Jaký plat si představujete po MD? V jakém oboru?

anysek85
10. led 2012

Ahoj maminky,

zkusím úvod zestručnit, nevím ale, jak se mi to podaří 🙂. Dělám HR managerku, částečně i teď při MD. Personalistiku dělám krátce a v rámci mého místa spíš okrajově, nejsem v tom zatím žádná profesionálka. V poslední době se velice často setkávám s tím, že si maminky po MD řeknou třeba 25 000 čistého za práci např. dispečerky (8,5h, benefity, holka má střední školu, 2 děti, praxi téměř nulovou 😅 ). Dále se mi také stalo, že mi 2 celkem dobré kandidátky, které jsem vybrala práci za 15 000Kč čistého nakonec odřekly s odůvodněním, že partner málo vydělává, nebo je na podpoře a ony musí vydělat více, protože jinak neutáhnou školkáčka a školáčka, byt atp. Celkem mi to hlava nebere, práce zde na okrese není moc, nevěřím, že jim někdo za tuto práci dá třeba o 10 000 více a myslím, že ani podpora snad vyšší není 😕. Navíc je to v rozporu s obecně vnímaným trendem ve společnosti (lidé se bojí, že práce nebude a jsou ochotni pracovat za míň).

Budu moc ráda, když mi napíšete svůj názor, nebo své představy o platu po MD - očekáváte méně nebo více peněz? menší nebo naopak větší možnost výběru? Přijde vám např. 20 000 čistého měsíčně na čtyřčlennou rodinu opravdu tak málo? Je to takový čistě sociologický průzkum, nevím, co si o tom mám myslet.

Děkuji moc předem.

maruja
10. led 2012

já jsem taky dojížděla, jela jsem ráno v 6 a vracela se večer v 6 a to teď s dětma prostě nepůjde, tak budu muset hledat něco v místě ale předpokládám za menší peníz

adelka21
10. led 2012

@paolin tak pracující maminky se nezohlednují. Bere se to podle věku, alespon co já vím, tak si maminy s více detmi stěžovaly u ombudsmana, že jejich děti jsou diskriminované, protože se dává přednost dětem, jejichž rodiče makají. No a tak se to bere podle věku, takže matka s mladším dítětem doma dá 4leté díte do školky ale matka, která má nastoupit ve 3letech věku svého dítěte má velmi často problém a třeba vůbec kvuli tomu nemůže nastoupit do práce. Jako nějaká logika v tom je, že 😀 😀 😀

romca13
10. led 2012

@adelka21 já to myslela ze srandy :D

@paolin no v říjnu vyšlo v nějakých novinách že budou upřednostňovat malý cikány,,,že doteď měli nevýhodu, že jejich matky nebyli zaměstnané,,, nevím jestlito je nějaká fám, či co,, zkusím sem hodit odkaz,,,nevím, jestli vám to půjde zobrazit
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2149360...

sayast
10. led 2012

@romca13 nevim zda je to schvalene, ale uz se to u mamky ve skolce na nejake schuzi probiralo 😉 😝 🙄

paolin
10. led 2012

@adelka21 jako na jednu stranu by nemělo 5ti leté dítě být doma jen proto, že má doma mladšího sourozence. ale zase vím o hodně dětech, co ještě neměli 3 roky a dostali se protekčně do školky, ikdyž matka byla na MD s mladším dítětem. tohle mi přijde fakt hodně nefér. těžký, no...

adelka21
10. led 2012

@romca13 😀

romca13
10. led 2012

@sayast s těma cikánama??? no jestli tohle projde nebo už prošlo,, tak už se nedivím vůbec ničemu,aby ti smradi jejich měli svého osobního asistenta a stát jim ještě to školkovné a stravné platil?? to si dělají srandu, ne??

