Jsem na PN a náš byt nemá zvonek, co udělá kontrola?

liska01
9. pro 2014

Ahoj, ač bydlíme normálně v činžáku, náš byt prostě nemá zvonek. Už jsme ho bez zvonku koupili. Kdyby přišla kontrola kvůli nemocenské a nenajde na zvoncích naše jméno, co udělá? Mám si na neschopenku nechat napsat své tel číslo? To se mi moc nechce... Nebo se budou snažit dozvonit na kohokoliv a pak hledat náš byt? Nebo rovnou řekne, že nejsem doma!! Máte s tím některá zkušenost?

mydvaapes1
9. pro 2014

No u mě když byla kontrola, tak mi velice vykládali, že nemáme označený zvonek ani dveře a že je to ze zákona naše povinost!!! Díky bohu jsem sehnala razítko od lékaře a paní na soc. mi to jako omluvu přijala...ale vůbec se mi to nelíbilo, páč zvonek označený máme....takže pozor na to. Označte si alespoň dveře od bytu, nebo poskytněte ten tel.

liska01
autor
9. pro 2014

Já bych ale zvonek klidně označený měla, jen prostě fyzicky neexistuje. U vchodu do baráku není žádný náš čudlík a v bytě nemáme kecafon ani obyčejný zvoneček, prostě nic... Asi nebudu volat elektrikáře ať přijde a začne vrtat po baráku ke mě přípojku na telefonek. 😀
Máme schránkku i dveře označené a ten mobil se mi moc psát nechce. Asi mi nic jiného nezbyde...

mydvaapes1
9. pro 2014

@liska01 No tak pokud tam není zvonek fyzicky...není možné tam přidělat takový ten ,,bezdrátový,,? Já vím, že to není vaše chyba, ale já z těch úřadů mám takovou hrůzu, že bych to raději zajistila, než pak s nima měla zas nějaké oplétačky :(...a vidíte, my zvonek označený máme a i tak dělali problémy....

diamanta
9. pro 2014

jo jo, ze zákona je to prostě povinnost a víc je nezajímá. Já musela zase na náš zvonek napsat, jak ho máčknout, aby to vůbec zvnonilo, protože kdo blbě mačká, nedozvoní se....

terezapetrova
9. pro 2014

@liska01 sice pisu mimo ale neda mi to "kecafon" to je super slovo 😀

tarra27
9. pro 2014

@liska01 a co to nahlásit na úřadě?? rovnou tam, kde mají tu tvoji PN a odkud by mhla přijít kontrola, zavoej tam, že předcházíš problému, že nemáíte zvonek a že diktuješ číslo, že když pujdou k tobe na kontrolu, až budou dole, at zavolají a ty jim přij přijdeš otevřít.....že nebudeš nechávat jen tak tel číslo .......

já některý zvonky nemusím....navíc pokud máte deti psa apod...tak se často vyděsí.....

monunkaaa
9. pro 2014

My sice zvonek máme, ale je nefunkční a prostě nejde zprovoznit, takže je taky na dvě věci.. Říkala jsem to sestřičce, protože jsem měla 14 dní kontrolku a sama jsem jí teda prosila, aby mi tam dala tel. číslo.. Protože mi bylo tak zle, že jsem stejně na vycházky nemohla a představa, že se na mě nedozvoní a pak budu muset k doktorovi a prosit o razítko, to jsem radši věnovala tel. číslo..

liska01
autor
9. pro 2014

@mydvaapes1 Tady se krade všechno, co není přivařené. 🙂 Ukradli mi i před barákem stojící auto. 25 let starou stodvacítku!! Policie zjistila, že jí nechali sešrotovat na sběrňáku, chudinku, a já pak ROK běhala mezi pojišťovnou policajtama a registrem vozidel. Z úřadů mám šílenou hrůzu, myslela jsem, že to auto do smrti neodhlásím!! 😢 Ale bezdrátový zvoneček zmizí do dne a je jedno, že je to jen jedna jeho půlka.
Asi fakt dám ten mobil, jen doufám, že kontrolol bude chtít volat. 😖

mydvaapes1
9. pro 2014

@liska01 No...tak to držím pěsti :/

liska01
autor
9. pro 2014

@mydvaapes1 Dík, 🙂

happylenulka
9. pro 2014

nám zas zvonek nefunguje. normálně jsem doktorku poprosila při vyplňování nemocenské, aby mi tam dopsala číslo na mobil. a když přišla kontrola, tak volala na mobil. žádný problém ;)

hojda
9. pro 2014

Sousedka to měla schválně zase na zvonku napsáno mimo provoz, aby se jako nemohl dozvonit.

liska01
autor
9. pro 2014

@happylenulka Supeeer, já se hlavně bála, že ten kontrolol nebude chtít volat a bude lpět na zvonku. Lidé někdy totiž stojí za prd...

liska01
autor
9. pro 2014

@hojda Nj, děs a bída, někteří spoluobčané. Vyčůránky fakt miluju, kvůli takovým jsou pak takové obštrukce... 😖

happylenulka
9. pro 2014

@liska01 taky jsem měla na zvonku napsáno, že nezvoní ;)

liska01
autor
9. pro 2014

@happylenulka Tak já napíšu pod naše zvonky, že liskovic01 zvonek nemají. 😀

naomi6
10. pro 2014

@liska01 Tak to bych si honem rychle zvonek pořídila. Kamarádka to měla taky tak, byla těhotná na rizikovém, neměli zvonek a měla z toho velké problémy, přišla na ni kontrola... takže já bych neriskovala. Pořídit si zvonek se určitě do budoucna vyplatí 😉