdo neřeší.

Sem začni psát odpověď...

Odešli