Jde mít stálý pracovní poměr a rodičák?

peeta81
10. bře 2013

Dobrý den,chtěla bych se zeptat....V práci kde mám půl úvazek mi nabídli,že by mě vzali na stálý pracovní poměr ale s tím že bych si oddělala ty samé hodany jako nyní...Jen bych měla určité zaměstnanecké výhody...Ale jde mi o to jestli bych nepřišla o rodičovský příspěvek....Moc děkuji za odpovědi

gepe
10. bře 2013

@peeta81 pri hpp nemas

peeta81
autor
10. bře 2013

Nemám rodičák???Ani když nedám malou do školky???

momis
10. bře 2013

normálně můžeš brát rodičák, akorát myslím, že by malá neměla jít do školky, ale vydělat si můžeš kolik chceš i mít HPP. Už jsem si to taky zjišťovala, že bych brala plat a rodičák by šel za hlídání.

peeta81
autor
10. bře 2013

Děkuju....My hlídání řešíme zatím babičkama

baraz
10. bře 2013

co sjem si zjištovala tak normálně můžeš .. a od nového roku můžeš dávat i starší 2 let na hlídání do školky...

majajaja
10. bře 2013

Ano, lze to.

gepe
10. bře 2013

http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky... pri hpp nejsou plneny vsechny podminky pro pobirani rd.!

gepe
10. bře 2013

@peeta81 tam kde mas zkraceny, to je tvuj zamestnavatel, ktery dava odvody na tvoji rd? Staly prqcovni pomer, hpp 40hod tydne, ano?

peeta81
autor
10. bře 2013

Není to můj zaměstnavatel.....Kvůli stěhování jsem byla nucena ukončit prac.poměr....A tohoto zaměstnavatele mám v místě bydliště....S tím že tam můžu nastoupit po ukončení RD.....A právě ted přišel s tímto návrhem tak to musím ještě pořádně vše pozjištovat

j.a.n.i
10. bře 2013

@gepe
"gepe http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky... pri hpp nejsou plneny vsechny podminky pro pobirani rd.!"
A na tuhle blbost si přišla jak? Jaká podmínka konkrétně není plněna?

evena
10. bře 2013

Do prace nastoupit muzes a o rodicak neprijdes, pokud das dite do skolky na max. 5 dni v mesici.
Takze idelani je mit hlidani. Ja se vratila do prace taky driv, ale pracovala sem jen na nocnich smenach, takze sme se s partnerem, ktery delal jen denni, u male stridali.

evena
10. bře 2013

Doufam teda, ze se od min. roku nic nezmenilo 🙂

macu.k
10. bře 2013

Tak já nevím, ale co jsem si zjišťovala já, tak dítě můžeš dát do školky od 2 let (pokud ti ho v té školce samozřejmě vezmou) a při pobírání rod.příspěvku si můžeš vydělat neomezenou částku... Já mám malou ve školce od 2,5 denně a chodím do práce (i když jen na "dohodu" a na 4 hod. denně).

benjik
10. bře 2013

@j.a.n.i
@gepe hlavně je to z roku 2012,od 1.1.2013 jsou jiné podmínky

benjik
10. bře 2013

@evena od 1.1.2013 může být dítě ve školce neomezeně a člověk o rodičák nepříjde
@momis

j.a.n.i
10. bře 2013

@benjik Tak ono ani předtím nebyl HPP na překážku 🙂
A jinak může být dítko neomezeně ve školce od 2 let, do 2 let se docházka stále sleduje.

momis
11. bře 2013

aha, to jsem nevěděla, že může být i ve školce celý den, díky.

akdar1
11. bře 2013

Chápu-li dobře: Nastoupím-li v září do zaměstnání a dceru vezmou do školky ve 2,9 letech, o rodičovský příspěvek nepřijdu, i když mi na dceru končí rodičák až v půli listopadu?!?

kitinka76
11. bře 2013

@benjik fakt?, kolegyně teď v lednu 2013 nastupovala zpět do práce, dítě dala do školky a rodičák už nemá. Malá bude mít 3 roky až v dubnu. Ale možná jen nevěděla o změně v zákoně a rodičáku se vzdala dobrovilně...

