Jakou smlouvu můžou dát učitelce? Tu na 10 měsíců?

diamanta
24. bře 2011

Ahoj, měla bych nastoupit po mateřské do školství, ale jen na tři roky jako záskok za jinou mateřskou. Nevíte někdo z branže, jestli ještě bují ta nekalá praxe, kdy učitelům dávali smlouvu na 10 měsíců a o prázdninách se chodilo na pracák? Může mi to ředitel tak udělat v průběhu těch tří let co potřebují záskok? Zapomněla jsem se na pohovoru zeptat a takhle pozdě váhám zatelefonovat s tím, jakou že smlouvu bych vlastně dostala. Ono to totiž také není úplně jisté, že ten job získám. Vůbec nevím jak to ovlivnit, je to deset let, co jsem naposledy učila, a tehdy to bylo běžné a nakonec mě to ze školství odehnalo.

romcovaklarka
24. bře 2011

Nevím, jestli je to běžné, ale rozhodně se to děje (ségra). Ale ovlivnit to asi neovlivníš, stejně ti to podají stylem "ber nebo nech být". Hodně štěstí.

beruska2x
24. bře 2011

nevim jak ve skolstvi ale vsude je neco.. co mam zkusenosti hlavne z posledni doby po okoli tak kazda firma dava smlouvu na dobu urcitou - na pul roku a pak zase a zase... samozrejme pokazde s novou trimesicni zkusebni lhutou takze i po treba vic jak 2 letech ti smlouvu neprodlouzi a jdes bez naroku na jakekoliv odstupne...

nehlede na to ze pri zadosti o pujcku, hypo atd je smlouva na dobu urcitou skoro na prd 😝

ale firmy nevedi jestli budou fungovat, jak to bude s praci a jsou vycurane.. no... nic s tim neudelas...

daisy1
24. bře 2011

taky nastupuju v kvetnu do skolstvi po MD a taky za odchazejici ucitelku na MD. Na prazdniny jsem se neptala (teda tyhle prazdniny preckam na neplacenem volnu protoze nemam na to dovolenou), ale predpokladam, ze tyhle kejkle uz moc nedelaji. Nicmene, moje 1 smlouva byla pred 12 lety prave do konce cervna s tim, ze od zari ji obnovime, ale ja pak sla jinam, kde tyhle veci nebyly.

misutka007
24. bře 2011

Zdravím všechny učitelky, učím už skoro deset let a vím, že na začátku ten problém s propouštěním na prázdniny docela hýbal medii a štval každého kantora. Sama jsem na dobu neurčitou, ale můžu říct, že v posledních letech už jsem se ve svém okolí s tím nepotkala. Spíš měli kantoři smlouvu na dobu určitou po dobu mateřské dovolené. Ale jistá si nejsem, jestli je to nějak legislativně ošetřeno. Takže asi moc nepomůžu. Přesto přeju pevné nervy, budou zapotřebí 🙂))

kaculetka
24. bře 2011

Samozřejmě, že ti to tak můžou dát a obvykle se to dělá, neboť se ušetří 2 měsíční plat, který o prázdninách, kdy se čerpají dovolené a školy bývají uzavřené, je pro tebe pro vedení v podstatě zbytečný. Nepsané pravidlo je, dělat to takhle 2 roky po sobě (smlouva na dobu určitou), v tvém případě třetí rok to máš stejně zase na rok a to do konce toho zástupu...jak už tady bylo psáno, ber nebo neber, každopádně si myslím, že pokud se chceš opět dostat do školství, ber každou příležitost - je to praxe a ta se dnes hodně cení!! 🙂

peta3
28. bře 2011

Opravdu to tak funguje - taky jsem učila, naštěstí jsem po 2 letech dostala smlouvu na dobu určitou, ale kamarádka ne a teď je tam jako zástup za rodičák - v červnu jí smlouva skončí a v září dostane další A na 2 měsíce musí na pracák)...pokud by se jí to nelíbilo, může klidně jít a na její místo není problém sehnat další učitelku...tak to prostě bohužel je... ☹