Jakou jste dělaly před mateřskou práci a za kolik?

uztotakbude
3. říj 2013

Ahoj holky. Já vím, že to sem až tak úplně nepatří, i když.... Chci se zeptat, jakou jste dělali před mateřskou (případně děláte) práci a za kolik peněz. Stačí nějaký odstřel v tisících. A taky mne zajímá, za kolik byste nikdy nepracovaly, co je prostě podle vás málo. Kolik si představujete, že dostanete v práci po ukončení mateřské? Jde mi o to, že všude okolo slyším, jak mají holky dost peněz a tak mi připadá, že jsem jediný hlupák, kterému všude nabízejí pár kaček. Chci si udělat nějaký reálný obrázek o tom, jak jsou dneska ženské v různých pracovních odvětvích placeny. Předem děkuji těm, co se nebudou stydět, nebo bát vyjádřit. 🙂

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@nonnni Jo, to sice jo, ale práce je to šílená. Kdo nezažil nepochopí. Já dělala v call centru osmičky, přijela jsem domů, byla protivná na manžela, denně mne bolel hlava a nemohla jsem spát jinak jak s lexaurinem na uklidnění, protože jsem prostě nedokázala vypnout. Můj mozek stále jel tu naučenou řeč, ty naučené fráze. Zavřela jsem oči a nemohla usnout, furt mi to jelo v hlavě. Bojím se toho, že to bude zase to a samé. 😒 Jen za dnešek jsem poslala 15 životopisů. Všude píši, že můžou dostat tu dotaci. Ještě to zkouším, pořád se nechci vzdát. Ale dlouho už to nevydržíme. Potřebuji práci, při nejhorším tam musím vydržet tři měsíce přes zkušebku a pak utéct na rizikové.

nonnni
9. říj 2013

@uztotakbude a mohu se zeptat jaky typ call centra bys delala? Aktivni ci pasivni?

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@nonnni Aktivní. Pasivní bohužel nikde nenabízejí :(

nonnni
9. říj 2013

@uztotakbude tak to je psycho samo o sobe☹ Co bys nabizela?

zuzi.111
9. říj 2013

@uztotakbude Ahoj, já chci jen reagovat na to placení studia na MU po dosažení 26 let věku. Podle mě je to nesmysl, protože mně je 31 let, studuji dálkově na MU na ESF a neplatila jsem nic. Studium se platí až při prodloužení studia. Pak je to těch zhruba 20 tis za semestr. Takže netuším, kde jsi k tomuto přišla.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@nonnni To nevím. Nikdo ti to neřekne dopředu.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@zuzi.111 Říkali mi to na studijním. Tak jsem to asi blbě pochopila. No každopádně já studovala 4 roky, takže už můžu studovat jen dva a pak další platit. Bc. je na tři, tj. stejně bych si musela ten poslední platit. Ale je fakt, že je tu jedna skvělá varianta, která v tom případě přichází v úvahu. Že bych si při prckovi dodělala andragogiku a šla dělat někam personalistku 🙂 To není špatné. Díky za info!

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@zuzi.111 PS: Andragogika = magisterské dvouleté studium. Je i bakalářské, ale já na něj nemusím, šla bych rovnou na navazující 🙂

zuzi.111
9. říj 2013

@uztotakbude Ahoj, sice jsem nečetla celou diskuzi , ale přemýšlím nad tvým problémem. Ještě se zeptám, dostaneš se aspoň k pohovorům nebo máš problém už při tom, že se ti neozývají na životopis. Problém může být třeba v něm. Co tam máš a nemáš uvedeno. To mě tak napadá...

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@zuzi.111 Tak nějak běžně, asi jako každý. Zvou mne občas. Většinou mne vyškrtnou kvůli tomu, že nemám praxi. Občas mne pozvou, ale nakonec zase vezmou někoho z praxí. Stále to a samé dokola. Životopis mám v pořádku. Kontrolovala mi ho personalistka z největší personální agentury v ČR 🙂

zuzi.111
9. říj 2013

@uztotakbude A ty čtyři roky jsi studovala a studium pak úspěšně dokončila nebo ne? Protože pokud ano, tak se to do těch let taky nepočítá a zase nic nemusíš platit. Já už mám jeden obor na MU taky hotový a tohle je můj druhý, takže tohle taky vím.

