Jakou jste dělaly před mateřskou práci a za kolik?

uztotakbude
3. říj 2013

Ahoj holky. Já vím, že to sem až tak úplně nepatří, i když.... Chci se zeptat, jakou jste dělali před mateřskou (případně děláte) práci a za kolik peněz. Stačí nějaký odstřel v tisících. A taky mne zajímá, za kolik byste nikdy nepracovaly, co je prostě podle vás málo. Kolik si představujete, že dostanete v práci po ukončení mateřské? Jde mi o to, že všude okolo slyším, jak mají holky dost peněz a tak mi připadá, že jsem jediný hlupák, kterému všude nabízejí pár kaček. Chci si udělat nějaký reálný obrázek o tom, jak jsou dneska ženské v různých pracovních odvětvích placeny. Předem děkuji těm, co se nebudou stydět, nebo bát vyjádřit. 🙂

bibianca
3. říj 2013

@uztotakbude Ahoj tak to ja taky asi nejspis patrim mezi ty hloupe "hus" mam 15,5. hrubehona miste ucetni. Vysoka zodpovednost atd. Ale jsem rada ze mam tu moznost se to naucit a popripadne po MD si najit neco lepsiho

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@bibianca Proč hloupé husy?

bibianca
3. říj 2013

@uztotakbude ze si necham srat na hlavu....

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@bibianca Aha...ok.

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@bibianca PS: Nemyslím si, že jsi hloupá husa. Jen se právě domnívám, že jde dneska málo která ženská nad 12 tisíc čistého. Mám takový pocit dle toho, co mi nabízejí za práci. A proto chci zjistit, zda je to pravda, nebo působím na lidi jako blbec, kterému bude stačit málo peněz.

bibianca
3. říj 2013

@uztotakbude a o jakou praci se jedna u tebe?

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@bibianca O žádnou konkrétní. Já právě teprve hledám. Jsem skoro rok na ÚP. Mám střední školu podnikatelskou a VŠ pajdák. Hledám prakticky cokoliv co mne bude trošku bavit a co se mi vyplatí - tj. nebudu muset za 10 hrubého dojíždět 50 km. Ráda bych do kanclu, vedoucí prodejny, škola.

blahova_andrea
3. říj 2013

no ono to není jen o tom, že jsme ženské a pozici, na které děláme...je to i dosaženém vzdělání praxi, taky záleží jestli státní nebo soukromý sektor a hodně záleží na kraji, kde bydlíme. já teda dělala už všechno možné a za různé peníze. když se člověk musí živit, tak holt musí a vše je lepší než nic. byla doba, kdy jsem vydělávala 8000 čistého a platila 5500 nájem. byl to mazec, ale neměnila bych a tu dobu bych ze svého života nikdy nesmazala. práce mě šíleně bavila, taky jsem v ní poznala svou dnes snad nejlepší kamarádku a co se týká bydlení, rozpočtu apod...neskutečná zkušenost. hodí se mi i teď a po mateřské jistě bude taky 😀

pisisvori
3. říj 2013

po mateřské jsem musela změnit trochu pozici, abych nemusela služebně tolik cestovat, protože nemám možnost jak vyřešit hlídání dcery kdybych zůstala v Ostravě nebo na dálnici.... Takže jsem si asi o 10- 15 tis pohoršila (nižší plat a žádné cesťáky) a šla jsem pracovat na 4 hodiny, teď na 6 hodin...což taky znamená úbytek🙂. Ale můj plat je dost nadprůměrný. Teď asi 48 tisíc čistého. Stres je velký - práce jak na 3 úvazky ne na částečný, vše v angličtině, pracovala jsem i 10 -12 hodin za den (po nocích, o víkendech) , měla jsem i 90 emailů za den....než jsem skončila měsíc na ATB, teď už to nedělám, ale zase je to frustrující, když pořád nemáte nic hotové a pořád Vás někdo upomíná, urguje, vyčítá....🙂. Pracuji ve farmaceutickém průmyslu - klinické studie.

pisisvori
3. říj 2013

Pokud bych pracovala na celý úvazek tak 63 čistého🙂

llluckaaa
3. říj 2013

Jako první práci po VŠ (což bylo před 10ti lety) jsem dělala au-pair v Londýně za 70 liber týdně. Po návratu zpět jsem nastoupila za 18000 hrubého jako asistentka ředitele. Po půl roce jsem nastoupila do jiného zaměstnání, kde jsem dostala základní plat malinko vyšší (nechci psát kolik a kde vzhledem k tomu, že mám ještě platnou pracovní smlouvu a v ní, že nesmím výši platu nikomu sdělovat). Můj plat pomalu rostl. Nepřijde mi, že bych brala hodně, vzhledem k tomu, že se jednalo o odbornou práci, ale byla jsem spokojená. Teď už v práci 5 let nejsem a předpokládám, že na tento plat po návratu z RD bohužel nedosáhnu ☹

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@pisisvori No tak to smekám. Práce určitě náročná, ovšem ty prachy by brala asi každá...

