Jak žádat o přeřazení na jinou pozici v těhotenství?

luciakubista
15. bře 2008

Chci se nekoho zeptat,jestli nevi kde muzu najit nejake informace o tom,jak muzu zadat o prerazeni na jinou pracovni pozici,kdyz jsem tehotna. Pracuji v restauraci,nocni smeny,hodne prace a stresu,zakourene prostredi. Moje sefova mi jenom naznacila,ze je moznost zazadat o prerazeni,ale ze si to musim zjistit sama. Ja jsem cely prvni trimestr na pn,kvuli spineni a jednomu potratu,ale rada bych se vratila do prace. Je pry moznost zazadat o prerazeni a oni ti musi dat stejne penize,nebo nabidnout jinou pozici,ale na tu starou ti musi dat 5 mesicni odstupny....potrebuji to najit nekde na papiri,aby jsem si byla jista. Diky za jakoukoliv radu.

lucenek
16. bře 2008

Luci tak tvůj zaměstnavatel je POVINEN ti tuto práci zajisit sám, ty jsi povina akorát ho o to požádat, tudíž veškeré formality zařizuje zaměstnavatel.Nesmí ti snížit plat, osobní ohodnocení, můžeš , ale nemusíš dělat noční směny, pokud je dělat nebudeš, přijdeš o noční příplatek....ale to je tak vše o co bys měla přijít....jinak musíš mít stejné peníze...pokud by ti navrhoval změnu pracovního zařazení tak nepodepisuj...tím pádem bys měla nový plat, který by byl samozřejmě nižší.....a nakonec pokud přece jen bys měla méně peněz, lze zažádat na persoonálním nebo socce o vyrovnávácí příspěvěk...chybějící rozdíl ti bude doplácet socka a ta ho bude vymáhat po zaměstnavateli...takže pro ně je lepší s těhulí spolupracovat...... 😉