Jaký plat si představujete po MD? V jakém oboru?

anysek85
10. led 2012

Ahoj maminky,

zkusím úvod zestručnit, nevím ale, jak se mi to podaří 🙂. Dělám HR managerku, částečně i teď při MD. Personalistiku dělám krátce a v rámci mého místa spíš okrajově, nejsem v tom zatím žádná profesionálka. V poslední době se velice často setkávám s tím, že si maminky po MD řeknou třeba 25 000 čistého za práci např. dispečerky (8,5h, benefity, holka má střední školu, 2 děti, praxi téměř nulovou 😅 ). Dále se mi také stalo, že mi 2 celkem dobré kandidátky, které jsem vybrala práci za 15 000Kč čistého nakonec odřekly s odůvodněním, že partner málo vydělává, nebo je na podpoře a ony musí vydělat více, protože jinak neutáhnou školkáčka a školáčka, byt atp. Celkem mi to hlava nebere, práce zde na okrese není moc, nevěřím, že jim někdo za tuto práci dá třeba o 10 000 více a myslím, že ani podpora snad vyšší není 😕. Navíc je to v rozporu s obecně vnímaným trendem ve společnosti (lidé se bojí, že práce nebude a jsou ochotni pracovat za míň).

Budu moc ráda, když mi napíšete svůj názor, nebo své představy o platu po MD - očekáváte méně nebo více peněz? menší nebo naopak větší možnost výběru? Přijde vám např. 20 000 čistého měsíčně na čtyřčlennou rodinu opravdu tak málo? Je to takový čistě sociologický průzkum, nevím, co si o tom mám myslet.

Děkuji moc předem.

sayast
10. led 2012

@moudivlacek no u nas v praci byl zrovna hrozny nedostatek sester a dovoleny do toho. a vedeli ze jsme zustali samotne. vysli jsme si vzajemne vstric a vsichni byli spokojeny 😀
ted teda nechodim,uz jich je dost a nemam se v soucasne dobe ani kam vratit 😅.
a ty jsi v jakem oboru?
@llluckaaa jasny, v pohode 🙂. u nas pritel (zatim spolu nezijem a nesdilime finance) nevim kolik presne ma, ale o moc vic nez 15 to taky nebude, tady je to priblizne u vsech stejny. pak uz se nahani jen nocnima a vikendama.

berenika39
10. led 2012

@anysek85 asi nic převratného nenapíšu, odvíjí se to od toho, kde ta rodina žije. Mimo město, ve svém, pak se s dvaceti na rodinu možná dá vyjít. Ale ve velkém městě, v nájmu nebo s hypkou, to určitě ne. My už pracujeme oba, pracovala jsem jeden den v týdnu i na md, vrátila jsem se na stejné, i místo i peníze, jsem osvč. když spočítám náklady rodiny, 2+1 (starší syn už je samostatná jednotka komplet), bydlíme ve vlastním, ale dojíždíme - měsíčně dvě auta cca 1400km, k tomu klasika telefony, pojistky, energie, školka, potřebujeme určitě dvojnásobek toho, co píšeš.
Nevím jak jinde, ale v Praze opravdu lidé za málo peněz raději nejdou dělat, protože jim to prostě nevyjde - nepokryjí příjmem náklady.

maruja
10. led 2012

@mamkamarketa to je tady právě ta hrůza že různý dělníci si vydělají víc než lékaři 😒 a s těma školkama máš taky pravdu, stát chce abychom rodily,ale pak co má člověk dělat když mu dítě nevezmou??

adelka21
10. led 2012

@romca13 tak je veřejným tajemstvím, že přijdes s obalkou do školky u vás v Brně a díte je přijato 😀 akorat na to musíš mít, že, pod 10 se nejde 😀 😀 😀 jsem slyšela od více zdrojů.

moudivlacek
10. led 2012

@sayast v kanclu, tam je bohuzel pevna prac doba a nocni ci vikendy nehrozi, zatim me to takto vyhovuje

romca13
10. led 2012

@maruja tak je člověk v pytli,,, bude doma rok zadarmo ??? navíc kde máš jistotu že ti ho zarok do školky vezmou, ,teď je povinnost vzít dítě předškolního věku,,, takže pokud šla matka na tříletý rodičák, a dítě vezmou do školky v pěti letech tak co ty dva roky????

romca13
10. led 2012

@adelka21 tak o tomhle slyším poprvé 🙂)))

adelka21
10. led 2012

@berenika39 tak ti co nejdou dělat, dostanou ted ty oranžový vesty a pujdou poklízet, ne? 😉

berenika39
10. led 2012

@romca13 v praze se běžně za přijetí dítěte do škoky, kam chceš, platí všimné, je to děs...sponzorský dar 😒

sayast
10. led 2012

@moudivlacek aha, tak na privydelek horsi. jedine ze by to slo nejak skloubit s hlidanim. ale do budoucna parada 😵. me ty sluzby strasne ubiji 😔 . nevadi mi delat 12 ky (i dyl kolikrat), vikendy,ale nocni mi nedelaji dobre, ani zdravotne,ani psychicky. hned co jsem nastoupila mam hrozny zazitek a od te doby je nemuzu vystat a nikdy si nezvyknu 😔

