Jde dobrat zbytek rodičáku na 1. syna po pozastavení?

lukza
1. únor 2012

Ahojky všechni prosím mám dotaz zda jde se vrátit k rodičáku na prvního syna at to vysvětlím v říjnu 2011 sem zastavila rodičák protože sem nastoupila na Mateřskou s druhým synem (do 4/2012), ale u prvního sem vybrala jen cca 120 000kč měla sem zažádané na 3roky takže sem brala 7600 rodičáku do jeho 19měsícu a pak ho pozastavila skrz druhé syna na kterého tedka pobýrám mateřkou ale od nového roku je že mám nárok na 220000kč a záleží na mě jak si to vyberu a muj dotaz myslíte že jde si opět začádat na prvního syna a dobrat do částky těch 22000kč a nebo to už prostě nejde.ráda bych kdyby to šlo já si to dovybrala a pak až zažádala na druhého syna a opět si vybrala na něho tu částku 220000 nechce se mě to nechávat státu pokud by byla nějaká klička a šlo to,ale myslím že to nepujde prosím poradtě děkuji moc všem za názor

ined77
1. únor 2012

ahoj, tak to by mě taky zajímalo, i když si myslím, že to nepůjde 😒 .

deyana
1. únor 2012

pobírá se vždy na nejmladší dítě

sova33
1. únor 2012

Nejde to udělat, rodičovský říspěvek se bere jen na nejmladší dítě

stavba
1. únor 2012

to by se asi líbilo hodně maminkám,ale bohužel to nejde.Mně bylo řečeno,že to jde udělat tak,že když vím,že budu chtít jít na rodičák s druhým dítětem,tak si několik měsíců předem snažit dočerpat zbývající peníze,ale max.11500,-/měsíc,takže pokud to jde,tak to včas vyčerpat,o jiné možnosti nevím

iira
1. únor 2012

nejde to ,je vzdy jen rodicak na 1 dite a to na to mladsi ..

moudivlacek
1. únor 2012

nejde

amallie
1. únor 2012

Rodicovsky prispevek je na nejmladsi dite a hlavne starnou soucasne, ne? Takze kdyz bys teoreticky brala na toho starsiho do tri let, tak ti zase utece na toho mladsiho, tudiz se neda nic delat

andelka
2. únor 2012

nejde, ale já jsem si aspoň zažádala od ledna o zvýšení, dokud se nenarodí druhé, na tu maximální částku 11.500. Kdybych bývala tušila že budu mít druhé dítě do 2let, tak jsem si mohla dát už první RP do 2let. No tak aspoň něco. Ale když už je mimi na světě, tak se bere RP jen na něj.

mrsblack
3. únor 2012

určitě nejde, bohužel