Jde jít po 3 leté rodičovské hned na PN (rizikové těhu)?

janula93
10. čer 2013

Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Máte zkušenost ? Děkuji 😉

evcounek
10. čer 2013

jo jo jde to. tak to mám já. 5.5 mi Zkončila rodičovská a od 6.5. jsem na nemocenské (ze začátku jsem krvácela a musela bych do práce dojíždět) dr.mi napsal neschopenku a je to v pohodě. šévka mi popřála hodně zdraví a za tři roky se prý těší na spolupráci 😀
teď jen řeším jestli budu mít nárok na mateřskou. To jsem nikde nevyčetla tak se musím zastavit na úřadě. Až bude čas a bude se mi chtít zatím je čas, Mimi se má narodit 12.11.

janula93
autor
10. čer 2013

Takže ta nemocenská se Vám bude počítat z platu co jste měla před 3 lety? Ptala jsem se na to účetní, ale jenom známe a říkala mi že to nejde že musím jít do práce na pár dnů kvůli tomu aby se mi z čeho měla počítat nemocenská.

evcounek
10. čer 2013

@janula93 no tím si nejsem jistá, já jsem sice podepisovala dodatek ke smlouvě a nový výměr platu, ale myslím si, že když máš smluvu na dobu neurčitou jako já tak se ti to bude počítat z platu co jsi měla než si otěhotněla. mě ještě teda nemocenská nepřišla (plat mi chodil do 20 dne v měsíci) ale až mi přijde tak můžu dát vědět

jimmy1
10. čer 2013

@janula93 jde to, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou. PN se počíá z výdělku předtím a i na PPM máš nárok, pokud jsi na něj měla nárok při prvním dítěti.
Měla jsem to tak, RD mi končila 28.1.2012, od 29.1.2012 jsem byla na PN do 31.5., pak PPM. Jediný "problém" jsou omezené vycházky 😉

evcounek
10. čer 2013

@jimmy1 jo jo ty vycházky mě taky trápí, nehledě na to že švagrová se bude konec června vdávat a já asi u toho nebudu protože mám vycházky a je to v jiném městě. sice asi 20km do nás ale stejně.

janula93
autor
10. čer 2013

Je mi to jasné ty vycházky jsou na prd 🙂 děkuji za odpovědi 🙂

maximka33
13. čer 2013

taky jsem to tak plánovala, hlavní je domluva s gynekologem. mně doktorka slíbila, že hned po potvrzeném těhu mi dá neschopenku. nakonec mi to nevyšlo a šla jsem do práce, povedlo se to až za rok a půl.

ratatooy
13. čer 2013

holky a nevite jak to je když sem na RD a čekame druhy znama co dela na socce mi řikala že mužu čerpar RD a zaroven nemocenskou?

reynocek
14. čer 2013

@ratatooy Co jsem tak pročítala podobná témata, tak pobírat rodičovskou a zároveň nemocenskou nelze. Na nemocenskou lze nastoupit, až po skončení rodičovské.

ratatooy
15. čer 2013

@reynocek me to tak taky napadlo,ale práve mi o tom řikala kamaradka co dělá na oszz,takže tam v tom bude zase nejakej fígl co normalni smrtelníci nevíme a nejakym zpusobem to jde,muim se ji jit na to zeptat

vycu
15. čer 2013

@ratatooy Ano, to lze, nemůžeš pobírat RP a PPM, takže pokud se vrátíš do práce dřív než ti doběhne rodičovský příspěvek (ale většinou se volí RP do tří let a rod. dovolená také do tří let) a nastoupíš na nemocenskou, tak můžeš brát obě dávky.

vycu
15. čer 2013

@reynocek Proč by to nešlo, já chodila do práce při pobírání RP a samozřejmě mi vznikal nárok jak na nemocenské, tak na ošetřovné.

ratatooy
16. čer 2013

@vycu no jo jenže ona mi to řikala v tom smyslu,že bych byla doma na nemocenské co jsem zaroven na RD,do ráce rozhodne nepujdu protože mi vyjde druhá mateřská přesne s koncem prvni RD

vycu
16. čer 2013

Ne, to nejde. Abys mohla brát nemocenskou, musíš nejdřív nastoupit do práce. Lze brát nemocenskou a pobírat RP, ale nelze brát nemocenskou a být na rodičovské dovolené.