Jak zjistím z platu, kolik mám na hodinu?

niebau
21. říj 2009

Dobrý večer
Prosím, není tu někdo kdo rozumí mzdovému učetnictví??? potřebovala bych poradit.
můj základní plat je sedmnáct tisíc, jak přijdu na to kolik mám na hodinu? pracuji jako zdr. sestra a norma hodin v měsíci se mi líší, mě naše mzdovka vypočítala že je to 104, ale zdá se mi to málo? děkuji moc, snad někdo poradí kdo tomu rozumí.

lanka
22. říj 2009

Pokud máš stálý základní plat tak jej dostaneš celý vždy když odpracuješ všechny hodiny které ti vychází v daném měsíci na tvoji směnu určeno kalendářem.
Tzn. že hodinová mzda se bude každý měsíc lišit podle počtu hodin v daném měsíci. Páč pevný základní plat dělíš tolika hodinami kolik jich v daný měsíc má tvoje směna....

Proto se ti například dělat přesčas vyplatí nejvíc v měsíci který má málo hodin 🙂 😉

Každé počítání má holt svoje plusy a mínusy....

niebau
autor
22. říj 2009

děkuji za odpověd
Já mám smlouvu uzavřenou na dohodu o pracovní činnosti, vní mám napsáno že mám 104kč na hod. ale zdá se mi to málo, protože základ je 17tis. + příplatky za noční a so a ne.
já můžu měsíčně udělat kolik chci směn, nekdy je to sedm jindy devět, pracuji na dvanáctky.
kolegyně má základ 14500 a na hodinu jí to vychází 110. tak vůbec nevím asi v tom má naše učetní pěkný bordel

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz