Jde zařídit, aby přešel na RD manžel? Kvůli penězům

terkinina
15. srp 2011

Ahojky,
tak mi právě teď přišla složenka na 3800,-
To znamená,že mi snížili Rodičovský příspěvek.
Mám 4letou dceru a skoro 11měs.chlapečka,před otěhotněním s dcerou jsem byla nezaměstnaná.
Syn se narodil měsíc po skončení 3leté mateřské s dcerou.
Na sociálce mě měli informovat o tom,že mi nevznikl nárok na PPM a tedy od 9měs. synova věku,
budu pobírat pouze 3800,- místo 7600,-
Automaticky mám totiž mateřskou na 4roky.
Četla jsem spoustu příspěvků na toto téma,
tak jsem se Vás chtěla zeptat jestli nemáte některá zkušenost s tím,
že z tohoto důvodu přejde na mateřskou manžel?
Aby zůstalo těch 7600,-
Jde to ještě?
Nevíte zda to jde i když je manžel OSVČ?
Všem moc díky za odpovědi a rady.

mamkamarketa
16. srp 2011

@zofik to je jiste pravda,ale zase musis uznat,ze i u nas se rozjizdi soukrome zarizeni na hlidani deti 😉 teda alespon na vetsich mestech. s tema castecnyma uvazkama si dovoluju nesouhlasit. ono se to urcite lisi podle firem,statu... ale jeden priklad za vsechny, moje svagrova. dela v optice na matersky byla presne 6tydnu pak holka sla do jesli a ona do prace. s castecnym uvazkem ji pekne vyfakli. ono preci jen dnes je v USA porad dost nezamestanych,tak daji radsi praci nezamestanymu,nez matce od ditete 🙄

@terkinina @apollo11
proc si myslite,ze podminky jsou jine? maji vyssi platy to jo,ale zase plati za veci,ktere my mame (temer) zdarma (skolstvi,zdravotnictvi) oni nemaji ani statni skolky. nehlede na to,kdyz clovek nebydli ve meste a dojizdi (svagrova ma hodinu cestu) tak zase na benzinu projezdi majlant. vlak nebo mhd nemaji.
ono to opravdu tak jine neni 😉

verbatimka
16. srp 2011

Tak jak to pročítám do konce, opravdu se nějak odběhlo od tématu 🙂 Dle mého opravdu "neznalost neomlouvá" jak již bylo řečeno a nikdo nám nemá povinnost něco říkat, takže pokuď plánuju mimčo neřeším jen co do výbavičky, ale i věci tohohle typu.

smardik
16. srp 2011

@terkinina byla jsem v podobné situaci jako ty, nikdo mi neřekl o možnosti převést to na manžela a přesto jsme to na manžela převedli, prostě jsem si zjistila sama co a jak a je to, nečekám že to za mě někdo udělá. Fakt je že mi o té možnosti převéstn a manžela neřekli ale když na úřad přišla se vším pomohli a bylo to - nevím zda je to pravda ale úřednice říkala že oni to mají zakázané o téhle možnosti říct ale pokud s tím člověk přijde tak mu pomůžoju. Prostě opravdu neznalost neomlouvá a pořídím si dítě tak si musím zjistit i to ostatní okolo-na co mám nárok a za jakým podmínek

ted už s tím bohužel asi fakt nic neuděláš

apollo11
16. srp 2011

@mamkamarketa já myslím, že se to hlavně nedá moc srovnávat 😉 Američani jsou na státu nezávislí, od toho se odvíjí i všechno ostatní. Jasně že i tam lze být chudý nebo mít finanční problémy, o tom řeč není 😉 U nás je ta propojenost se státním systémem mnohem užší, i v tom blbém smyslu, že ti do všeho zasahuje.. na jedné straně dává, na druhé zas někdy až příliš bere -to jsem poznala hlavně když jsem pracovala na volné noze 🙂 Ale určitý sociální systém je potřeba a podpora na MD by měla být samozřejmost. Jen mi přišlo, že v USA ji prostě až tak nepotřebují 😉

mamkamarketa
16. srp 2011

@apollo11 souhlas 😉

ludva
18. srp 2011

@terkinina Pokud jsi před těhu nepracovala, nemáš nárok na mateřskou a rodičák máš automaticky na 4 roky 😔 Taky mi snížili rodičák ze dne na den, je to fakt síla!

terkinina
autor
19. srp 2011

@ludva Stát už opravdu neví jak by měl podpořit mladé rodiny v ČR

ludva
19. srp 2011

@terkinina To máš určitě pravdu, ale na druhou stranu jsem nikdy takle vysoký rodičák neměla na větší děti 😎 Plenky byly jen Pampersky a vlhké ubrousky za 180,- Kč/ks... 😉
Co mě štve je to, že jsem nastoupila na rodičák za nějakých podmínek, ale ejhle, ti nahoře si vymyslí změnu a týká se to i těch maminek, které už to nemůžou ovlivnit 😖 Ale zdravotní pojišťovna to má naopak. Platila jsem Matýskovi Prevenar a teď, když měl mít poslední dávku, tak jsem jí znovu platila a děti, co se narodily o 2 měsíce později, měly všechny dávky zdarma.... Samozřejmě, že mi jde hlavně o zdaví dítěte, ale mám 3 a režije školních dětí je docela vysoká, takže každá kačka se hodí, že?

terkinina
autor
19. srp 2011

@ludva Ano je to tak,zdraví dítěte je přednější,ale z něčeho je člověk živit musí.
Stát sám neví co chce,před pár lety nasadil extra vysoké porodné,
protože v ČR byla velmi nízká porodnost,tak aby to ženy motivovalo,
teď už je podle nich dětí dost,tak porodné zase stáhli.
Rodičák to samé a nejen to je tady spousta a spousta jiných věcí,
se kterými si dělají co chtějí...A to správné není