zuzi.111
9. říj 2013

@uztotakbude Tak co ti ještě poradím je, si nastudovat odborné knížky o tom, jak se chovat , reagovat a celkově zaujmout na pohovoru. Já můžu z vlastní zkušenosti říct, že tohle skvěle funguje a když se člověk opravdu naučí, jak se takhle u pohovoru prodat, budeš mít vyhráno. Není to o lhaní nebo přetvářce, ale o tom, jak na ně prostě zapůsobíš. Hlavní teď u Tebe je najít zase to sebevědomí a neutápět se v beznaději.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@zuzi.111 Já studovala jeden obor rok, ten jsem nedokončila. A pak jsem přešla na jiný a ten jsem ukončila v řádném termínu.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@zuzi.111 Poraď nějakou knihu, prosím!

madrilena
9. říj 2013

omlouvám se, ale nebudu sem psát ani zaměstnání, ani plat /v mé profesi je nás málo a podle platu bych mohla být identifikovatelná/; jen můžu říct, že je to byl hodně velký nadprůměr.... sama jsem začínala na velmi podprůměrným platu, byl jen lehce nad hranicí tehdejší minimální mzdy; myslím si, že nehraje až takovou roli za kolik je kdo ochotný pracovat a na jaké je pozici; podle mého názoru není od věci začít na nějaké ne moc hogo fogo pozici za nižší plat a postupně se vypracovat; u výše platu jde hlavně o to, jakou máš cenu na trhu práce; jde o to, kolik stejně kvalifikovaných lidí je na trhu práce a jaká je po nich poptávka; je dobré se zamyslet nad tím, co můžeš nabídnout navíc na rozdíl od těch ostatních uchazečů, případně se zamyslet nad tím, jaké schopnosti bys mohla rozvinout; pokud toto neuděláš, nebudeš dřít, zdokonalovat se, vzdělávat se atd., tak buď najdeš práci jen z protekce nebo budeš dělat pořád za pár šupů; u mne práce na sobě hodně zafungovala; také jsem jednu dobu rozesílala životopisy a nikdo se mi neozýval; tak jsem si řekla, co na těch druhých asi zaměstnavatelé vidí a změnila se; pak se vše změnilo; jestli je to moc oot, tak se omlouvám, chtěla jsem poradit

suzief
9. říj 2013

Mě se podařilo najít poslední zaměstnání během 3 měsíců, min. 3x týdne jsem chodila na různé pohovory. Najít si práci chce fakt štěstí a veliké. A našla jsem jí jen díky praxi a že jsem přesně věděla co ta práce obnáší, na pohovoru jsme byli současně několik děvčat. Nedělla jsem si naděje ale byla jsem tak unavená z předešlých zklamání, že jsme prostě v tu chvíli byla sama sebou, né otravená z neúspěchu a né až moc milá a usměvavá ( to budí nedůvěru ), prostě normální. Jako jediná jsem tam měla praxi a jako jediná jsem měla doplňující otázky k dané pozici. Hned jsem poznala, že jsem udělala dojem, nadřízená byla nadšená, bylo mi jasné, že hledaj někoho, kdo to zná a umí v tom chodit a nebude trvat věčnost se školením.
Samozřejmě v tom hrají velkou roli i vzájemné sympatie. I když jsem měla dobrej pocit, stejně jsem nic nečekala, nakonec to klaplo a kupodivu mi dali ještě víc než jsem chtěla. Dělám to 4 roky, baví mě to a doufám že jednou po MD, mě vezmou zpátky, Jo a dělám asistentku a beru 17 čistého, což mi příjde dost slušné + kvartální odměny ( ovšem jedná se o velkou firmu, takže jinde bych tolik neměla )

suzief
9. říj 2013

@madrilena docela by mě zajímalo v čem konkrétně byla ta změna?🙂

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@suzief Hm, praxe. To je ten problém. A když jsi začínala na pozici asistentky bez praxe, v původním zaměstnání (píšeš, že při pohovoru na tohle už jsi měla v tom oboru praxi), tak jsi udělala co, abys práci dostala? Jak na to mám jít? Já chci stejnou práci. Klidně za mnohem menší peníze, to pro mne není problém. Jde mi o obsah práce, ne o plat.

