Je nárok na podporu ÚP, když dostanu 3 platy odstupného?

gilotek
20. črc 2010

Zaměstnavatel nám ruší pobočku, dostaneme 3 odstupné platy. Když se budu registrovat na úřadu práce mám nárok na podporu? Z čeho by se počítala když jsem v současné době na neschopence? Díky.

anael
20. črc 2010

nevím, jak je to dnes, ale před pěti lety jsem měla to samé, na ÚP mě zaregistrovali, ale podporu jsem dostala až po třech měsících, dostala jsem odstupné a pokuď je odstupné, tak nemám nárok na podporu 😉

vojtisek2007
20. črc 2010

@gilotek tchán loni taky dostal tři platy odstupného, na úp ho zaevidovali hned a hned dostal i podporu, ale jestli jsi na PN, tak si myslím, že do evidence tě vezmou až po skončení PN.

j.a.n.i
20. črc 2010

Na podporu máš nárok hned od registrace, na odstupné se v současnosti nebere zřetel. Ale jak píše Vojtisek, v PN se registrovat nemůžeš, až po jejím ukončení.

niki2
28. črc 2010

Ahoj,
zeptam se, manzel bude koncit ted ke konci cervence, srpen a zari bude jeste chodit do prace jakoze ve vypovedni lhute. Potom dostane odstupne. Kdy se ma jit registrovat na urad prace, 1. rijna?
A dalsi otazka, z ceho se vypocitava odstupne, je to za posledni kvartal nebo za posledni 3 mesice? V jeho pripade by to bylo za cervenec, srpen, zari? A jak je to potom na tom uradu prace?
Budu vdecna za kazdou radu.

spaagetka
28. črc 2010

@gilotek Vzhledem k tomu, že jsi na PN, nemůžeš se registrovat. Spíš bych se ptala, jak to, že se mnou zaměstnavatel hodlá ukončit PP, když jsem na neschopnosti a navíc těhotná??? 😅 Tos mu podepsala dohodu? Navíc bych se na tu podporu moc nehrnula, spíš bych setrvala na PN kvůli výpočtu mateřské 😉

jajik25
28. črc 2010

Holky mám taky otázku.Jsem zaměstnaná a budou nejspíš rušit firmu.Jsem na RD a zajímalo by mě co musím udělat abych nepřišla třeba o odstupný plat a vše kolem toho?Nebo má zaměstnavatel povinnost mě informovat?Díky moc za odpověď

kopa
28. črc 2010

@gilotek přítel dostal odstupné 5 platů a na úp ho registrovali.Podpora se mu vypočítala z příjmu a bylo do toho zahrnuté i odstupné,takže dostal tu nejvyšší podporu jaká je.

meliinn
6. únor 2013

Chci se zeptat skončila mi smlouva a dostala jsem 3 měsíční odstupné a ze zdravotních důvodů jsem na neschopence.A potřebuju se zeptat zda mám nárok na podporu ? jak ukončím nemocenskou