Jakou jste dělaly před mateřskou práci a za kolik?

uztotakbude
3. říj 2013

Ahoj holky. Já vím, že to sem až tak úplně nepatří, i když.... Chci se zeptat, jakou jste dělali před mateřskou (případně děláte) práci a za kolik peněz. Stačí nějaký odstřel v tisících. A taky mne zajímá, za kolik byste nikdy nepracovaly, co je prostě podle vás málo. Kolik si představujete, že dostanete v práci po ukončení mateřské? Jde mi o to, že všude okolo slyším, jak mají holky dost peněz a tak mi připadá, že jsem jediný hlupák, kterému všude nabízejí pár kaček. Chci si udělat nějaký reálný obrázek o tom, jak jsou dneska ženské v různých pracovních odvětvích placeny. Předem děkuji těm, co se nebudou stydět, nebo bát vyjádřit. 🙂

dora13
9. říj 2013

@uztotakbude s tou praxi je to holt zacarovany kruh, no -- a holt ta prvni prace se musi ziskat bud po znamosti, nebo ma clovek stesti nebo padne do oka personalistovi. napada me jeste -- jak chodis na pohovory oblekana, ucesana a namalovana? jake mas drzeni tela a vyraz? vim, ze to ted asi bude znit hrozne povrchne, ale v minule praci jsem pohovory delala a ted na nich obcas prisedim a za sebe musim rict, ze prvni obrazek, ktery si o dane osobe vytvorim behem tech par sekund, nez si vubec sedne, je neskutecne dulezity a velmi spatne se napravuje.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@zuzi.111 Tak to asi dělá každý, kdo nemá IQ na bodu mrazu. Já taky moc dobře vím co zdůraznit a co zamlčet. A je mi to k prdu.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@dora13 Kostýmek, boty na podpatku, košile, samozřejmě čisté nehty, umyté a vyfoukané vlasy, namalovaná, náušnice, náramek na ruku, snubák. Kabelka, propiska, životopis. Snažím se usmívat a být milá a věcná.

xveronikaxx
9. říj 2013

@uztotakbude pošli mi tvůj životopis, mrknu na to odborným okem.. já si stojím, za tím co jsem řekla - někde je chyba... četla jsem tu tvou "praxi"... ta je snad lepší zatajit hele, zvlášť jestli chceš na administrativní pozice.. nebo přibarvit a ohnout to tak, aby se nelhalo, ale neřikalo se "doplňovala jsem zboží"... zítra odpo budu k dispozici, tak si na to pár minut vyčlenim..

xveronikaxx
9. říj 2013

@uztotakbude jinak my včera přijali slečnu z pracáku, je na něm 4 měsíce, čerstvá absolventa VŠ.. přistál mi tu "nevyžádaný" životopis, kolega poslední dobou remcal, že toho má moc, jemu se líbila na fotce, šla na pohovor a tim že ji budem mít rok placenou z dotací, tak jsme ji vzali... nikoho jsme nehledali, žádnej inzerát nevisel.. ano souhra náhod - ale kdyby nebyla hezká, neměla dobře napsaný motivační email a nebyla uvolněná na pohovoru, to místo by nedostala....a to jsou věci, které ovlivnila jen a pouze ona sama...

kikimaruska
9. říj 2013

Tady je otázka...není tam za kolik, ale zajímavé počtení na toto téma 🙂 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/zamestnani/kde-jste-pracovaly-kdyz-jste-jeste-nemely-deti/

chris_n
10. říj 2013

@uztotakbude hele a nemůžeš jít dělat někam na pokladnu? alespon dočasně?

