• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je nárok na podporu ÚP, když dostanu 3 platy odstupného?

6. února 2013 
Zaměstnavatel nám ruší pobočku, dostaneme 3 odstupné platy. Když se budu registrovat na úřadu práce mám nárok na podporu? Z čeho by se počítala když jsem v současné době na neschopence? Díky.
20. črc 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevím, jak je to dnes, ale před pěti lety jsem měla to samé, na ÚP mě zaregistrovali, ale podporu jsem dostala až po třech měsících, dostala jsem odstupné a pokuď je odstupné, tak nemám nárok na podporu :wink:
20. črc 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gilotek tchán loni taky dostal tři platy odstupného, na úp ho zaevidovali hned a hned dostal i podporu, ale jestli jsi na PN, tak si myslím, že do evidence tě vezmou až po skončení PN.
20. črc 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na podporu máš nárok hned od registrace, na odstupné se v současnosti nebere zřetel. Ale jak píše Vojtisek, v PN se registrovat nemůžeš, až po jejím ukončení.
20. črc 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
zeptam se, manzel bude koncit ted ke konci cervence, srpen a zari bude jeste chodit do prace jakoze ve vypovedni lhute. Potom dostane odstupne. Kdy se ma jit registrovat na urad prace, 1. rijna?
A dalsi otazka, z ceho se vypocitava odstupne, je to za posledni kvartal nebo za posledni 3 mesice? V jeho pripade by to bylo za cervenec, srpen, zari? A jak je to potom na tom uradu prace?
Budu vdecna za kazdou radu.
28. črc 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gilotek Vzhledem k tomu, že jsi na PN, nemůžeš se registrovat. Spíš bych se ptala, jak to, že se mnou zaměstnavatel hodlá ukončit PP, když jsem na neschopnosti a navíc těhotná??? :sweat_smile: Tos mu podepsala dohodu? Navíc bych se na tu podporu moc nehrnula, spíš bych setrvala na PN kvůli výpočtu mateřské :wink:
28. črc 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám taky otázku.Jsem zaměstnaná a budou nejspíš rušit firmu.Jsem na RD a zajímalo by mě co musím udělat abych nepřišla třeba o odstupný plat a vše kolem toho?Nebo má zaměstnavatel povinnost mě informovat?Díky moc za odpověď
28. črc 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gilotek přítel dostal odstupné 5 platů a na úp ho registrovali.Podpora se mu vypočítala z příjmu a bylo do toho zahrnuté i odstupné,takže dostal tu nejvyšší podporu jaká je.
28. črc 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chci se zeptat skončila mi smlouva a dostala jsem 3 měsíční odstupné a ze zdravotních důvodů jsem na neschopence.A potřebuju se zeptat zda mám nárok na podporu ? jak ukončím nemocenskou
6. únor 2013 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek