Jaký časový úsek by měl být mezi dvěma neschopenkami?

Ahoj. potřebuji poradit. jaký časový usek by měl být mezi dvěma neschopenkami abych u té druhé neměla snížený základ z kterého se to počítá? neschopenka se vypočítává z posledních tří měsíců nebo posledního čtvrtletí?
v dubnu nebo v květnu jdu na vyšetření do nemocnice a budu cca týden doma. kdyžbych pak do léta nebo během něj otěhotněla tak jdu hned na neschopenku-rizikové těhu. tak nevím jestli je lepší vzít si na tu nemocnici dovču nebo neschopenku abych si na tu těhu neschopenku ten základ nesnížila, přeci jen to bude na cca 8 měsíců. nebo jak dlouho bych musela čekat až se ten výměr po první neschopence vyrovná? co by jste volily vy?
jojinda
1. dub 2013
Průměr na neschopenku se počítá z předchozích ukončených 12 měsíců, tj. neschopenka v květnu 2013 = průměr za období květen 2012 až duben 2013. Myslím, že jako odpověď je to jasné 😉 .
jojinda
1. dub 2013
Ještě doplním, že výše uvedený průměr je takto počítán u dlouhodobé neschopenky, tj. od 22. kalendářního dne, kterou proplácí ČSSZ. Jinak náhrady mzdy při krátkodobé neschopence (od 4. dne) se počítá za předchozí ukončené čtvrtletí (to platí zaměstnavatel).
hankamisaautor
22. dub 2013
@jojinda -díky
j.a.n.i
22. dub 2013
@hankamisa Hlavně se to vždy počítá pouze z odpracovaných dní, takže nějaká neschopenka se na výpočtu neprojeví...

Začni psát odpověď...

Odešli