Jakou jste dělaly před mateřskou práci a za kolik?

uztotakbude
3. říj 2013

Ahoj holky. Já vím, že to sem až tak úplně nepatří, i když.... Chci se zeptat, jakou jste dělali před mateřskou (případně děláte) práci a za kolik peněz. Stačí nějaký odstřel v tisících. A taky mne zajímá, za kolik byste nikdy nepracovaly, co je prostě podle vás málo. Kolik si představujete, že dostanete v práci po ukončení mateřské? Jde mi o to, že všude okolo slyším, jak mají holky dost peněz a tak mi připadá, že jsem jediný hlupák, kterému všude nabízejí pár kaček. Chci si udělat nějaký reálný obrázek o tom, jak jsou dneska ženské v různých pracovních odvětvích placeny. Předem děkuji těm, co se nebudou stydět, nebo bát vyjádřit. 🙂

chris_n
8. říj 2013

@ratatooy jako nevidělat ani deset tisíc, to je dost ubohý a k zamyšlení nad těmi zaměstnavateli :-/ hrůza tohle...

uztotakbude
autor
8. říj 2013

@martiska36 Aha, já odpovídala na něco jiného. Ale tohle je na ŽL a to já si nemohu dovolit.

martiska36
8. říj 2013

@uztotakbude Vykašlala bych se na osobní důvody - to se daleko nedostaneš. Ale samozřejmě Tvoje volba. A ten inzerát Spořky je pokud vím aktuální, tak bych je bombardovala.

chris_n
8. říj 2013

@mysicka_lb já tohle chování k ženským neznám, že jen proto, že jsi ženská dostaneš méně. Prostě máš být ohodnocena dle své pozice a práce. Myslíš, že kdyby to dělal chlap, to co delas ty, že by dostával víc?

uztotakbude
autor
8. říj 2013

@chris_n JJ, ale i u nás v regionu to tak je. Málokterá ženská má třeba 12 000 čistého. Většinou jsou rády za devět.

chris_n
8. říj 2013

@uztotakbude tak to se pak nikdo nemůže divit, že radši ženská bude na rodičáku na dva roky, kdy dostane 11,5 tis.

uztotakbude
autor
8. říj 2013

@martiska36 Ano, ale to je na ŽL. Však se na ty jejich stránky teď dívám. A Allianz jakbysmet. Vím to, vedoucího hlavní pobočky v Boskovicích dělá můj známý ze střední školy - Ženata. Navíc tam chtějí i vlastní auto, nemáme ho.

uztotakbude
autor
8. říj 2013

@chris_n JJ, ale nic to neřeší. Za dva roky stejná situace, jen s dalším hladovým krkem navíc ☹

chris_n
8. říj 2013

@uztotakbude no tak to vstáhnu teda k minimální mzdě... vzdyt to je skoro na to se na tu práci vybodnout.... hnus tohle! to i snad ty ukrajinky v obchodaku dostavají víc

uztotakbude
autor
8. říj 2013

@chris_n No jo, jenže z něčeho člověk žít musí. Na pracáku v republice je 600 000 lidí, oni ví, že za ty prachy najdou někoho, kdo to půjde dělat, protože jinak má nulu a lepší 9 tisíc, než nula. Mně dneska nabídli práci za 7500 Kč čistého a to jsou tři osmičky, dvě devítky a dvakrát do měsíce šestka v sobotu. No neber to. V zimě, ve vaťáku v nevytápěné hale přehrabovat smradlavé špinavé hadry.

chris_n
8. říj 2013

@uztotakbude jako jednou mě to taky bude čekat, hledat novou práci, ale jsem ráda, že žiju ve středních čechách .... fakt.!

