Jakou jste dělaly před mateřskou práci a za kolik?

uztotakbude
3. říj 2013

Ahoj holky. Já vím, že to sem až tak úplně nepatří, i když.... Chci se zeptat, jakou jste dělali před mateřskou (případně děláte) práci a za kolik peněz. Stačí nějaký odstřel v tisících. A taky mne zajímá, za kolik byste nikdy nepracovaly, co je prostě podle vás málo. Kolik si představujete, že dostanete v práci po ukončení mateřské? Jde mi o to, že všude okolo slyším, jak mají holky dost peněz a tak mi připadá, že jsem jediný hlupák, kterému všude nabízejí pár kaček. Chci si udělat nějaký reálný obrázek o tom, jak jsou dneska ženské v různých pracovních odvětvích placeny. Předem děkuji těm, co se nebudou stydět, nebo bát vyjádřit. 🙂

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@madrilena Opět se ptám, kdy jste hledala práci!

madrilena
9. říj 2013

@uztotakbude je to více než čtyři roky; tato práce se dá sehnat i nyní celkem bez problémů /pokud splníte požadavky/ a není to nic pochybného

chris_n
9. říj 2013

@uztotakbude no pokud budeš na dobu určitou a budeš těhotná, tak budeš odejita stoprocentně a nebudeš mít rok.... to rozhodně ne. A ani ten rok to moc nevytrhne. Takže bych doporučovala minimálně rok tam opravdu být, reálně.

madrilena
9. říj 2013

@uztotakbude vím o lidech /nejčastěji to vím od bývalých nebo současných kolegů/, že to není až takový problém; a jsou to třeba i lidé pár let před důchodem

ninive211
9. říj 2013

@chris_n Jo, to je mi jasné...spíš mi přijde nepoměr průměrný plat vs. životní náklady, konkrétně v porovnání srovnání Praha:Brno. Třeba v supermarketech, v řetězcích s oblečením apod máš stejné ceny po celé republice. Takže někde na vesnici v Horní Dolní většinou za potraviny dáš naopak měsíčně o dost více než v Praze, protože tam jsou ty drahé (a špatně zásobené) maloobchůdky. Samozřejmě, v Praze jsou dražší hlavně služby, jako kultura, hospody a restaurace, kadeřnictví...ale třeba ty nájmy nejsou zase o tolik dražší jak v Brně, si myslím.
To není nic proti Praze jako takové, spíš proti systému, jak je to nastavený :-/ Ale to je hold to tržní hospodářství ...nabídka/poptávka.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@chris_n V těhotenství jsi v ochranné lhůtě a nemohou tě vyhodit. Jedině ve zkušebce, jinak až uplynutím doby, na níž byla sjednaná smlouva. PS: Já víc jak rok stejně pracovat nebudu. Chceme dítě. To samozřejmě na pohovoru neříkám - pro chytrolíny.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@madrilena Před čtyřmi lety byla situace naprosto jiná. Dneska je problém sehnat vůbec nějakou práci - v mém regionu a blízkém okolí stoprocentně. A práce o kterou stojím je zřejmě jen pro známé.

chris_n
9. říj 2013

@ninive211 netuším, jak se pohybuje bydlení v Brně, nemůžu tedy sloužit v porovnání 🙂

chris_n
9. říj 2013

@uztotakbude víš, oni když budou chtít, tak to stejně nějak udělají...ale tím tě strašit nebudu....

madrilena
9. říj 2013

@uztotakbude jak jsem psala, kolegové si nachází práci bez problémů, spíš jsou naháněni - i v současné době; takže se nic moc nezměnilo

chris_n
9. říj 2013

@uztotakbude práce o kterou stojíš je všude po republice žádaná s praxí... musíš jí mít... A to at v Pze, Plzni nebo horní dolní. Snad nikde jsem neviděla inzerát na fakturantku bez praxe

mombree
9. říj 2013

ja delalav dm drogerii...kdybych neotehotnela tak bych 1.4 dostala smlouvu na dobu neurcitou..jelikoz jsem byla tehotna a od ledna byla na neschopence tak uz mi ji neprodlouzili..mela jsem cca 11000 az 15000 podle hodin a trzeb...co bude po materske???to je ve hvezdach.pokud se tam, co je tam misto me neuchyti a nedostane na dobu nurcitou tak bych se mohla eventuelne vratit,ale s tim nepocitam..za ty tri roky se jich tam muze vystridat x..takze asi tak 🙂

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@chris_n Dobře a jak to bude v budoucnu. Ty s praxí půjdou do důchodu a další s praxí nebudou? Copak na to ti zaměstnavatelé nemyslí? A jak mám tedy začít, když mám školy právě na tohle a tohle je to, co chci nakonec dělat?

ninive211
9. říj 2013

@chris_n Kupř. my teď platíme 10 tis. za menší typ 3+1, ale to je ze známosti, že majitelka je známá rodičů a tchán ji vysloveně ukecal, jinak se takový byt pronajímá min. za 12-13 tis. Je to byt ze 70.let v paneláku bez výtahu, ve standardu (tedy umakart.jádro, původní elektřina i podlahy - mimo chodby a kuchyně, kde je nové lino). V těch 10 tis. je teda nájem vč. služeb (internet zvlášť) Za tuto částku si fakt výskáme.
Pronájem novostavby jsem tu viděla i za 16-18 tis.

nonnni
9. říj 2013

@chris_n tak ja delala prave praci personal assistant (ne v CR) bez praxe, ale prave zadara, za to, ze si me ta osoba vyskolila jsem makala za nic....

