Je omezený přivýdělek při mateřské?

novynka
22. říj 2013

ahoj holky, nastoupila jsem na mateřskou a naštěstí mám možnost dál pracovat z domu na dohodu, není doufám nějak limitované, kolik si můžu měsíčně vydělat?? pořád se to mění a já se v tom nevyznám :( vím, že ještě před 3 lety se třeba dalo přivydělávat k evidenci na ÚP, do 5000 tuším, což už teď taky nejde... tak nevím, jak to momentálně je s tou mateřskou :/ díky za info

mikulasek15
22. říj 2013

No já jsem na Rodičovským příspěvku a mužu si k němu přivydělat kolik budu chtít . Ptala jsem se na to na pracáku a tam mi řekly že mužu kolik budu chtít ale musím mít hlídání pro malého

adusmamus
22. říj 2013

presne mikulasek15 🙂

novynka
autor
22. říj 2013

tak to by bylo super ;) a mám to vůbec někam hlásit? je to dohoda o pracovní činnosti...

ivett25
22. říj 2013

Já myslím, že v tomto případě je lepší dohoda o provedení práce. Je to omezeno max. výdělkem 10 tis. a 300 odprac. hodin za rok. Pokud tyto podmínky nepřekročíš, nemusí tě zaměstnavatel hlásit ani na OSSZ, ani na ZP. Daň se za tebe taky neodvání, protože uplatňuješ slevu na dani. 😉

z_kopretinka
26. říj 2013

@novynka Určitě je možné u MD i RD pracovat. Omezení je pouze v tom jestli dáváš dítě do školky - což dávat zatím nebudeš. Rozhodně bych volila jakoukoli dohodu. Kdyby jsi měla třeba zkrácený úvazek tak by se pak u dalšího dítěte počítalo z něho, protože se to bere jako normální pracovní poměr.
Pokud budeš dělat na dohodu to samé co jsi dělala před odchodem na MD, měl by tam zaměstnavatel napsat nějakou jinou činnost, protože kdyby byla stejná bere se to jako obcházení zákona.
Vydělat si můžeš kolik chceš

novynka
autor
26. říj 2013

díky za info 🙂 mám dohodu a nesmím při ní překročit 10 tis. měsíčně, a je to jiná práce než u předchozího zaměstnavatele.. takže by to mělo být vše v pořádku ;)