mysicka_lb
8. říj 2013

@chris_n Určitě ano. Ale ono to není jen o penězích, je to o celkovém přístupu ke mně jako k ženě, alias podřadnému tvorovi. Celá firma napřîklad chodí na obědy společně, jen já musím zůstat v tu dobu na firmě a smîm jít až po nich. Teď jsou všichni na veletrhu v Brně, mně to ani nikdo nenabízel. Když čekal dítě jeden kolega, měl placené volno, kdykoli bylo jeho manželce špatně. Když čekám dítě já a je špatně mně, musím chodit zvracet na záchod tajně, abych o tohle "úžasné místo" ještě nepřišla. A tak dále, a tak dále. Ten přístup ke mně jako k ženě je prostě úplně jiný - a je to hnus.

chris_n
8. říj 2013

@mysicka_lb tak pokud nemáš smlouvu na dobu určitou, tak o to místo přijít nemůžeš... a jinak se tě zeptám, je nutné pracovat v takovém prostředí? To i u vás je taková nouze o práci? Já bych v takovém kolektivu nevydržela teda.

martiska36
8. říj 2013

@uztotakbude Neznám přesně Tvoji situaci ALE mám opravdu praxí ověřené - kde nechce hledá důvod, kdo chce hledá způsob. Opravdu bych se vykašlala na osobní důvody a mnohdy jen předsudky a šla třeba i do nutné koupě auta - mimochodem i to jsem si prošla ve svém prvním zaměstnání a zkusila to.
Sama mám VŠ zemědělku - vystudované 2 obory, do prvního zaměstnání jsem jezdila denně 60 km autem ( mimochodem do Tvého regionu - do Jevíčka), musela jsem si koupit starší auto to jsem do roka splatila.
A abych odpověděla na otázku na začátku diskuse - pracuji v Brně, smlouva na dobu neurčitou, plat cca průměrný v ČR a před mateřskou i po jsem ve stejné firmě. Byli jsme dohodnuti, že se vrátím po 2 letech, nicméně už po roce jsem začala pracovat na poloviční úvazek- firma mě požádala zda bych se mohla vrátit dříve, takže jsou i firmy, které si svých lidí považují. Jsem tu celkem 9let. Tolik jen k Tvému tématu.

uztotakbude
autor
8. říj 2013

@martiska36 Aha, takže já nechci a hledám výmluvy. Dobré. Tak jo. PS: Když máš na to prachy, kup si třeba rogalo. Já na auto nemám a nezadlužím se kvůli práci, která vůbec není jistá. Promiň, ale nehodláme s manželem skončit pod mostem.

martiska36
8. říj 2013

@uztotakbude - no vcelku začínám chápat Tvůj přístup - a s tím bohužel budeš práci shánět opravdu špatně.

chris_n
8. říj 2013

@uztotakbude nechci rýpat, ale jakým autem si teda jela v tom tvém příspěvku, co jsem dnes četla?

uztotakbude
autor
8. říj 2013

@chris_n Taťkovým.

mysicka_lb
8. říj 2013

@chris_n Tak jedna věc je zákon a druhá věc je náš šéf. Ony jsou různé kličky, jak ten zákon obejít a takové to "těhotnou nelze vyhodit" platí spíš jen na papíře, i když to má každý zafixované jako nezpochybnitelný fakt. Teď ve čtvrtém měsíci s bříškem už je nutné tu pracovat, abych tak řekla🙂. A jestli to bylo nutné i předtím, to opravdu nevím. Jak jsem psala, před pěti lety jsem zažila taky několikaměsíční pobyt na pracáku - a od té doby jsem tady. Bylo to tak strašně depresivní období, že opravdu radši zažívám to, že se ke mně pár debílků chová jako ke kusu hadru, než ten pocit neschopnosti a absolutní beznaděje. Ta práce sama o sobě je pohodová, peníze mám na náš region slušné. No a jestli si nějaký pán tvorstva myslí, že je ženská dobrá leda tak jako chodící kávovar, mě zase tolik netrápí. Mám jiný okruh kamarádů a jiný smysl života. Párkrát během těch pěti let jsem měla snahu změnit místo a byla jsem i na několika pohovorech. Ale musím říct, že jsem nenašla nic, co by mi zvedlo kvalitu života. Možná bych si tam časem o pár šupů polepšila, ale musela bych třeba dojíždět do jiného města, dělat neplacené přesčasy, stresovat se apod. No a hlavně by mě tam museli chtít🙂. Jsem z druhého konce republiky než uztotakbude, ale situace je u nás s prací podobná. Vážně žijeme v nějaké blbé době - a to řîkám i přesto, že sama momentálně patřím k těm šťastnějším.

