Jak vypadá váš pracovní úvazek po rodičovské dovolené?

krysulka
31. srp 2016

Ahoj maminky prosím jak máte rozvrženou pracovní dobu a jaké úvazky po nástupu do práce po rodičovské dovolené?? Na rozhodnutí mám jen pár dní a musím přijít s konkrétním návrhem k zaměstnavateli jak bych si to představovala a pak mi ho budto schválí nebo ne. Jenomže stále nejsem rozhodnutá jak by to mělo vypadat abych zvládla skloubit práci s domácností a nemela pocit že dcerku vubec neuvidím 😥 spíš bych volila jeden den celý doma abych malou trošku užila,ale na druhou stranu být zbytek pracovního týdne s cestou do večera pryč mi přijde velmi náročné, jak to máte maminky vy ostatní?? A jaký úvazek se víc vyplatí finančně??Podotýkám, že práce z domova není možná... děkuji všem za rady a nápady a přeji pěkný den 🙂

betelgeuzz
31. srp 2016

tak záleží, jestli se v odvádění a vyzvedávání budete nějak střídat s partnerem, nebo musíš všechno zvládnout sama, jak daleko máš do práce, jak jste na tom finančně.
Já mám úplně stejný úvazek jako před RD, tedy 40 h, ráno odvádím děti já, odpoledne je vyzvedne manžel. Kolegyně to mají tak, že pracují jen některé dny v týdnu, ale za ty volné dny se jim nahrne práce a dodělávají to stejně večer, takže žádná výhoda.

scai
31. srp 2016

Já jsem v práci denně, ale na úvazek 6 hodiny a plně mi to vyhovuje. Manžel nestíhá vyzvedávat děti a dávat ráno taky skoro ne. Takže to většinou dělám obojí a díky tomuhle úvazku stíhám a taky mám i chvilku čas pro sebe, kdy si stihnu jít zaběhat, zacvičit. Bud ráno před prací, když chodím na 9:30, nebo zase jindy po práci, než je vyzvednu 🙂
Asi si takový úvazek nechám co nejdýl, naštěstí zaměstnavateli to taky vyhovuje (ušetří 🙂 )

martinka24
31. srp 2016

Taky budu pracovat od 8 - 13.30 ve školství, takže to bude vyhovovat všem 🙂
Změnila jsem povolání, hlavně kvůli tomu, že mě to bude bavit a také je to plus vůči rodině, odvedu děti i stačím všechny kroužky s nimi odpoledne, veškeré prázdniny s nimi doma 🙂

krysulka
autor
31. srp 2016

@betelgeuzz manžel pracuje v nepřetržitém provozu tudíž 12-ti hodinové směny, takže odvádět a vyzvedávat může jen když bude mít volno a to nepravidelně, takže to často bude na mě. Jste dobrá, že zvládáte pracovat 40h v týdnu, takhle jsem si to původně taky představovala, ale přeci jen dcerka je malá jenom jednou, takže bych s ní taky chtěla trávit trošku času. S tím že budu mít práce víceméně stejně tak nějak počítám.

krysulka
autor
31. srp 2016

@martinka24 tohle je bezva, já bohužel práci ve školství nemám, ale nastupuji v řínu s tím, že všechny prázdiny mimo letních má naše školka otevřeno, takže velké prázdniny ty budu řešit naštěstí až příští rok....

anazuzzuzana
31. srp 2016

tak já jsem na malého sama, ale mám super hlídací rodiče... takže já dělám na poloviční úvazek, ale 2,5 dne v kuse... většinou pondělí až středa a jeden z krajních dnů jen půl den... malej je většinou na celé ty tři dny u našich a já mám ty dva dny po práci buď pro sebe (odpočinek nebo resty v domácnosti) a pak jsem zbytek týdne zase jenom s ním... je to trochu nestandardní, ale v rámci možností (samozřejmě ideál by byl nemuset pracovat vůbec) nám to všem maximálně vyhovuje... i to, že syn u prarodičů ty dny spí. Nneí nutné řešit nějaké vstávání, předávky atd.

krysulka
autor
31. srp 2016

@anazuzzuzana o pracovní době 2,5 dne jsem taky přemýšlela, ale potřebuju jít spíš na 0,75 úvazek, než jen na poloviční. S prarodiči my počítat bohužel nemůžeme vůbec, máme je přes celou republiku a moje mamka už by malou hlídat ani nezvládala

editah222
31. srp 2016

Mám 7hodinovou pracovní dobu +0,5hodiny oběd a stíhám celkem dobře. Chodím na 8hod a končím v 15,30. Oproti ostatním chodím do práce o půl hodiny později, zaměstnavatel s tím nemá problém. Ještě loni bych v pohodě zvládala i na těch 7,30, ale od letšního roku budu vozit dceru do školy a syna do školky a to už bude časově náročnější. Bohužel manžel nemůže děti ani vodit ani vyzvedávat a tak někdy lítám jak hadr na holi 🙂 Ale mám auto, bez něho bych to asi nedala.

lv
31. srp 2016

vzala jsem práci na 6h, sríhala jsem i ráno i odpoledne u ranní, u odpolední bral děti odpoledne muž, babička

konidana
31. srp 2016

Plný úvazek (7,5h) zaměstnavatel(vedoucí) není nakloněn částečným úvazkům, ale v případě nutné potřeby je možnost výjimečně dělat z domu . + Dojíždění + děti jsou spíš na mě, manžel vodí a vyzvedává maximálně 2x v týdnu. Maraton jak blázen, brala bych denně 6h. Finančně se ovšem nejvíc vyplatí plný.

sara84
31. srp 2016

Mela jsem 6h a super, co de tyce vodeni a vyzvedavani. Akorat se zpocatku blbe divali, ze posledni prichazi,.prvni jde domu. Ale razne jsem musela rict, ze mam taky 3/4 platu. A stihala jsem co ostatni za 8...nechodila jsem " na kus reci" a. Kdyz bylo zle, zustala dele, nebo z domu delala...

missa111
31. srp 2016

Já se vracím zítra po 5ti letech na 0,75 úvazku. 3x týdně 5hodin a 2x na 8. Ráno bude vozit manžel, vyzvedávat budu já. Mám i 2 hodně ochotné babičky, ač obě zaměstnané. Takže bych zvládala na plný úvazek. Ale ještě mě čeká 36 let pracovních poviností, tak alespoň pár let si to trochu pokrátím🙂)) Chudák manžel brblá, protože vydělává mnohonásobně víc než já i na plný úvazek. Takže on si nic krátit nemůže🙂))

Musím říct, že mne vstřícný přístup zaměstnavatele pozitivně překvapil. Neplacené volno, zkrácení úvazku, ve všem mi vyhověli.