• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem na úřadu práce. Budu mít nárok na mateřskou?

28. února 2016 
Ahoj holky :slight_smile:. Vim,ze mam jeste hodne casu resit co a jak bude,kdyz jsem teprve v 15tt.Ale zajimalo by mne jak to funguje,kdyz jsem ve zkusebni dobe prisla o praci, protoze jsem otehotnela a ted jsem vedena na Up a jsem bez naroku na podporu nebot jsem byla uz tento rok vedena na Up a podporu jsem vycerpala.Ted vlastne Up za mne hradi zdrav.a soc.pojisteni.Myslite,ze budu mit narok na materskou a pak na rodicovsky prispevek?Ja tam chodim k jednomu takovemu divnemu chlapovi a neni mi schopnej dat odpoved.A kdyz chci nekoho kdo by mi to mohl vysvetlit tak tam zrovna nikdo neni.V pondeli tam sice jdu,ale zajimalo by jestli s tim nekdo mate podobne zkusenosti.Predem dekuji za odpovedi :slight_smile: :slight_smile: a preji prijemny zbytek vikendu:slight_smile: :slight_smile:
9. čer 2012 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Podle mě nárok na mateřškou mít nebudeš a první rodičák dostaneš za měsíc, ve kterém porodíš.

Jinak pokud ti chlap ke kterému na úp chodíš není schopen odpovědět, tak já bych si teda stěžovala u jeho nadřízeného-protože tam v tom případě nemá co dělat.
9. čer 2012 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Souhlasím, že na mateřskou nárok mít pravděpodobně nebudeš a po porodu začneš dostávat rovnou rodičovskou. Mám to podobně, já jsem akorát studentka....takže bez práce :slight_smile:
9. čer 2012 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
to máš jak ja ..dnem porodu nastoupíš hned na rodičák a automaticky na 4 roky..nemáš právo volby...
(ale jesti chceš jen na 3 roky stačí napsat mateřskou na manzela,a pak treba prevest zpet na tebe vždycky to jde obejit) ale ja jsem chtela stejne na 4 roky... 3 je malo...
9. čer 2012 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
presne jak pise denousek....... dnem porodu nastoupis na rodicak a automaticky 4 letou variantu.....mela jsem to takto, pac jsem byla student.....
10. čer 2012 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
souhlasím, že na MD nárok nemáš, ale myslím, že dnes už se neurčuje 2,3, a 4 letá varianta .... stát ti přidělí 220.000,- a je na tobě jak je vyčerpáš, ale myslím, že nejvíce je možné 11400,- měsíčně .... je to možné i pro ty co už RD pobírají
12. čer 2012 ve 13:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, jestli máš otce dítěte který v době porodu bude pracovat tak si můžeš volit délku rodičáku přes něho. Mrkni na stránky ministerstva práce, tak to je dobře popsané. A i jde si přes otce dítěte zažádat o PPM. To ale nevím jak jde, to by ti měli poradit na úřadu práce kde si budeš rodičák vyřizovat
12. čer 2012 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, jsem sice na zacatku tehu, ale chtěla jsem se zeptat zda někdo nevite jak to je ted s rodicakem, když jsem na up?
28. únor ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek