Jaký má plat uklízečka?

iira
17. led 2014

Ahojky chtěla bych se zeptat jaky ma plat uklizečka ?Nevim jestli je nějaky rozdil v platu uklizečky v soukrome škole a jinde a zajimalo by mě kolik až by mohla brat ?mate některa zkušenost?
diky za každy postřeh..

pe.martina
17. led 2014

@iira já uklízím na MěÚ a tam je plat podle tabulek 🙂

edeltraut
17. led 2014

http://www.platy.cz/platy/pomocne-prace/uklizecka, asi hodně záleží na regionu....

rozzaarka
17. led 2014

@iira no,u nas ve skole je uklid jednoho patra brany jako polovicni uvazek a hrubyho je to necelych 5000, takze cely uvazek necelych 10. Je to podle tabulek.

iira
autor
17. led 2014

@rozzaarka mo tohle je prave soukr.skola a ma 2 patra + aticco a telier a k tomu by byla ještě školka a tam jsou to 2 domecky ..cca pry na 3 hodiny dohromady skolka a + skola tak denne cca4-4,5h a jeste v patek velky uklid cca 6h ,,,no podle poctu je to vice než polovicni uvazek ...ted tam plati 100kc cisteho na hodinu ..tak me zajimalo kolik by až se dalo vydělat

blahova_andrea
17. led 2014

@iira uklízečka 100,- čistého na hodinu? tak to asi změním povolání. po takové hodinové mzdě prahne i spousta lidí s kvalifikovanou prací a ani se jim o tom nezdá.

iira
autor
17. led 2014

@blahova_andrea no asi tomu neveris ale ano ,mam 100 na hodku ,ale je to jen na dohodu o provedeni oprace,ale bylo mi prave nabidnuto to delat cele a sama ..

blahova_andrea
17. led 2014

@iira ale jo, já ti to věřím. proč by ne. já bych to dokonce každému přála i sobě 😀 jako jsou to fakt fajn peníze, když člověk kouká jaké almužny, kde jako hodinovku nabízejí, tak pokud tu nabídku máš a máš hlídání a tudíž čas to dělat, tak jen do toho.

iira
autor
17. led 2014

@blahova_andrea fajn to je ,ale neni to na uziveni ,je to jen vedlejsak ...no hlidani obstarava manzel ...prijde z prace a ja odchazim,vecer ma na starosti deti sam...moc se nevidame,ale penize jsou holt potreba ..

xpila
17. led 2014

@iira 100 Kč čistého je opravdu luxus, vždyť v přepočtu na celý úvazek by to bylo přes 16000 Kč čistého!

moudivlacek
17. led 2014

@iira mam to stejne ve skolicce maleho 😉 taky soukroma, ale ja to mam reseni jinak (snizenim skolkovneho)

moudivlacek
17. led 2014

@xpila ale zas uklid na cely uvazek malokde sezenes, jinak presne tohle jsem si rikala, prace pohoda, mam na to klid, chodim vecer, kdyz maly spi

ninive211
17. led 2014

@iira 100Kč na hodinu za uklízení??? Proboha, že jsem kdysi nešla dělat uklízečku, nemusela jsem studovat vejšku 😀 Ne, jako teďka samozřejmě vydělávám více, ale když jsem po škole začínala, tak těch cca 100 Kč na hodinu jsem jako účetní s plnou odpovědností měla v HRUBÉM!!! A ještě se mi z toho odvádělo sociální a zdravotní :-O

Jen pozor, na DPP můžeš dělat jen do 10 000 Kč měsíčně, pokud nechceš odvádět sociální a zdravotní. A celkem max. 300h ročně...Jen jestli těch 100 Kč na hodinu není jen papírová odměna a v reálu se "nekrátí koeficientem" - naprosto běžná praxe, aby se zaměstnanec vešel do počtu hodin za rok, tak se počet skutečně odpracovaných hodin vydělí koeficientem a o tento koeficient se násobí hodinová mzda. Taky jsem to zažila na brigádě 😉 - ofic. na papíře 180Kč za hodinu (v reálu 90 Kč a dvojnásobek oddělaných hodin)

iira
autor
17. led 2014

@moudivlacek no to by se mi moc nevyplatilo,tahle skolka je dost draha...
@xpila jo to jo ,tak nejak jsem to pocitala i ja 🙂
@ninive211 no ja taky nejsem jen uklizecka,i ja delal skolu 🙂..ja jsem na to koukala jak je to s tema danema,ale uz tam delam 2 rokem jako vedlejsak pri materske a ted prave mi bylo nabidnuto cely uvazek,zatim jsme to bliz neresili ,protoze ja si musim zjistit jak to bude po materske u me v praci,ale ted vim ze me nevezmou ..takze premyslim o tomhle...

iira
autor
17. led 2014

@ninive211 opravdu mi plati 100kc cisteho...ale ja prave chci mit zdravotni a soc. placene tak uvidime jak se dohodnem....jen jsem chtela vedet kolik muzu chtit 🙂)

marcinek
17. led 2014

@iira jako privydelek k rodicaku dobry, 100 je pekny, vetsinou v inzeratech nabizeji almuznu

moudivlacek
17. led 2014

@iira ted nechapu, jak nevyplatilo? naopak me to prijde fajn, neb kdybych to mela na penize, bude se to danit....

moudivlacek
17. led 2014

@iira jo uz asi chapu, ty tam nemas ditko... tak ja uklizim tam, kam maly stejne chodi 😉

ninive211
17. led 2014

@iira Jako jasně, já to myslela tak, že za 100 Kč dělat uklízečku (i brigádně, ono je to jedno jak, ale prostě dělat tuto práci) je hóóódně dobré a mít možnost tohoto přivýdělku, tak po tom lapnu hned. Je to šílené, jaký je ten nepoměr, někdo pro výkon své práce roky dře na škole, aby měl nástupní plat stejný, jaký by dostal jako uklizečka na soukromé škole (kdyby byl plný úvazek), kde k výkonu práce je ti vzdělání na houby (můžeš to dělat i s nedokončenou základkou). No to mě podrž, fakt. Ale co se divím, v našem státě už dávno neplatí, že víc let na škole = více peněz, takový šikovný řemeslník s učňákem si vydělá i o polovinu víc než úředník na úřadě, co pro přijetí k práci potřebuje titul. Fakt postavené na hlavu.

iira
autor
17. led 2014

@moudivlacek ta skolka stoji asi 20000kc ..a ted je to jako vedlejsak ,ale prave premyslim jestli to zvladnu misto prace ...delala bych v noci a domu bych jezdila tak ve 2h rano a v 7 zase deti do skoly a skolky a pokud se mi malej neumisti ve skolce tak s nim pak budu doma a to se bojim jestli by mi stacilo 5h spanku denne a pak se starat zase o prcka

iira
autor
17. led 2014

@moudivlacek no jasne to nemam ....

iira
autor
17. led 2014

@ninive211 jo je to dobre ,ja vim 🙂 ..taky jsem po tom lapla hned,ale taky je to makacka nemysly si 🙂)

moudivlacek
17. led 2014

@iira a proc v noci? neslo by to nejak rozumne vecer, nebo dojizdis?

moudivlacek
17. led 2014

@iira promin, me to nejak hned nedoslo 😀

iira
autor
17. led 2014

@ninive211 no kdyz to tak vezmu taj nez jsem nastoupila ma md tak jsem mela v praci 125kc /h a mela jsem spousty lidi pod sebou a jela jsem jak robot a ted tady -klidek ,pustene radio ,kavicka 🙂 a nikdo mi do toho nekeca,neb jsou spokojeni

iira
autor
17. led 2014

@moudivlacek no protoze tam muzes nejdriv od 17h kdyz jdou deti domu ..a pokud bych delala skolu i skolku tak je to stejne a bude mi to trvat cca 8h nez to vse uklidim,jezdim tam autem je to asi 10minut od baraku

iira
autor
17. led 2014

@moudivlacek jasny v pohode,taky pisu nekdy zmatene 🙂

moudivlacek
17. led 2014

@iira to ne, ja to spis brala podle sebe, netusila jsem, ze jde ziskat brigada i takto "zvenku", 8 hodin denne? to je nejak moc ne

iira
autor
17. led 2014

@moudivlacek jak myslis "zvenku"...to pocitej 3h školka +4 až 5h škola denne od pondeli do patku vcetne

moudivlacek
17. led 2014

@iira jako ze tam nedelas ucitelku, nebo tam nemas dite, protoze vim, ze kdyz jsem byla na materske, shanela jsem taky nejakou brigadu, klido i uklid a na nic jsem nenatrefila

to je masakr, nevim, tohle denne si nedokazu predstavit a delas denne to same, ja neco delam treba jen 1x tydne

iira
autor
17. led 2014

@moudivlacek oni tento personal maji to nepotrebuji,mela jsem to od sousedky co tam pracuje ,jsme tam uz 2 rok a zjevne jsou spokojeny a chteli by abych to delala sama,ted to delam jen od po do čt a jen skolu ,to jsou cca 3,5h denne a patecni uklid dela kamaradka ...od noveho skolniho roku bych to prave mohla delat sama a jeste by mi k tomu kdybych chtela pridali i tu skolku a to by byly jeste 3h denne ,,ale musela bych delat i ten uklid za tu kamaradku ...ja vim ze je to hodne ☹ ale prave ze stejne budu hledat praci od zari ,konci mi materska .....tak o tom premyslim...jako delat uklizecku se mi nechce to je jasny ,ale pokud by mi to takhle zaplatila a mela bych to jak hlavni pomer tak by to zase nebylo spatne,aspon na nejakou dobu ..holka mi jde do 1 tridy a tak bych na ni pres den mela cas a v noci stejne spi ...a pokud se mi dostane kluk do skolky tak to bude taky fajn...pokud by se mi nedostal tak to z 1 platu neutahnem a ja bych mela aspon nejake penize ..vis 🙂 ale tim padem bych asi nemohla vzit ten uklid ve skolce ..ale i tak bych mela aspon 8800kc cisteho ..z pracaku dostanu jen 2800 a to jen 5 mesicu a pak by jsme nemeli ani na jidlo....jsou to jen uvahy dopredu -to znate 🙂