bibianca
10. říj 2013

@xveronikaxx @uztotakbude Přesně takhle podobně jsem si našla před 6 lety práci. Byla jsem po maturitě a potřebovala jsem vydělávat peníze. Mamka mi vážně omarodila, takže jsem si nemohla dovolit aby nás živil jen otec, který měl a pořád ještě má jen o něco víc, než je minimální mzda. Na stránkách pracáku nic nebylo a v agenturách. Nebyla tam práce, která by odpovídala mým schopnostem. Byla jsem tak moc zoufalá, že jsem si vyjela na netu rejstřík firem na okrese a prohlížela podrobně jejich stránky čím se zabývají, kdyby jen přeci náhodou něco se našlo. Na jedněch elektromontérských bylo hledáme asistenta - technika vedoucího realizace. Tenkrát jsem si nedovedla nic moc pod tím představit, ale riskla jsem to a ejhle vzali mě. Byla to nová pozice, kterou jsem si musela vybudovat sama a teď už sedím na místě účetní.... 😉 Sice až po 5 letech, ale přeci...

uztotakbude
autor
10. říj 2013

@xveronikaxx Nemám na tebe mail. A můj životopis už mi kontrolovaly dvě personalistky. Já nevím, ale když řekli, že je to ok, tak si myslím, že je to ok. Víš, jestli si personalista neváží životních zkušeností a pracovitosti a ochoty pracovat třeba i manuálně, tak stojí dle mne za prd. Ano, já dělala i prodavačku a číšnici, ale oboje je o asertivitě, jednání s lidmi a neuvěřitelné pracovitosti.

uztotakbude
autor
10. říj 2013

@chris_n Nikde mne nechtějí. Mám VŠ a nebudou mne zaučovat, abych jim utekla za chvíli za lepším. Oběhala jsem všechny obchodňáky v okolí.

uztotakbude
autor
10. říj 2013

@xveronikaxx Jestli je někde problém už v počátku tak pravděpodobně v průvodních dopisech. Životopis je opravdu kontrolovaný personalistkou s velmi dlouhou praxí v oboru. Můžu Ti sem nakopírovat svůj průvodní dopis a budu ráda, když mi k němu napíšeš pár poznámek, co tam třeba mám psát, co ne, nebo co napsat jinak a jak. Neuvedu tam ale své jméno, své soukromí se snažím chránit.

Vážený pane XY,

dovoluji si Vás touto cestou požádat o místo obchodní asistentky, které inzerujete na stránkách ÚP. Jmenuji se YX, je mi 24 let a jsem v evidenci ÚP. Před rokem jsem úspěšně ukončila bakalářské studium a nyní hledám práci, která mne bude bavit a v níž získám hodnotné zkušenosti.

Mohu Vám nabídnout své výborné komunikační dovednosti, prověřené při mnoha velkých akcích, kdy jsem prezentovala své projekty před stovkami lidí. Mám zkušenosti s jednáním s klienty a také praxi na pozici administrativní pracovnice. Hodnotné jsou také moje zkušenosti, které jsem získala jako telefonistka aktivního telemarketingu. Zde jsem se naučila asertivitě, rychlému reagování i argumentaci. Nezaleknu se ani jednání s lidmi, kteří mají vysoké společenské či profesní pozice. Při brigádní činnosti pro Pedagogickou fakultu MU Brno na pozici pomocné vědecké síly jsem se naučila jednat s lidmi různých povahových rysů a různého postavení.

Ovládám obchodní korespondenci a píši všemi deseti 200 čistých úhozů/minutu. Výborně ovládám práci s počítačem. Jsem pracovitá, zodpovědná a důsledná.

Nyní jsem zařazena do projektu Odborné praxe, kteří běží pod hlavičkou MPSV. Zaměstnavatel, který mi zajistí práci na rok, si může zažádat o dotaci ve výši 16 000 Kč měsíčně po dobu jednoho roku. Tyto finance mu alespoň částečně pokryjí náklady na mou mzdu.

Věřím, že jsem pro Vás vhodnou kandidátkou a budu se těšit na osobní pohovor.