paolin
10. led 2012

@romca13 Romčo taky jsem něco takového četla..že je chtějí upřenostnit a platit jim školné a kroužky a dokonce hradit asistenta do školky...
jo, to je ten článek 😀

berenika39
10. led 2012

@paolin no clé je to o tom, že těch státních školek je málo, rušily se, ted zase přistavují třídy☹(((. a školy ted budou taky rušit, protože se bude měnit systém financování od státu a některé školy, s menším počtem žáků, to prostě neutáhnou. takže se děti budou vozit někam dál. centralizace nebo co 🙄 🙄 🙄 .
mě nějak prostě není jasné, jak je možné, že z daní se platí všechno možné, ale na to, co by se platit mělo, není (infarstuktura, školství,zdravotnictví, péče o seniory a hendikepované - tam všude peníze chybí).

sayast
10. led 2012

@romca13 tak tak 🙂
ja se mamky uz radsi neptala, a vic to komentovat nemuzu, jinak budu zablokovana pro rasismus 🤐

adelka21
10. led 2012

@romca13 hmm, ted to chápu už jasně, upřednostnování "bílých" dětí je rasismus. upřednostnování "cikánských" dětí je zvýhodnování dětí ze sociálně slabších rodín 😀 😀 😀 už v tom mám jasno 😀 😀

adelka21
10. led 2012

@sayast fakt si myslím, že nálada ve společnosti je už taková, že se už nebudem muset bát říct, co si opravdu myslíme... nebude hned každej onálepkovanej za rasistu...protože ono i to sr..ní na hlavu ze strany menšiny má jakési meze 😀 😀 😀

elennka
10. led 2012

Jsem sice prozatím bezdětná, s manželem máme dohromady cca 26-28 tis čistého měsíčně, a to já pracuju na vedoucí pozici.. na složenky nám jde cca 16 tis, 2 tis na naftu.. a ze zbytku vše ostatní (včetně šetření na nenadálé výdaje, povinné ručení, pojistky, a na opravu domečku. A co se týká s příjmem 4-člené rodiny 20 000,- a vyjití s tím, jde s tím vyjít.. Moje sestra- mají na 4 člennou rodinu příjem kolem 20- max. 22 tis, manžel vydělává, ségra je na RD takže příjem 3600,-, náklady na bydlení a pojistky kolem 12 tis.. a musejí vyjít. A do toho si taktéž jako my opravují bydlení... je to o tom, jaké jsou nároky, na co je člověk zvyklý.
Takže já bych brala i těch 15 tis čistého... (po případné mateřské)...

anysek85
autor
10. led 2012

@romca13 To s těmi školkami je pravda. Má to být v rámci lepší integrace romských dětí do společnosti. Jedna paní mi odmítla práci ve skladu právě proto, že se jí nedostalo dítě do školky (už s tím tak nějak napevno počítala, školka neměla převis). Po vyhlášení tohoto se však do školky nahrnula hromada cikánských dětí a její holka měla smůlu a paní tedy taky a já vlastně taky 😀. Děti mají PRÝ zdarma i stravné a výlety. Hloupé na tom je to, že ženy, které chtějí jít do práce a vydělávat (tedy případně něco tvořit a odvádět daně) mají smůlu a romské ženy, které chtějí jen dávky mají aspoň víc klidu na dělání dalších dětí 😅, na které dostanou další vysoké přídavky a pak je v klidu zdarma šoupnou do školky a je po starostech.

brisalek
10. led 2012

Ja se teda pohybyji v jinych platovych sverach🙂. Ale pocitala jsem s tim, ze po materske budu mit mene diky tomu , ze budu muset malinko zmenit pozici, abych nemusela cestovat. Jezdila jsem celou republiku i Slovensko a tam se neda pocitat s pevnym navratem. Manzel je v praci cely den a neni schopny bohuzel malou 4-6x za mesic vyzvednout ze skolky v 1 h a pracovat z domova (ikdyz v pozici manazera, druheho nejvyse postaveneho ve firme by rozhodne mohl). Babicky mame daleko, takze vse je na mne. Proto jsem od ledna nastoupila zpet k zamestnavateli na 1/2 uvazku, ale prisla jsem priblizne od 15 tisic cisteho -pocitano na cely uvazek🙂 ( na benefitu za pouzivani soukromeho auta pro sluzebni cesty ´+cestaky ). Navic jsme obetovala uplne samostatnou praci za praci pod primou sefovou,ktera mi sedi za zadkem v kancelari🙂.