chris_n
9. říj 2013

@ninive211 běžný 3+1 ve standardu se v Praze pohybuje tak 15 tis. + služby pokud vím. Za 12 (dost často bez služeb, občas včetně) bývají dvoupokojáky.

chris_n
9. říj 2013

@nonnni to bude to, že to asi nebylo v ČR, tady se s tebou málokdy bude někdo zahazovat, ikdyz tvůj čas platit nebudou... musí zaplatit toho druhého člověka čas, co s tebou tráví

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@mombree To byla určitě fajn práce. Tam jsem se ptala, u nás je DM taky. Bylo mi řečeno, že nenabírají, za 14 dní tam byla nová slečna a vyslechla jsem si při nakupování rozhovor z něhož vyplynulo, že je to příbuzná (nevím, asi dcera) paní vedoucí. A to se mi stalo už po několikáté.

nonnni
9. říj 2013

@ninive211 my jsme mimo Prahu ac v dojezdu (ale mimo PID) a pronajem za 3+1 je to (zarizeny) za 16 000 - 18 000, nezarizeny za cca 12 -13 000. Nerekonstruovany, ale dobry k zivotu. My pronajimame 46m2 1+1 za 7 000 vc zaloh. Praha je porovnatelna na periferii, cim blize do centra, tim drazsi...logicky...

ninive211
9. říj 2013

@uztotakbude Upřímně? Známosti, známosti a zase známosti ☹ Proto je dobrý si dělat známý...i když jsi někoho třeba viděla naposledy před 4 lety, tak se třeba náhodou někde potkáte, pokecáte, zjistíš, že oni někoho hledají, ty se nabídneš...pohovor zprostředkován a poloviční šance na úspěch. Já teda našla obě místa sama od sebe bez známých (ale přímým oslovením firem na blind, ne přes portály jako práce.cz - a zrovna jsem se trefila,že do budoucna vždy hledali náhradu za někoho), ale ségra našla pouze přes spolužáka a nyní dokonce pracuje ve firmě kamarádky.

nonnni
9. říj 2013

@chris_n pravdepodobne.

chris_n
9. říj 2013

@nonnni asi fakt fajn jsou trainee programy... ale jak jsem tu už psala, ty jsem videla hlavně v automobilovým průmyslu a většinou pro úzce specializovany absolventy...

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@ninive211 Hm, tak to jsem v háji. Já si nikdy žádné vztahy nebudovala. Mám svého chlapa a s tím trávím veškerý čas. Stačí mi to ke štěstí. A když jsem měla kamarádku, vždycky mi vrazila kudlu do zad. Proto jsem se na to už dávno vykašlala.

nonnni
9. říj 2013

@chris_n bylo by dobre to zavezt....udelala bych ulevy na danich prave pro tyhle programy, ale uz pri studiu, at se to nezdrzuje a pak bych dala ulevy za castecne uvazky pro matky s detmi. Nebo otce s detmi...to uz je jedno...

chris_n
9. říj 2013

@nonnni jj, tady jsou ty trainee az po absolvování co vím. Študovala jsem to, když manžel končil VŠ

nonnni
9. říj 2013

@uztotakbude v zivote neni dulezite jen IQ, ale prave v takovychto situacich je ti voc k uzitku dobre SQ a EQ...zkus na tom zapracovat....zejmena to SQ v tomto pripade...celozivotne ti to bude k uzitku, opravdu.

dora13
9. říj 2013

@uztotakbude lhat urcite ne, spis jako pise @zuzi.111 vedet co rikat a co ne. ja kdyz se v jednadvaceti hlasila na pozici asistentky na polovicni uvazek, nemela jsem prakticky zadnou praxi, tak jsem zvelicila kazde zalepeni obalky a vyplneni tiskopisu, ktere jsem pro koho kdy udelala a proslo mi to 🙂 ale vylozene lhat jako lhat urcite ne, to se muze provalit a pak je z toho akorat zbytecny prusvih.

xpila
9. říj 2013

@chris_n Trainee program má třeba i Tesco, Heineken apod., rozhodně to není jen automobilový průmysl. Kdysi jsem se hlásila do trainee programu v Tescu a měli to formou assessment centra - několik kol a po každém kole vyřazovali a těch pozic bylo hrozně moc - personalistika, marketing, logistika a tak.

zuzi.111
9. říj 2013

@dora13 Souhlasím. Pracovní pohovor je taková psychologická hra. Příprava je nutná a hlavně člověk musí určit strategii. Je to jak když se balí chlap. Taky mu nebudete o sobě lhát, protože až s ním budete žít, tak se to vše provalí. Ale naopak budete upozorňovat na svoje klady a výhody oproti konkurenci a pomlčíte o nedostatcích, o kterých se bude dozvídat až postupně, kdy vy ho budete mít naprosto zmáknuté a obtočené kolem prstu 😉.

dora13
9. říj 2013

@zuzi.111 moc pekna metafora 🙂 🙂 a stoprocentni pravda.

mombree
9. říj 2013

@uztotakbude ja to mela pres znamou co tam delala a ta slecna co tam je tedkom to ma taky dohozeny pres nekoho...horko tetko se tam dostava...ale pokud se pani oblastni manazerce nezalibi nejaka ta dohozena pani,tak si vyvira podle zivotopisu ale to je malo kdy...jinak prace je to cista a pohodova,ale nekdy bys nektere ty slecny nebo pani opravdu poslalanekm :D