adelka21
10. led 2012

@romca13 čtyřletý děti většinou berou 😉

sayast
10. led 2012

@berenika39 i u nas na malomeste se dava do obalek.. ne do vsech, ale uz jsem taky slysela. bohuzel ja max s dluhama jsem nemohla dat nic 😅. a taky jsem tak dopadla 🙂

adelka21
10. led 2012

@berenika39 místo úplatku je to ted všimné neboli sponzorský dar, krásné, jak se dá vše okecat, už to není uplácení ale obdarování 😀 😀 😀 😀

mamkamarketa
10. led 2012

@sayast to u nas si na rovinu reknou 🙄 z principu jim nic nedam 😠

moudivlacek
10. led 2012

@sayast a kdyz dela teta reditelku, k ni si nemohla?

romca13
10. led 2012

@sayast
@berenika39 to je neuvěřitelný,,, by mě teda pak zajímalo, komu to jde do kapsy 🙂ach jo, to je takovej bordel všude,,,

mamkamarketa
10. led 2012

@adelka21 akce ciste ruce 😀

mamkamarketa
10. led 2012

@romca13 no komu...ucitelky si rozdaj premie. 🙄

romca13
10. led 2012

@mamkamarketa asi půjdu dělat do školky :DDDDa budu tam mít tolik dětí,, a tolik prémií :DDDD

maruja
10. led 2012

@romca13 no tak to je jak s hororu fakt, já doufám že mě jí ve 4letech vezmou, ale to už zase budu doma s dvojčatama

sayast
10. led 2012

@moudivlacek ma skolku pres cely mesto. ja delam od 5:45, skolka otvira v 6:15. ja bych ji tam vodit nemohla (nemam auto,ani neridim) a nikdo by mi ji tam nevodil a nevyzvedaval. a nemame spolu takove vztahy aby mi malou hlidala treba ona. kdyz to reknu narovinu, za celou dobu ji videla 3x v kocarku. takze to neslo

adelka21
10. led 2012

@romca13 to jsou prkotiny, ke kterým dojdeš ty během normálního fungování a žití, ja jsem happy, že nevím, jaké prasečiny se dejí na "vyšší" úrovni, o kolik kde přicházíme, o prachy a velký prachy... a ty pořád jenom makej, makej makej a vydělávej prachy, a hlavně plat dane, pojištění a je to málo, málo, porád málo 😀 😀 😀 😀

berenika39
10. led 2012

@adelka21 nevím. ale narazila jsem na to už u sebe v práci, i manža - zájem o místo je, ale plat je malý - a není to deset hrubého☹

consti
10. led 2012

@amallie Však já za těch 30 000,- měla nabídku do Prahy, ale co je to za život být v práci a na cestě do ní a z ní? Jako kdybych byla mladá svobodná holka, tak ok. Ale takto se někdo musí taky postarat o domácnost, nakoupit a taky žít nějaký osobní život. Takže je sice pravda, že peníze mám menší, ale na druhou stranu mám fajn šéfa, který neřeší, jestli lítám po doktorech nebo ne, skvělé kolegy, které mohu nazvat i kamarády, scházíme si i mimo práci na cvičení, grilovačkách atd. A z práce to mám domů 10 min. pěšky. A práce je pohodová, minimum stresu, vše je tak nějak o tom, jak si to já sama zorganizuji a do toho mě to baví.Tak nějak to je pro mě zatím výhodnější jak větší peníze. Ale je pravda, že nemáme hypotéku a výdaje dáváme jen na provoz baráku, jídlo a podobné nezbytnosti. 😉 Pokud bychom měli hypotéku, tak bych holt musela být v práci od rána do večera, ale mě nějak nový baráček nestojí za to, abych na něj x let dřela, takže bychom asi skončili ve starším a menším bytě a měli podobné prácea příjmy, jako máme teď 😉

adelka21
10. led 2012

@romca13 zas až tak moc jim to nezávidím, obdivuji se, že zvládají tolik dětí 😀

paolin
10. led 2012

holky jo jo. u nás v jedné školce taky. nazývají to sponzorský dar a má to jít na vybavení tříd.. jinak měli povinnost přijmout předškoláky zrušit, ne? neměli by už zohledňovat sourozence, pracující maminky...

mamkamarketa
10. led 2012

@paolin na vybaveni trid 😀 haha

adelka21
10. led 2012

@consti tak klid, pohoda, férové jednání v práci je k nezaplacení 😉

berenika39
10. led 2012

mám švagrovou, která má prcka, pět let, práci hledá jak blázen, ale když sečte příjem a odečte to, co platí (byt,školka,cesty,jídlo), je v mínusu - je fakt, že nemá vzdělání, hledá práci typu vybalovat zboží, uklízet, letáky - ale prostě dostane tak málo, že prostě na tom bude hůř, než když nedělá. zatím má od státu - malý je astmatik, má takovou tu péči o dítě do sedmi let, přesně nevím...ale půjde ted už do školy, a ona fakt neví, jak z toho.

paolin
10. led 2012

@mamkamarketa nějak nazvat to museli 😀