Je to na nemocenské v těhotenství stejné jako při nemoci?

vanilkakapo
8. srp 2013

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli je to na nemocenské v době těhotenství stejné jako při nemoci - musí žena být stále doma s tím, že má napsanou vycházku jen jednou denně? Nikde jsem zatím na to nenašla odpověď. Zdá se mi jako hloupost držet se doma, když nemám ostatní čím nakazit. 😀

alkena
8. srp 2013

@vanilkakapo Je to tak, máš šest hodin vycházek na den, můžeš si je nechat rozložit na dopo a odpo, ale v konečném důsledku o tom rozhoduje tvůj lékař. Ono nejde o nakažení ostatních, ale když jsi na nemocenské, tak se předpokládá, že k tomu máš nějaký zdravotní důvod a potřebujěš se šetřit, ne trajdat celý den po vycházkách. Chápu, že v těhotenství je nemocenská kolikrát i kvůli nevhodné práci a jinak nastávající mamině nic není, ale holt tam nikde výjimka není a je-li na nemocenské, musí se tomu režimu podřídit.

novynka
8. srp 2013

obávám se, že platí vycházky stejně jako pro "nemocné" :/ a to 6 hodin denně...

vanilkakapo
autor
8. srp 2013

Super, šest hodin bohatě stačí. Teď hlavně doufám, že mi můj doktor napíše nemocenskou. Dělám 12hodinové směny, celý den na nohou, neustále ve stresu, takže potřebuji co nejdříve vypadnout. 😉 Díky za odpověď. 🙂

sarkad2856
8. srp 2013

@vanilkakapo Ano je možné si i určit od kdy do kdy 😉 celkem teda 6 hodin

pisjutynka
9. srp 2013

Mno buď ráda, já jsem na těhu nemocenské a vycházky jsem nedostala 😖

vanilkakapo
autor
10. srp 2013

@pisjutynka Vážně? 😕 Být tebou, tak bych to zkusila probrat s doktorem. 😉

pisjutynka
10. srp 2013

@vanilkakapo No mě tu nemocenskou totiž vystavila moje obvoďačka a ta na to má jinej názor. Gynekolog by mi určitě vycházky dal, jenže k němu nejen, že to mám daleko, ale jedu tam až někdy za 14 dní, tak to budu muset přežít.

tedyn
19. srp 2013

Chci se zeptat když mám rizikové zaměstnání, a je mi 29 let? myslíte, že mě gynekolog dá na nemocenskou??a pokud jsem to teda dobře pochopila tak nemocenskou budu mít stejnou celých 9 měsíců....