Jsem na PN, ale potřebuju s dítětem k lékaři. Kdy můžu?

tygrous
22. pro 2011

Jsem na PN, mám omezené vycházky a zajímá mě, jak se řeší, když potřebuju s dítětem k lékaři. Můžu i v době mimo vycházky, uznala by to sociálka, nebo správně by měl jít manžel a já sedět doma?

j.a.n.i
22. pro 2011

Jistě to nevím, ale měli by to uznat, kor akutní návštěvu.

tygrous
autor
22. pro 2011

@j.a.n.i No akutní teď neřeším, to bych se vešla do vycházek, ale plánujeme v lednu očkování a naše dr. očkuje jen v době 11-13h a to já bych měla právě být doma😅

helcenka
22. pro 2011

@tygrous - já myslím, že by ses s mudrou mohla domluvit, aby ti prďolku oočkovala jindy, alespoň u nás to tak vždycky jde.
A když jsem byla na PN v době, kdy jsem čekala dcerku a musela jsem k jinému dr. nebo se synem, tak mi doktoři normálně potvrdili návštěvu u nich a všechno bylo OK.
A moje sestra taktéž, jen byla na klasické PN (nebyla těhu) a musela na krev - takže ráno mimo vycházky a měla kontrolu ze sociálky, ve schránce našla lístek, aby se dostavila na sociálku, tam uvedla, že byla na krvi, oni si to jen telefonicky ověřili a vše bylo OK.

tygrous
autor
22. pro 2011

@helcenka no když jdu sama k dr., tak to mi uznat musí... A s tím očko v jiné době to nechci riskovat, protože tohle jsou prostě vyhrazené hodiny pro zdravé děti do poradny a na očko a v jinou dobu tam jsou nemocné děti... No asi tam radši pro jistotu pošlu taťku, ať si to taky vyzkouší😀

rye
22. pro 2011

Jasně, že by to sociálka uznala. Klidně s malým běž.

helcenka
23. pro 2011

@tygrous - taťku klidně pošli, až budete mít druhé, tak ho to stejně nemine...
Ale jinak my máme taky vyhrazené hodiny u mudry pro zdravé děti, dokonce pro batolata a děti do 3 let. Ale když jsem potřebovala, tak jsem se s nima vždycky domluvila, jenom zaklepala a hned mě vzali. Malá čokoláda to třeba spraví 😀