Je možné se vrátit na přerušenou mateřskou?

floowy
28. dub 2008

Holky,
potřebuje poradit moje známá. Má dceru (asi tři roky), kdy po dvou letech mateřské nastoupila do práce. Nyní se podnik ruší a veškeré zaměstnance propouští. Může se vrátit ještě na ten rok na mateřskou nebo jak myslíte, že to je??? 😒

nensy
28. dub 2008

jo já si myslím že muže ale at se radši dojde zeptat na ůřed

pindruska
28. dub 2008

jde to. 😉 toto jsem našla v jednom časopise:
"Rodičovskou dovolenou nemusíte čerpat v celku," upozorňuje právnička. "Jestliže nastoupíte třeba v jednom roce věku dítěte do práce, můžete až do jeho tří let kdykoliv požádat znovu o poskytnutí rodičovské dovolené."

mirulka
28. dub 2008

JO jo jde to, moje kolegyně se teďka vrátila po třech měsících opět na mateřskou. Prostě má na ni nárok na 4 roky tak co!! A snad, kdyby otěhotněla znova tak i 42 dnů po výpovědi ji musí platit znova mateřskou!! To mě moje švagrová. Dostala výpověď a za měsíc tam nesla, že je těhotná a mateřskou ji museli vyplácet!!

janocka
19. črc 2010

gabiku Ahojky, potřebuji poradit. Mám možnost se vrátit ještě před ukončením rodičovské dovolené (písemně jsem zaměstnavatele požádala o rodičák do tří let věku dítěte). Chci se zeptat, zda je možné, rodičovskou dovolenou v tomto případě pouze přerušit a ev. kdyby to bylo nutné,se opět vrátit zpět na rodičovskou dovolenou - jde mi o to, kdyby syn školku nezvládal, tak jestli mám možnost zaměstnavatele požádat o obnovení rodičovské dovolené a zda je jeho povinností mi vyhovět. Děkuji za názory.
Dnes ve 14:55 • 1 dítě • Odpověz • Pošli IP

j.a.n.i – RD přerušit nejde, tu ukončíš, ale do tří let věku dítka na ni můžeš kdykoliv odejít znovu a zaměstnavatel ti musí vyhovět, nikde není dáno, že ji musíš čerpat vcelku a žádat o ni jen jednou.
Dnes ve 14:58 • Odpověz

gabiku – Omlouvám se, chybí mi slovíčka v druhé větě, věta má znít: "Mám možnost se vrátit ještě před ukončením rodičáku do práce"
Dnes ve 14:59 • 1 dítě • Odpověz

gabiku – děkuji Jani, to byla rychlost. Takže bych potom jen musela znova zaměstnavatele písemně požádat o poskytnutí rodičovské dovolené a zaměstnavatel mi musí vyhovět. Nevíš, jestli je tam nějaká lhůta, jak dopředu musím požádat o poskytnutí rodičovské dovolené?
Dnes v 15:07 • 1 dítě • Odpověz

j.a.n.i
19. črc 2010

@janocka jojo. A žádná lhůta uvedena není, takže teoreticky to jde i ze dne na den, ale není to moc slušné 🙂 Jinak, pokud bys měla hlídání a dítko chodilo do školky jen na 5 dní v měsíci, tak ti rodičák může běžet dál.

janocka
19. črc 2010

@j.a.n.i to som sa nepytala ja ale uzivatelka @gabiku .... takze vsetky dalsie odpovede adresujte, prosim, jej 😉