zuzi.111
9. říj 2013

@uztotakbude Mám někde 2 doma, ale nemůžu je najít, ale je to myslím od Grady něco jako "jak uspět u pohovoru" a "nejčastější otázky u pohovoru". V každém knihkupectví je jich dost nebo zkus knihovnu. Já šla na můj první pohovor bez přípravy a byla to katastrofa. Pak už vždycky nachystaná dle těchto rad a to byla panečku jiná 🙂

chris_n
9. říj 2013

@ninive211 to je holt ale prostě hlavní město a tak to funguje skoro ve všech státech :-/ Jinak ono to na první pohled vypadá, ale třeba na junior účetní se tady nastupuje určitě pod 20 tis. (Vˇ3 + jazyk)

chris_n
9. říj 2013

@uztotakbude zkušebka ti nepomůže, když to bude na dobu určitou...

madrilena
9. říj 2013

@suzief celkově, značné zlepšení jazykových znalostí, větší pracovní nasazení, větší zápal pro práci, ochota trávit v práci hodně času, získání mnoha nových znalostí díky tomu, že jsem jela na 200%; vylepšení vzhledu; prostě celková změna, bohužel konkrétnější být nemůžu; a toto je dobré udělat co nejdříve, když je člověk ještě mladý, relativně svěží a "odpočatý", s věkem je to čím dál tím těžší.... já měla tedy oproti zakladatelce výhodu, že jsem z hlavního města; jak se shání práce jinde až tak moc netuším, ikdyž znám i dost lidí s poměrně slušným platem i mimo Prahu; a je pravda, že určitou roli v tom hrálo štěstí, být ve správnou dobu na správném místě; ale já jsem stejně přesvědčená, že když člověk chce, všechno jde a já jsem toho důkazem

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@chris_n V čem mi nepomůže? Mně nejde o mateřskou, ani o to, abych se měla kam vrátit. Mně jde o to, že po tříleté mateřské budu mít v životopise napsáno, že jsem rok pracovala na té a té pozici. Nikdo už nebude řešit, zda jsem fakticky chodila do práce a když, tak budu lhát jak když tiskne. Ono to asi jinak nejde. Všichni kamarádi mi říkali, že získali práci díky tomu, že lhali. Já to zatím nedělám, ale asi taky začnu.

zuzi.111
9. říj 2013

Jinak taky teda přidám informaci o mě, teď jsem na rizikovém a tedy na nějakou tu dobu mimo, ale doposud jsem měla 35 tis čistého. Obor zdravotnictví. Původně jsem chtěla dělat vědu, kterou jsem vystudovala, ale po zjištění platových podmínek jsem se rychle přeorientovala. Teď studuji ekonomku a orientuji se na obchod ve zdravotnictví. Celou dobu se vzdělávám, studuji dálkově, zdokonaluji jazyky. Prostě nejsem typ, co dosáhne nějakého limitu a poleví.

madrilena
9. říj 2013

@uztotakbude možná bys neměla jít po každé volné možné pozici /to asi na zaměstnavatele nepůsobí dobře/, ale jít po něčem, co Tě bude bavit, o co máš zájem; zaměstnavatele zajímá, proč pro něj chceš dělat a proč chceš tu danou pozici; myslím si, že i když mu na rovinu neřekneš, že chceš jakoukoli práci za jakoukoli cenu, tak to vycítí /nejen z interview, ale i z motivačního dopisu/

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@madrilena Jak je to dlouho, co jste tu práci sehnala? Víte, ono ještě před čtyřmi lety bylo jinak. Jinak se hledala práce. Dneska je to v háji.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@zuzi.111 No to já taky ne. Já moc ráda studuji, škola mne bavila, střední i vysoká. Ráda na sobě pracuji a baví mne to. Jenže já doteď žila v tom, že si to budu muset platit a to dost draze a tak jsem se nikam nehlásila. Velká chyba. Ale manžel má ze své školy stejné informace. Taky mu na studijním říkali to o 26ti letech. Tak nevím...

madrilena
9. říj 2013

@uztotakbude a požadavek praxe není až takový problém; jednak nějakou máš /z dob studií/ a pokud budeš hodně přesvědčivá /dobře přesvědčivá/, tak tu práci taky dostaneš - zkušenost

zuzi.111
9. říj 2013

@uztotakbude Jo a lhaní u pohovoru je nesmysl. To se provalí. Jen jde o to se naučit co říkat a co ne 🙂.

uztotakbude
autor
9. říj 2013

@madrilena Já chci dělat administrativní pracovnici, asistentku, nebo fakturantku. To je to, co chci.