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@llluckaaa Co máte za VŠ?

blahova_andrea
3. říj 2013

@pisisvori tak o tom se asi většině z nás ani nezdá 😀 ale vše má svou cenu, no. věřím, že ty peníze nemáš zadarmo, jako ti, co sedí ve vládě.

llluckaaa
3. říj 2013

@uztotakbude ekonomku

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@llluckaaa No to já mám střední ekonomku a VŠ pajdák. :(

llluckaaa
3. říj 2013

@uztotakbude Jj, já vím, pamatuji si tě z jiné diskuze 🙂 Já mám střední gympl 😉

vilibalda
3. říj 2013

Zrovna včera jsem se koukala, jaká je průměrná mzda a narazila jsem na to, že medián mezd u žen je skoro 19 tis. hrubého. To mě dost překvapilo! 😕 Takže těch žen s příjmem nad 12 tis. čistého bude většina 😉

hance09
3. říj 2013

mám podobné vzdělání jako ty, nastupovala jsem v roce 2008 za 11 000 hrubého

kitinka76
3. říj 2013

@uztotakbude před mateřskou jsem měla 40 káčé na hosinu... no ale lepší než sedět zadarmo doma 😉

xveronikaxx
3. říj 2013

jsem na tom stejne jako pisisvori, ale je to dost draze vykoupené stresem v práci, 10hod denne + casto vikendy, velka zodpovednost. mam vysokou skolu ekonomickeho zamereni, pracuji od svych 15 let, kdy jsem chodila na ruzne podradne brigady a na plny uvazek nastoupila ve 20 letech a dodelava vysokou na dennim studiu... ale ze bych si financne vyskakovala to fakt ne, vsechno cpu do hypoteky na investicni byt co se koupil, a do toho dodelavame barak, takze i kdyz se to zda divne, tak ani mne nezbyvaji finance na rozhazovani...

xmarg04
3. říj 2013

To je proste pokus o srovnani nesrovnatelného - jak uz bylo receno vys - vzdelani, praxe a hlavne kraj dela obrovsky rozdily i u stejny pracovni pozice... Mam vystudovany prava + VSE, delam v Praze a tim padem se pohybuju v radech několika průměrných platu mesicne, na druhou stranu v mem rodnem meste by to taky bylo 100% jinak...😉

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@hance09 Tak to odpovídá tomu, co mi nabízejí teď.

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@xveronikaxx Já taky chodila od 15ti na brigády. Při VŠ jsem měla X brigád zaráz. To je asi normální...

blahova_andrea
3. říj 2013

@xveronikaxx nerozhazuješ - investuješ 😉

blahova_andrea
3. říj 2013

@uztotakbude tak 11 hrubého je dneska fakt bída, ale po mateřské budu i za to ráda ☹

hance09
3. říj 2013

@uztotakbude brala jsem to tak,že jdu mimo obor a jsem bez praxe....a samozřejmě byly vyhlídky na zvýšení platu...

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@blahova_andrea No mne všude nabízejí max. 12 tisíc hrubého. A to ještě mne většinou stejně nevyberou.

xveronikaxx
3. říj 2013

souhlasim s @xmarg04...jsou regiony, kde lidé sotva seženou práci a jsou rádi i za ty částky, za které by se jim v praze absolventi SŠ vysmáli....hlavně každá si představujem pod pojmem málo peněz jinou částku, protože nejen že v praze jsou vyšší platy ale i vyšší náklady na bydlení...tolik co stoji dvoupokojový byt v praze, máš skoro baráček i s pozemkem v stredoceskem kraji... takze i kdyz budes brat 15 tisic, tak ti nakonec muze po odecteni hypoteky a zakladnich nakladu pro svou osobni spotrebu zbyt vice nez nekomu z prazaku, kdo ma x-nasobny plat.. a predevsim, to ze ma nekdo vyssi plat, jeste nemusi znamenat ze je spokojenejsi nez nekdo s minimalni mzdou... osobne si myslim, ze výše vyplatní pasky neni spojená s přímou úměrou štastného a spokojeného života.. moc hezký byl film Margin Call (2011), bylo zde ukázkove vidět ( a to mohu potvrdit i ze zkuseností ze svého okolí), že je uplne jedno jestli vyděláváš v milionech dolarů nebo statisích, nikdy nemás dost penez, vzdycky ti budou chybet, vzdycky bude neco, co si budes chtit poridít dál, s výsi svého výdelku navysujes i výdaje a porád más nedostatek a rozhodne te to neudela stastnejsi, porad budes resit stejne problemy... mimochodem - jestli te opravdu zajimaji ciste statistiky koukni na www.platy.cz nebo na http://www.czso.cz/

blahova_andrea
3. říj 2013

@uztotakbude to je fakt hrůza. to jsem se tedy i se střední školou bez vš měla před mateřstvím lépe.