chris_n
8. říj 2013

@mysicka_lb já mám ten luxus, že jsem zatím hledat dlouho práci nemusela... ale zase si říkám, že než se nechat urážet a být z toho ve stresu, což já bych byla, dle toho co popisuješ, tak bych si asi našla jinou práci (i třeba o pár korun mín placenou). Nechci se zastávat zaměstnavatelů, ani zákonů, atd... ale když si každý řekne, zákon se dá obejít a já proti tomu nebudu bojovat... tak to tak bude furt. Pokud by tě chtěl zaměstnavatel vyhodit kvůli těhotenství, tak máš přece v rukách nějaké důkazy a nějakou sílu, jak proti tomu bojovat.... nahlásit ho, atd...

ratatooy
9. říj 2013

@chris_n jo je to hruza jenže zaměstnavatelum je to jedno a hlavne zde jsou skoro samy soukromníci kteří by sedřely kůži z člověka za par šupů,a včera jsem mluvila s kamaradkou ktera žije tady a přitele ma v brně a když zjištoval aby se sem mouhl za ni nastehovat za kolik tu chlapi dělají tak se málem vyvrátil protože to je malokdy nad 15tis

ratatooy
9. říj 2013

@mysicka_lb tak to znám moc dobře co náš šéf je ochotnej udělat aby vyhodil byt jedinou ženskou na mateřský,to radši na oko prodá firmu,nebo spíš firma zkrachuje,založí novou,zamestnance si přetáhne sebou jen ty co chce a ta na mateřský je v prdeli,protože firma zanikal,nikdo ji nedal vypoved,a nemuže se nahlasit ani na pracák,to se stalo jedne pani z obchodu ktera prodavala pro naši firmu,bylo to pak i v černych ovcích,a ted jsem asi na řadě já,akorát ja se nedám,a asi to mám jednodušší že ta prodaná firma kde jsem zamestnana furt existuje

chris_n
9. říj 2013

@ratatooy a o jakých oborech mluvíme?

ratatooy
9. říj 2013

@chris_n no prakticky o všech protože tady platí spíš čím víc škol máš tím větší hovno máš😀

ratatooy
9. říj 2013

jako je fakt že když člověk chce a snaží s muže dělat asi cokoliv

ratatooy
9. říj 2013

@chris_n třeba kamaradky chlap je prodavač v autopříslušenství bere 10tis,dlší kamaradky chlap je na tom už o neco lép protože delá pro firmy zateplení baráků bere kolem 2tis ale je na živnost takže když zaplati pak daně tak nevim no,brácha třea je dispečer bere taky kolem 20tis,ale dělá 12tky

chris_n
9. říj 2013

@ratatooy ale to jsou všechno spíš odborné práce, které tady u nás asi nebudou mít taky nějaký extrémní plat si myslím (nevím). Můj muž dělá v automobilovém průmyslu, dost specializovanou práci a že by vydělával nějaké těžké peníze, to ne. Na inženýra s dobrou znalostí jazyků má ještě myslím plat dost nízký

ratatooy
9. říj 2013

@chris_n ale na druhou stranu být šikovný zedník,tak má peněz že neví co s něma,každej staví barák a shání zedníky kde muže třeba ten co chodí k nám to je teda borec všechno ví co a jak udělat všechno pečlivě udělá a za to taky dostane zaplaceno a práce má na rok do předu+svoje klasicky zamestnání

ratatooy
9. říj 2013

@chris_n jinak co já znám vysokoškoláky tak jsou bud bez práce nebo u lopat

chris_n
9. říj 2013

@ratatooy jj, taky takové znám. jenže tací většinou "podnikají" na černo, protože jako živnost by se jim to nevyplatilo.