benjik
11. bře 2013

Tak neomezený pobyt ve školce je už od 2012

@kitinka76 Nevyčerpala třeba ten fin.limit?
http://wiki.aktualne.centrum.cz/finance/rodicov...

kitinka76
11. bře 2013

@benjik Pokud vím, tak měla rodičák rozpočítaný na tři roky, ale protože měla školku od září na pět dnů v měsíci s tím, že od ledna bude malá chodit do školky na "plný úvazek" tak maminka nastoupila do práce na plný úvazek už od ledna místo od dubna.

benjik
11. bře 2013

@kitinka76 hm,škoda.zbytečně přišla o peníze.

j.a.n.i
11. bře 2013

@kitinka76 Si o něj může ještě zpětně požádat...

gepe
15. bře 2013

Nesmysl, na full time prijde o rodicak - ztraci tim vyznam. Potvrdi mj., kterakoliv mzdovka. Ja se s vami dohadovat nebudu. Pri matersky FT jde, pri rodicaku ne.
@j.a.n.i jak napr. rodic osobne poskytuje peci diteti, kdyz je na htp? Premyslej a radne si procti podminky vsechny. Anebo ne, je to Tvoje vec.
@kitinka76 prisla by o ty penize i ted

berenika39
15. bře 2013

@gepe třeba si to s něčím pleteš, ale jde to - hpp, dítě ve školce a rodičák.

gepe
15. bře 2013

@berenika39 mas to tak? Na full time - tj. Hlavni pracovni pomer 42,5 hod.tydne, dite ve skolce a pobiras rodicak? Hpp = standardni pracovni smlouva na plny pracovni uvazek.
Neresim vubec vysi vydelane castky, ale presne druh uvazku prac.

gepe
15. bře 2013

@berenika39 resp.chci videt kdo to tak ma 🙂

copa
15. bře 2013

při rodičáku si můžeš vydělat kolik chceš a o rodičák nepřijdeš 😉 je jedno, jestli máš půl úvazek nebo celý úvazek 😉

@gepe nechápu, proč by rodičák při HPP ztrácel význam?
když už jiný nabádáš, aby přemýšleli, tak ve tvém odkazu je jako jeden z případů, kdy je splněna podmínka osobní celodenní péče o dítě, kdy "rodič zajistí péči o dítě jinou zletilou osobou v době, kdy je výdělečně činný nebo studuje"
jinak při mateřský FT jde taky, ale pro "svého" zaměstnavatele to musí být v jiném praconěprávním vztahu, než je ten, za který ji mateřská náleží

j.a.n.i
15. bře 2013

@gepe Co potvrzuje mzdovka je mi srdečně fuk, ta naše mi taky tvrdila, že jako neprovdaná matka budu mít PPM 37 týdnů 😕

A podmínky mám řádně pročtené, ale ty evidentně ne.

(3) Podmínka osobní celodenní péče se též považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží, jestliže

a) dítě, které nedosáhlo 2 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci,

e) rodič zajistí péči o dítě jinou zletilou osobou, nejde-li o případy uvedené v písmenu a), v době, kdy je výdělečně činný nebo je žákem nebo studentem soustavně se připravujícím na budoucí povolání (§ 12 až 15), s výjimkou studia za trvání služebního poměru příslušníků ozbrojených sil;

a o tom jak dlouho smí být výdělečně činný tu není ani slovo...

gepe
15. bře 2013

@copa o FT jsem psala ze jde pri MD, diky ze jsi misto me doplnila. Jsem na tab.to se hur pise.
@j.a.n.i 37 mesicu je materska pri dvojcatech a vice 🙂 nejedna nejen mzdovka potvrdi nesmyslnost pobirani socialniho! rodicovskeho prispevku pri hpp.
Nevadi, neni to muj problem, co se tady resi. Ze ze me delate blbku, taky nevadi, ja se s urednici na cssz hadat a nervovat nebudu.