Myslim, ze je celkem normalni zjistit si jake je rozmezi na pozadovanou pozici a chtit spis neco k te horni hranici, aby byl prostor vyjednavat.

Znam spoustu mamim, pro ktere opravdu bylo vyhodnejsi byt nezamestnane, protoze kdyz byly v praci vydelaly si jen o par tisic vic nez doma. Kdyz byly doma , dostaly trebe jeste dalsi socialni davky a navic mely cas na domacnost a deti a ve vysledku na tom nebyly o tolik hur nekdy i lepe. Ted trochu system zmenili , tak to asi bude horsi.

Me teda 20000,- mesicne prijde malo, mam to mesicne jen na bezne vydaje (jidlo, drogerii, obleceni dcery, lekarnu....) a jeste mi to nekdy nestaci. Ale byly doby kdy jsem mela i mnohem mene a take to slo🙂.

jajina.c
10. led 2012

Ahoj, my ( já na MD, partner, 2,5 letý syn a labrador ) s 20 tisíci rozhodně nevyjdeme. Naše výdaje jsou cca 25 tisíc. Já si chodím přivydělávat k zaměstnavateli, partner má dvě práce, máme hypo na starý RD, zábava a kultura pro nás žádná, dovolené žádné, věci ze sekáčů, maso pro nás občas, syn má tedy vše, co potřebuje ( ovšem ne co chce 😉 ), na něm nešetříme, museli jsme vyměnit auto, na benzín jsme prodali a koupili auto na plyn ( to je veliká úspora - partner do práce dojíždí ), pokud přijde nečekaný výdaj, tak jsme jednoduše v pr...., nebýt našich, tak nevím ☹ . Já osobně bych byla za 15 tisíc ráda, podobnou částku jsem měla i předtím ). No nebýt možnosti si přivydělat, tak se asi pasem. Otáčím každou korunu, než ji pustím z ruky🙂. Druhé zatím mimi neplánujem, neuživili bysme se! Ale jedno ještě chci 🙂, až se trochu zmotoříme.

amallie
10. led 2012

@consti hele já to chápu a vůbec ti to nerozmlouvám, jen, že ses divila, že většina dělá za víc peněz a ptala se, kde taková práce je, tak ti píšu, jak to je ve skutečnosti. Nikde není nic zadarmo, buď máš míň a pohodu a nebo víc a dřeš jak kůň, naštěstí si v dnešní době můžeme vybrat, kterou cestu zvolíme

misi78
10. led 2012

@anysek85 no mozna proto ze jsou takove pseudopersonalistky jako ty, existuje takova diskriminace zen. Jak muzes vedet ze zena s ditetem chce odchazet ve tri, treba manzela ktery ma lepsi pracovni dobu a o prcka se postara, nebo skutecne neplanuje dalsi deti.

evulinkab
10. led 2012

Holky, jak to tak ctu, tak se mi protáčeji panenky.Nekteré z vás by za 15tis cisteho ani nevstaly z postele a já učím ve školce, cistý plat 12tisic.A to mám velkou dávku zodpovednosti za 26detí, stres, ...A tech 12tisic mi prijde jako "dar",že mám vubec práci a nemusim delat nekde nejakou pokladníí za 8tisic.Jo a to jsem samoživitelka, platim školku a bydlime sami se synem.

