Jsem na úřadu práce. Budu mít nárok na mateřskou?

monahr
9. čer 2012

Ahoj holky 🙂. Vim,ze mam jeste hodne casu resit co a jak bude,kdyz jsem teprve v 15tt.Ale zajimalo by mne jak to funguje,kdyz jsem ve zkusebni dobe prisla o praci, protoze jsem otehotnela a ted jsem vedena na Up a jsem bez naroku na podporu nebot jsem byla uz tento rok vedena na Up a podporu jsem vycerpala.Ted vlastne Up za mne hradi zdrav.a soc.pojisteni.Myslite,ze budu mit narok na materskou a pak na rodicovsky prispevek?Ja tam chodim k jednomu takovemu divnemu chlapovi a neni mi schopnej dat odpoved.A kdyz chci nekoho kdo by mi to mohl vysvetlit tak tam zrovna nikdo neni.V pondeli tam sice jdu,ale zajimalo by jestli s tim nekdo mate podobne zkusenosti.Predem dekuji za odpovedi 🙂 🙂 a preji prijemny zbytek vikendu🙂 🙂

zanet2009
9. čer 2012

Podle mě nárok na mateřškou mít nebudeš a první rodičák dostaneš za měsíc, ve kterém porodíš.

Jinak pokud ti chlap ke kterému na úp chodíš není schopen odpovědět, tak já bych si teda stěžovala u jeho nadřízeného-protože tam v tom případě nemá co dělat.

nikollita
9. čer 2012

Souhlasím, že na mateřskou nárok mít pravděpodobně nebudeš a po porodu začneš dostávat rovnou rodičovskou. Mám to podobně, já jsem akorát studentka....takže bez práce 🙂

denousek
9. čer 2012

to máš jak ja ..dnem porodu nastoupíš hned na rodičák a automaticky na 4 roky..nemáš právo volby...
(ale jesti chceš jen na 3 roky stačí napsat mateřskou na manzela,a pak treba prevest zpet na tebe vždycky to jde obejit) ale ja jsem chtela stejne na 4 roky... 3 je malo...

eloana
10. čer 2012

presne jak pise denousek....... dnem porodu nastoupis na rodicak a automaticky 4 letou variantu.....mela jsem to takto, pac jsem byla student.....

effka84
12. čer 2012

souhlasím, že na MD nárok nemáš, ale myslím, že dnes už se neurčuje 2,3, a 4 letá varianta .... stát ti přidělí 220.000,- a je na tobě jak je vyčerpáš, ale myslím, že nejvíce je možné 11400,- měsíčně .... je to možné i pro ty co už RD pobírají

petrufa86
12. čer 2012

Ahoj, jestli máš otce dítěte který v době porodu bude pracovat tak si můžeš volit délku rodičáku přes něho. Mrkni na stránky ministerstva práce, tak to je dobře popsané. A i jde si přes otce dítěte zažádat o PPM. To ale nevím jak jde, to by ti měli poradit na úřadu práce kde si budeš rodičák vyřizovat

lucaa
28. únor 2016

ahoj holky, jsem sice na zacatku tehu, ale chtěla jsem se zeptat zda někdo nevite jak to je ted s rodicakem, když jsem na up?