S pozdravy

YX

bibianca
10. říj 2013

@uztotakbude Když seš tak výborná pisatelka zkus poslat životopis na Soud nebo státní zastupitelství na místo zapisovatelky 😉

suzief
10. říj 2013

@uztotakbude když jsem neměla žádnou praxi a začínala jsem u jedné nejmenované pojišťovací agentury, tak mi platili směšné peníze snad jen 6000 čistého a to jsem pracovala na plný úvazek i přesčas ale neměla jsem žádné zkušenosti,praxi a vůbec netušila jak to chodí ( bylo to před 7 lety ) nakonec jsem zjistila, že zaměstnavatel porušuje právo a díky právníkovi se mi podařilo přimět je, aby mi doplatili slíbenou částku ovšem musela se do toho angažovat rodina, která nechápala, jak mě můžou tak okrádat...vyhrála jsem a peníze mi vrátili ale byl to několik měsíční psychický teror z jejich strany. No co říct na závěr, zkušenost hodně veliká a posunula mě hodně daleko, od té doby jsem už neměla problém najít práci...nevím, co ti poradit leda se snažit udělat dobrý dojem tím, jaký si člověk...

suzief
10. říj 2013

@uztotakbude ten průvodní dopis je fajn ale neuraž se mám z něj pocit, jakože seš ta nejšikovnější a nejlepší osoba na tuto práci. Člověk se snadno nechá unést svými pocity a někdy je fakt dobré se od toho odprostit a spíš si hrát na pokornou, napsat to jako fakta a né se tolik vychvalovat ( je jedno jestli je to pravda nebo né ), tak to na mě prostě působí, já bych takovej dopis nikdy neposlala, je zbytečně moc dlouhý, zkrátila bych ho a napsala jen stručně co jsou tvé silné stránky, ostatní už vyložíš na pohovor, toť můj názor.

uztotakbude
autor
10. říj 2013

@bibianca JJ, to bych ráda. Zkoušela jsem tady okresní soud, ale od tam mi odepsali, že nemám státnice, které na to potřebuji. Myslíš, že je to tak všude, nebo jen tady u nás?

suzief
10. říj 2013

@madrilena tak tomu není co vytknout, opravdu si toho pro sebe udělala hodně a je jasné, že výsledek se musí dostavit, seš inspirace, tohle všechno by se hodilo i pro začínající podnikatelé.🙂 Jak dlouho ti trvala ta přeměna?

uztotakbude
autor
10. říj 2013

@suzief Aha. No je možné, že to tak působí. Jak to napsat, aby to znělo spíš jako fakta a ne vychvalování? Prosím pomoz mi.

bibianca
10. říj 2013

@uztotakbude Já byla na soudě bez státnic... ale byla to dřina 😒 tak jsem utekla... ☹

uztotakbude
autor
10. říj 2013

@bibianca Super, zkusím ty soudy obepsat. Díky za radu...

zmrz_lina
10. říj 2013

Hlavně, pokud vím, tak státní zkouška ze psaní na stroji a úpravy dokumentů, už se ani nedělá... Tuším před 3 lety ji zrušili (já ji hotovou mám, ale dělala jsem ji ještě na střední).

bibianca
10. říj 2013

@uztotakbude a zkus v tom životopise vždycky vyzdvyhnout ty tvoje schopnosti vhodné pro danou pozici o tom ostatním se zmiň, ale jen okrajově.

bibianca
10. říj 2013

@uztotakbude všeho moc škodí.. i titul je někdy spíš ke škodě...

madrilena
10. říj 2013

@suzief děkuji 🙂; přeměna trvala se vším všudy cca 3-5 let

bibianca
10. říj 2013

@uztotakbude tam kde není titul zapotřebí se zmin v životopise o studiu VŠ ale nepodepisuj se v průvodním dopise titulem, aby to nepůsobilo, že si hraješ na vzdělání když na dané pozici to svoje vzdělání nevyužiješ