weri1
10. led 2012

je to fakt o kraji....pocházím z Jeseníku, kde 15 tis. je dobrej plat a pracovat bych šla za něj....kdybych dělala tak, že si můžu dojít pro syna do školky, a nebo by kdyby ho babi vyzvedla
Tady v Praze, kde teď žiji, by šlo o to, kolik bych platila za školku a jakou pracovní dobu bych měla.....platit za soukromou školku a třeba ještě platit někoho kdo mi syna bude vyzvedávat ze školky, tak to asi bych do té práce nešla.

weri1
10. led 2012

ale teda neříkám, že 15 tis. pohrdám to opravdu ne

ciernavila
10. led 2012

uf tak 20 na celu domacnost je naozaj malo, je to malo aj na osobu popri tych poplatkoch co sa teraz platia... Ja som mala pred MD velmi dobre, tesne pred odchodom na MD mi aj zvysili, takze ak sa vratim tak to pojde skor vyssie nez nizsie. Nakolko popri materskej robim aj z domu takze clovek nei je odkazany len na rodicak. Nebyt mojej prace a manzela, keby som bola na materskej sama s dvoma a viac detmi tak neviem co by som robila nakolko matersku som dostala pred 3 mesiacmi a po nej rodicak este vobec nie! Kedze som Slovenka, SK urady si dali nacas s dorucenim dokladu ze som tam nic nepoberala, tak mi pozastavili schvalenie rodicaku dokial im ten papier do CR nedorucia na urad. Vdaka Bohu za zamestnanie a manzela ktore mam, pri takomto systeme by som asi musela s malym len pit vodu z Vltavy... Ale rozhodne som nazoru ze radsej zobrat nizsi plat ako ziadny a sediet doma. Keby som bola v situacii ze nemozem zohnat pracu, a peniaze by som surne potrebovala ucite by som polavila zo svojich narokov. Vtedy by platilo heslo - ked neprsi aspon kvapka.

mitote
10. led 2012

@weri1 jeeeeeeeee ty jsi z Jeseniku? Neznas Marcelu nebo Honzu Kubankovi? Nebo Jarku Simcikovou? Nebo Sonu Rozborilovou? Jinak souhlasim, v Jeseniku je myslim 15 tis krasne, ale v Brne treba s VS malo.

weri1
10. led 2012

@mitote jůůůů tolik jmen a ani jednoho 😀 😀 😀

ciernavila
10. led 2012

@evulinkab ta obdivujem, ja som ucila na ZŠ, tiez teda skolstvo a to naozaj clovek nerobi pre peniaze, to je proste "poslanie". Sice som uz z roznych dovodov mimo oboru ale rozhodne si myslim ze praca ucitelov je tu malo docenena.

consti
10. led 2012

@amallie jasně, chápu. Mě jen dost zarazilo, že se tu objevilo takové množství holek, co má min. 20000-25000 čistého. Já moc takových holek neznám a to jsou kolikrát taky vysokoškolačky, co dělají kariéru 😉 . A já se s takovým platem setkala jen jednou, ale byl to takový post a v Praze, takže tam mi těch 30000,- připadá docela v normě 😉 . V našem městě mi je nabízen v podstatě stejný plat, jaký mám i teď a za mnohem více práce a stresu 😝 .

mitote
10. led 2012

@weri1 jaaaaaj 😀 ja tam jezdim delat vycvik do lazni 🙂

weri1
10. led 2012

@mitote jeseník je krásnej, hned bych se tam vrátila, ale nevím co bych tam dělala 😀

moudivlacek
10. led 2012

@consti tak to je holt nahoda,ze odpovidaly same holky z Prahy ci velkych mest,ja byla take prekvapena 😉

nickys
10. led 2012

No já nevím, ale nás by 20.000,- čistého neuživilo, pokud by byl jen tento plat, když započtu hypotéku a poplatky, tak jsem na 15.000,- a nějaké jídlo + dojíždění do práce a výdaje za školku, máme 2děti 6let a 2roky, tak mám spočítáno, že vyjdeme asi s 25.tis. a to už není na žádnou zábavu a kroužky pro děti 😒