Jaký je režim manžela na noční?

acacia
3. říj 2013

Pokud váš manžel pracuje noční dvanácti hodinovou směnu, jak to má se spánkem před nebo po směně?

Můj manžel má jednou týdně noční dvanáctku. Spí po ní klidně do druhého dne do rána. Říká, že je to ale málo a že by měl spát ještě celý den před ní.

aneta0707
3. říj 2013

kdyz chodil manzel, tak spal odpoledne pred nocni a potom dopoledne, na obed vstal a potom fungoval. byly doby, kdy delal jenom nocni - nevim jak si to tvuj manzel predstavuje, ale nektery profese delaj nekolik nocni za sebou.
kdyz sem chodila na nocni ja, tak jsem spala az po nocni a taky jenom do obeda.
obema se to zdalo dostacujici, manzel potreboval spat o neco malo dyl, ale on ridil, ja jenom zvedala telefony.
@acacia

holanci
4. říj 2013

Manžel spí před noční co nejdéle to jde dopoledne - třeba do 10:30 - 11 hod., a po noční spí do oběda, pak chce budit, zas aby normálně usnul večer.

aaa
4. říj 2013

Také jsem dělala noční dvanáctky a to třeba i tři za sebou. Většinou jsem spala tak do tří a pak šla znovu do práce. Pokud jsem už měla volno, vstávala jsem většinou dřív, abych mohla večer normálně spát.

kimby
4. říj 2013

delame s manzelem na smeny oba (denni,nocni),manzel i vice stejnych smen za sebou a funguje(me) dle moznosti a situace doma s dcerkou (3,5r),napr.dnes (ja mam denni)prisel z nocni,nasledne odvedl dcerku do skolky,nasnidal se a sel spat,vstavat bude na obed a pak pro dceru do skolky a normalne se ji venovat nez prijedu ja,nasledne jde na dalsi nocni. proste spi po nocni do obeda,ale pred nocni ne,je zkratka potreba jeho pomoci,ja takto funguji take,nekdy,kdyz nejde dcera do skolky(nemoc,prazdniny),tak prijdu po 12hod sluzbe a jsem maminkou na plny uvazek,vecer padnu s ni. Kdyz jsme nemeli dceru,samozrejme jsme spavali vice,nebylo tolik povinnosti.Ale kdybychom meli takto fungovat,jako tvuj manzel,tak asi...nefunguje nic 🙂 Snazime se zkratka oba,jak prace a povinnosti dovoli,nekdy je to narocne,ale neda se nic delat,oba svou praci mame radi,ale pro dceru a chod domacnosti musime obetovat sve pohodli.

novynka
4. říj 2013

ono záleží, co tvůj manžel dělá za práci, pokud by šlo třeba o řidiče z povolání, tak ho samozřejmě nechám co nejvíc vyspat... ale popravdě mi to jeho vyspávání až do druhého dne přijde moc :/ já chodila na několik noční za sebou a spala jsem ráno po příchodu domů (cca od 9-10) do 4-5 odpoledne, a v 8 večer zase nanovo do práce.... a stačilo to, odpočinula jsem si až ve volné dny, kdy jsem spala v noci v průměru 9 hodin... a to jsme ještě neměli děti 🙂 takže za mě - pokud ho potřebuješ aby ti třeba pomohl s dětmi nebo s domácností, promluv si s ním, je to vše o zvyku ;)

speedygon
4. říj 2013

Já dělávala noční(ne tedy 12tky), ale před noční jsem nespala, po noční jsem spala do odpoledne a večer zase do práce...dělala sejm jen noční, začínala jsem v neděli večer a končila v sobotu ráno...přítel má teď taky noční, ale ne klasickou(začíná v 18.00 a končí nejpozději po té čtvrté ráno...přijde, spí dopo, co to jde(bohužel přes den nemá tolik klidu) a večer zas do práce...včera šel již na 16.00, dělal zas minimálně do 4 do rána, přijel domů v cca 5, spát šel v 6 a už v 9 vstával, že jim odpadl člověk a zase musí jít dělat...dnes by ale neměl mít tak dlouhou, v pátek prý končí kolem 21.00 a někdy ani to ne...ale i tak mazec....každopádně takový spánek, jak píše tazatelka, neměl ani jeden z nás, teď to se 2 dětmi ani nejde. Zvlášť, když jsme doma-ne vždy se dá jít ven nebo z jiného důvodu zůstáváme doma....

white_tie
4. říj 2013

Když jsem dělala v hotelu, spávala jsem po noční tak do oběda, max. do půl 3. Teď dělám necelých 24 hodin (od 9 ráno do druhého dne do 6 ráno) a spávám taky tak do oběda, dýl ne. Někdy ani to ne.
Zdá se mi, že spí hodně. Manžel dělá taky noční (má ale většinou 3 za sebou) a spává cca od 9 ráno do 3 odpoledne.
Před noční nespáváme ani jeden.

dora13
4. říj 2013

wow, tak to je manzel teda medved, to spi vlastne 24 hodin, co? ja delam taky nocni, dvanactky (nic fyzicky narocneho, kancelarska prace) a vetsinou po nocni spim tak do dvou, do tri odpoledne, v lete mi stacilo spat treba jen do jedny...

