Je PN v tehotenstve platená ako klasická PN?

racica111
28. bře 2011

Ahojte kočky. Chcela by som sa vás opýtať, či by ste mi vedeli poradiť ako to je v tehotenstve s PN. Som v 27t. a od 1.4.11 asi budem musieť nastúpiť na rizikové (termín pôrodu máme na 6.7.). Pracujem vyše 4 rokov v jednej firme. A chcela by som vedieť, či PNka v tehotenstve je tak isto platená ako klasická PN a či mi to potom poníži materskú, ak by som teraz nastúpila na rizikové. Ďakujem vám vopred za infošku a prajem vám pekný dník... 😉

veruska007
29. bře 2011

Ahoj, jsem taky na PN, pravidla jsou stejna jako u bezne neschopenky (napr. omezene vychazky, to mi dost vadi, jsem doma s hodne zivym batoletem v dome, ktery prochazi rekonstrukci, sileny kraval, az se vsechno trese od rana do noci, prach, zadelana okna). Materska se pocita z platu pred nastupem na neschopenku. Teda, pokud to mate v SR stejne.

j.kriv
29. bře 2011

Ahoj, tak já měla na rizikovém vycházky neomezené, sám mudr říkal, že to není nemoc, jde jen o omezení námahy 🙂 ale každý to píše jinak...

slavicky
29. bře 2011

Ahoj já byla taky na PN celou dobu těhotenství. S dávkama je to stejný jak u klasické PN a vycházky jsem měla 4 hodky denně takže dost na prd 😖 Kontrola mi nedošla, ale kamarádce asi 3x za sebou 😖 neriskovala bych. Ale asi i záleží odkud jsi. Já jsem z velkýho města, kde jezdí MHD, takže revizoři lítaj no...