Jakou práci vykonávat, když je dítě často nemocné nebo v karanténě?

montelvina
29. kvě 2021

Holky mate podobnou zkušenost .Syn když nastoupil do školky začal často marodit ,tehdy jsem si našla noneveho zaměstnavatele a jelikož byl syn často nemocný neprodlouzily mi smlouvu .Ze začátku jsem byla na úřadu práce tet jako matka pečující o dítě do 7 let na pojišťovnu to nic nemění na tom ,ze muž chce abyh šla do práce prý to neutahne .Jsem přes rok doma pomohly dost rodiče a kamarád ale takhle to dal nejde .Muž se nechce moc uskromnit i když jsem přesvědčena ze by to ještě chvíli šlo ,nehledě na to že mě žádný zaměstnavatel nechce .Jakmile zisti ze mám dítě a nemám hlídání hned mi narovinu řekne ze i díky karantenam me nezaměstna.Měla jsem zájem i o noční zatím bez úspěchu .Na chuvu by šel cely plát .I když mám v plánu ji zkoušet kdyby se mi podařila ta noční

sfet
29. kvě 2021

No, jak píšeš, že ses měla líp učit, ani vysoké školy nejsou dnes žádnou zárukou. Tak jedině opravdu zapojit aktivně manžela (my taky hlídání skoro žádné) velmi omezene, na tu dobu co by syn marodil bych si holt zaplatila chůvu na hlídání ( nejakou šikovnou studentku nebo vitalnou důchodkyni vždy seženeš), ty nebudou stát majlant. Nebo bych pátrala po příčině, proč je syn pořád nemocný? Možná by byla namístě u návštěva imunologické poradny, nebo nějaké probiotika, něco na podporu imunity, deti si to mezi sebou predaji, no.

ploutvicka59
29. kvě 2021

@montelvina tak přesně takhle to dělám já. V červenci jsem nastoupila na noční...Dcera v září do školky. Týden školka a dva týdny minimálně doma... Jedu noční dvě,tři týdně...A kdybych tu práci nepotřebovala,už se na to vykašlu.Kolikrat padám na hubu,když mám malou doma.
Skončím v osm ráno,v devět si malou předáme mezi dveřmi a jedu takhle do šesti,sedmi večer,než jde spát... To znamená,že třeba nespím 36 hodin...Nemám práci,která je nějak náročná a naštěstí v pohodě kolegyni,která má sama dítě a chápe,že dvě noční za sebou nedám,vzhledem k tomu,že mám malou víc doma než ve školce....
Doufám a modlím se,aby příští školní rok byl lepší a že si nemoci vybere teď.Pokazde je to totiž ,,jen"rýma... Ale vzhledem k situaci jaká je,si nelajsnu ji dát do školky jakože ,,Já nevěděla že má rýmu",dva týdny karantény se mi absolvovat nechce,protože u nás je to jak dítě prskne,zakasle,nebo přijde jinak nemocné,rovnou dvoutýdenní karanténa 🤐
Každý jiný zamestnavatel by mě vyhodil,kdybych dva týdny v měsíci nebyla v práci,minimálně.

Nechci ti brát iluze,ale je to sakra náročný 🤐🥺 Kolikrát jsem fakt hotová

montelvina
autor
30. kvě 2021

@ploutvicka59 no konečně to někdo a prožívá a chápe ....je to Dešná prectava ale nic jiného mi fakt asi nezbyde ...nehledě na to ze já bych noční neměla protože trpím na srdeční tachykardie (nervy nic na tom srdci nemám byla jsem i na ablaci ()...jediné co me napadlo ještě platit chuvu aspoň na par hodin abych se prospala aspoň v te době jak bude malý doma ale vím ze chuvy nehlidaji kdyz je dítě nemocné první dny a kdo bude hlídat v karantene to fakt nevím ...trochu spoleham na to léto ale přijde mi lito Syna nechávat cele léto ve školce ani v tomto muž neustoupi .....vím ze to bude náročný no ...sním se zeptat co děláš za práci v noci ?

montelvina
autor
30. kvě 2021

@sfet to jse přece absolvovali imunologa ....opakuji se mu léčebně kůry takže syn sice onemocní ale třeba za tři Dny je Ok ...spis přijde nastydly ze se málo oblékl ...co se týká léku dala jsem hromadu peněz za povzbuzení imunity vyzkoušela jsem kde co pak šel na ty odběry krve ...vada je ze díky školce přestal dobře jist přitom ve školce sní i čočku doma by mi nejedl ...co se týká lékařů ...chodime neurolog psycholog foniatrie Endokrinologie diabetologii ,ma opožděný vývoj řeči smíšenou dysfazii ,byl sledován pro epilepsií ,tet je sledován na růstový hormon a cukru do Toho imunologie a alergologie ...myslím ze lékařů si užíváme dost ...začátkem nového roku půjde k hospitalizaci na růstový hormon zda se bude pichat nebo ne no a to už ma po magnetické rezonanci s hospitalizaci ...ano chůva me bude stát levná tak 4000 týdne ...kdyz tohle pominu jsem zvědavá zda bude chtít hlídat nemocná dítě kdyz ji bude hrozit Covid ....snad bude naockovana a nebude chtít testy já totiž neberu syna pokaždé na testy ...troufnu si říct ze Covid jsem u nej poznala a tenkrát jsem šli hned na testy s každou nemoci jsem neplašila

j.a.n.i
30. kvě 2021

@ploutvicka59 Skolka nema narok stanovovat zadnou karantenu, tuto pravomoc ma pouze lekar ci hygiena.

montelvina
autor
30. kvě 2021

@j.a.n.i to je pravda u nás je to tak ze rodič musí sam rozhodnout zda veme dítě k lékaři a ten rozhodne zda půjde na testy a naše lékařka je rozumná ...u me ani školka nikdy mezkoumala zda jsme na testech byli pokaždé kdyz byl nastydly ...akorát jednou a to nemocný nebyl prosily at jde na testy protože měli hodně pozitivních děti ...a kdyz syn dostal Covid tak po školení jeho nemoci jsem okamžitě poznala ze ma něco nového a měl Covid pak jsme to měli všichni ...vše zle je pro něco dobře myslím ze díky imunologicke léčbě Covid zvládl dobře ....nejhůř byl na tom muž

drep
30. kvě 2021

@montelvina já tak pracuji taky, normálně mám čtyři noci v měsíci, ale v covidu jsem se musela vrátit na větší úvazek a měla jsem jich 8 (ale čtyřiadvacítek), plus jednou týdně odpolední a administrativu z domova. Je to náročné, navíc dceři jsou dva, takže ještě o to víc, ale zvládnout se to dá, pokud máš aspoň trochu toleranci k nevyspání. Před rodičovskou jsem 36 a víc hodin sloužívala celkem běžně. Dnes už bych to nechtěla, ale přežít se to dá. Ale hodně závisí, jak zvladáš noční práci a dne po ní. Moje tchýně je třeba na noční tak zvyklá, že i jako pracující důchodkyně na ně bez újmy na zdraví chodila, zatímco já s každým rokem zjišťuju, že mi to vyhovuje míň a míň.

montelvina
autor
30. kvě 2021

@drep noční jsem sloužila jako pečovatelka ale byla jsem mladší spala jsem třeba po noční jen 4 hodiny stačilo mi někdy jsem měla i tři noční po sobě ...ale v domově důchodců byl někdy klid v noci někdy šrumec ..když třeba byli chřipky ,prujmy ,Smrtaci ...tet nevím jak to dam .,musím to vyzkoušet ze ...tak já běžné v noci málo spím protože syn byl nespavec a spánek mi narušil trvá to už 5 let ...místo toho abych svůj nespanek začala řešit půjdu na noční ale pořad si říkám ze ten rok dva ještě vydrzim protože to dělám pro syna ...jak se říká vše zle je pro něco dobré ,poznám nové lidi a lidi tvoří kontakty na nové věci

michaela_2
30. kvě 2021

@montelvina nastydnuti z mála oblékání bych řešila spis úplně opacne - otuzovanim 🙂 děti se mohou otuzovat i “na suchu”, nemusí hned skákat do ledové vody. Ale na imunitu je otuzovani hodně prospěšné, zkus se na to také někde informovat. A pak solné jeskyně, teď snad znovu otevřou. Také super pro malé děti, které trpí na respirační onemocnění.
Jinak ta imunita se soustředí hlavně ve střevech, takže dávat vitaminy, upravující střevní mikrofloru ......hodně být venku, hodně pít a chodit brzy spat.....Bere na epilepsii nějaké léky?

priefi
30. kvě 2021

@montelvina najdi si práci, kde je možné v případě nemoci dítěte jít bez problémů na HO

montelvina
autor
30. kvě 2021

@michaela_2 no máš pravdu otužovani by bylo nejlepší ...do solné jeskyně chci to uricte prej tam ale berou matky nemocné děti ale nemyslím ze jim to projde tet v době covidu ...takže si myslím ze to bude fajn pro něho ...probiotika bral jednu dobu hodně a stejně to nepomohlo bral to rok ...on je dost hubený a jak se babra v jídle tak věřím ze ty doplňky nestačí protože pestrá strava je pestrá strava ...už jsem mu pohrozila jak nebude jist budou ho pichat ...vím ze je to hrozny ale díky tomu začal jist ...do třech let my jedl všechno zeleninu ladoval rybičky ...pak se to zhoršilo ...Prosimte na epilepsií nebral nic protože neměl nikdy záchvat a neurolozka říkala ze epilepsií takto u děti se zlepšuje věkem protože šel na megnetickou rezonanci ...a na dalším EEG už se epilepsie nenašla ale bude mít další kontroly kvůli te řeči ...to otužovani musíme a musíme přibrat ...možná ze by mu ten růstový hormon jenom prospěl už kvůli tomu ale to se rozhodne za pul roku ...lékař říkal zemřete se na jídlo a uvidíme ...zřejmě nechtěl trápit hlavně jeho psychiku protože ten ma prisernou paniku z jehel užil si dost s doktory

montelvina
autor
30. kvě 2021

@priefi Děkuji budu hledat radila mi paní nějaké e-shopy podívám se