glimmer
4. říj 2013

manžel dělá noční tak že mají st+čt od 22.30-6 a pá+so mají od 22.30-10.30 ... jde spát tak kolem 8, snídá s námi, děti vstávají kolem 7-půl 8. a spí tak to 5, většinou ho budím, když přijdeme z odpolední procházky. Od těch 5 funguje normálně, pomůže mi poklidit, vykoupat. Kolem 8 ukládáme děti, tak jde s nimi ještě spát a budím ho kolem půl 10, aby jel do práce.

nikollita
4. říj 2013

Můj manžel dělá kolotoč, krátký dlouhý týden, na střídačku denní/noční. (jeden týden denní, druhý noční). Teď se šetří, takže je nočních míň. Cyklus je 18hod.-6.hod. Když jde na první noční, tak před ní navíc nespí (ráno se probudí a během dne už nespí), jde na noční, ráno přichází kolem půl sedmé, nasnídá se a jde spát. Budívá se kolem 12. hod. na budík a stačí mu to. Večer jde zase na noční. Většinou po třetí noční spí tak do 14. hod.

ajkan
4. říj 2013

Můj spí dost podobně, jak píše @nikollita. Má 14 dní denní a 14 dní noční, krátký dlouhý týden... nejdéle spí po třetí noční, kolem osmé jde spát a mezi druhou, třetí vstává...

berynka
4. říj 2013

Manžel má v měsíci jeden týden noční středa, čtvrtek (ostatní dny volno) a další týden potom noční po,út a pá, so, ne. Ten týden s pěti nočníma je pochopitelně velice náročný. Pracuje až na výjimky skutečně až do rána, je to dvanáctihodinová směna.
Po každé noční spí minimálně do 14h (nejlépe do 15h) a v 18h už musí být zase v práci. Pokud po té noční už následuje volno, tak to spí třeba jen do 13h a pak si jde lehnout většinou kolem 21 a spí až do rána.
Před první noční spát nechodí, ale měl poruchu spánku, tak je opravdu nutné, aby po těch nočních směnách spal nepřerušovaně alespoň 6 až 8 hodin. Je dobré se před spaním hodně najíst a doplnit tekutiny.

ivabend
4. říj 2013

Nas tatka slouzi vzdy 2dny denni 12ti hodinouvou sichtu, pak 2 dny nocni 12tky a pak ctyri dny volno. Pred nocni nikterak navic nespi, max. po o s malou hodinku a po nocni kdyz prijde rano v sedm, tak chrni tak do 12 a pak s nami normalne funguje. Po te druhe nocni je to stejne, spi jen dopoledne. Jinak to nikterak nedohani, ve volnu chodime spat kolem pulnoci a vstavame na 8.

paklicek
20. říj 2013

Můj manžel dělá krátký a dlouhý týden, noční 12ctky od 20 do 8. Vychází to tak, že má vždycky aspoň dvě směny hned po sobě, takže to dělá tak, že před první noční si jde tak ve 14 lehnout, vstává 18 30 a pak jde do práce, ráno po práci většinou po cestě nakoupí, doma si chvíli hraje s malým, spát jde cca v 10 a vstává v 18, zase si hraje s malým a pak odchází do práce. Po poslední noční spí většinou tak 3 hodiny, aby si odpočinul, ale aby zase večer mohl normálně spát a neměl otočený režim. Takhle to funguje přes podzim a zimu, když je teplo na jaře a v létě, tak spí většinou jen dopoledne a odpoledne jsme jezdili k vodě, na výlety . . . a zvládal to v pohodě. Dělá v non-stop baru a někdy, když má celou noc plno a do rána se nezastaví, tak pak doma padne a nevzbudí ho nic a nikdo 😉

macinka0007
20. říj 2013

no...můj manžel před noční vstává v 6h ráno protože stavíme tak maká na stavbě v 17h odjíždí na dvanáctku ráno v půl 7 přijede a jde makat na stavbu a spát jde až kolem 22h a ráno na novo až na to že má den volna...dělá denní noční a 2dny volna.... a takhle funguje už 6 měsíců, jinak dřív vstával ráno tak v 8 a po noční spal tak do 12h a pak normálně fungoval.

pehaka
20. říj 2013

mojí kamarádky manžel dělá jen noční od 5 h do 5 do rána...pak spí do 1h odpol pak normálně funguje dělá krátký dlouhý týden 🙂

ebsian
20. říj 2013

Já dělala noční 12ky a spala jsem vždy až od 9hod do 15hod odpledne. Noční jsem měla 18-6h ráno a prostě takto třeba 3 noční po sobě. 😀 Nejsem veký spáč, takže mi to stačilo a mohla jsem aji chodit na cvičení do posilovny večer atd. Tím myslím po té poslední noční. 😉

alkena
20. říj 2013

Když má táta v práci kampaň, jedou cyklus dvanáctek - dva dny ranní (6-18), dva dny noční (18-6), dva dny volno. Před první noční si jde lehnout po obědě, tak od jedné do čtyř, pak jde ráno spát, tak do jedné, pak už ne, a po druhé noční spí zase dopoledne tak do té jedné.

sayast
4. lis 2013

ja delam smeny,dvanactky. po nocni jdu k mamce,odvedu si dceru do skolky a jdu domu,do postele uleham v 8 a okolo 12 uz vstavam (ale jsem nekolikrat za spanek vzhuru). delame i 3 za sebou.
ale je fakt ze je mi po nocnich spatne. nemuzu jist, je mi spatne od zaludku, zima, jsem protivna 😝