madrilena
10. říj 2013

@uztotakbude četla jsem první odstavec Vašeho průvodního dopisu; pokud bych byla potencionální zaměstnavatel, tak bych dál nečetla a smetla bych to ze stolu; nepsala bych věk ani jak se jmenuji /dá se odvodit z životopisu a v motivačním dopise je to naprosto zbytečné/. Zdůrazňovat, že jsem v evidenci ÚP a Bc studium jsem skončila před rokem nepovažuji za taktické, vyplyne to z životopisu a není nutno na to znovu upozorňovat/. Taktéž mi přijde vhodnější napsat "hlásím se na místo obchodní asistentky" místo "dovoluji si Vás touto cestou požádat o místo obchodní asistentky", je to příliš servilní a nepůsobí to dobře /vypadá to, jako kdybyste byla ve velmi podřadné roli, což nejste/
můj komentář se Vám asi líbit nebude, ale je to pro Vaše dobro

madrilena
10. říj 2013

@uztotakbude jinak jsem zapomněla ještě napsat, že první odstavec je pouze a jen o Vás /což nemusí být úplně na škodu/, pokud však napíšete, co očekáváte, co Vám tato pozice může nabídnout, tak to také může dosti odradit; firmy obvykle zajímá, co jim mohou nabídnout kandidáti /což uvádíte až v dalším odstavci, kam bych se jako zaměstnavatel již nedostala/; v konkurenci jaká je, prostě takový motivační dopis přednost nedostane; já je psala daleko stručnější, ale daleko výstižnější, nepsala jsem svůj věk atp., jen jsem napsala,že mě daná pozice zajímá a jaké mohu nabídnout zkušenosti a znalosti...

uztotakbude
autor
10. říj 2013

@madrilena Proč by se mi neměl líbit, já jsem ráda, že mi pomáháte. Taky byste se tady na mne všechny mohly vyprdnout. Já právě nevím moc jak napsat ten průvodní dopis, to je asi dost problém :( Takže mám jen psát: Vážený pane XY, žádám o místo bla bla, které inzerujete tam a tam. Splňuji všechny Vaše požadavky. Mohu Vám nabídnout praxi i vzdělání v oboru.

Těším se na setkání při pohovoru.

S pozdravy

XY (bez titulu?)

xveronikaxx
10. říj 2013

@uztotakbude já nejsem personalistka, jsem majitelka firmy... to co si myslí personalistky o tvém životopisu je jedna věc, ty jsou ale také jen zaměstnankyně a navíc oni jen třídí odpad a pouze doporučují firmám koho vybrat. já ti nabízím možnost pohledu na tvůj životopis někoho, kdo si vybírá lidi do kolektivu... aha email, já myslela, že to jde poslat do zpráv tady na koníku s přílohou, tak mail ti házim do zprávy...

a s tou manuální prací.. no jo je fajn mít ty zkušenosti........ když studuješ na škole - pak už je to spíš na "ostudu" ve smyslu že si řikám a proč jako šla po škole dělat prodavačku - což mi poukazuje na - bud je tak neschopná a blbá a nikde ji nechtěli nebo na aha je málo cílevědomá - a ani jednu z těch možností ve firmě nechci, chci jí posouvat dál a ta firma mi stojí na lidech... a jestli se mi sejdou dva životopisy a z toho jedna dělala při škole prodavačku a druhá dělala při škole prodavačku, tak po které si asi myslíš, že sáhnu? mám omezený čas, těžko si budu na pohovor zvát všechny, takže pak ta dotyčná nedostane ani možnost mi ten životopis vysvětlit...

xveronikaxx
10. říj 2013

@uztotakbude ****oprava : a jestli se mi sejdou dva životopisy a z toho jedna dělala při škole prodavačku a druhá dělala při škole asistentku, tak po které si asi myslíš, že sáhnu?

jinak jsem teď četla hodně zajímavý článek o personalistce v microsoftu... nevím s jakou nadsázkou a ironií to bylo myšleno, ale rozesmálo mě to... že prý když se sejde ohromná kupa životopisů, tak vždycky půlku vyhodí a druhou půlku projde - protože, kdo by chtěl pracovat s lidmi, kteří mají smůlu...

blondynka400
10. říj 2013

@xveronikaxx mám takový pocit, že máte o HR značně zkreslené myšlení 😉