Jsem naivní? Chtěla bych v zaměstnání skloubit 2 koníčky

shannondrake
21. led 2016

Chtěla bych slyšet názory ostatních a udělat si tak obrázek, jestli nejsem moc naivní. Člověk se často pro něco nadchne, ale už nevidí realitu.
Doposud jsem byla velmi zklamaná ze všech mých zaměstnání. Jak s prací obecně, tak s kolegy v práci. Uvažovala jsem, jestli by bylo možné skloubit mé dva velké koníčky. A těmi jsou háčkování a jazyky. Umím anglicky a německy zhruba na úrovni CAE (chystám se udělat si certifikáty z obou jazyků) a popř. další kurzy, které by mi pomohly. Ráda bych pracovala jako soukromá lektorka. Vzhledem k tomu, že se chystám na rodičovskou, mohla bych si klientelu pomalu budovat. Dále uvažovala o tom háčkování. Vím, že si tím člověk nevydělá žádný balík, ale když to člověka baví dělat ve volném čase, tak proč to nevyužít, aby z toho kápla nějaká kačka. Co říkáte na můj plán? Nejsem moc naivní? Popřípadě, co byste mi ještě doporučily do startu. Moc děkuji za vaše názory

myjusiatko
21. led 2016

Čo sa týka jazykov a prace lektorky, vobec nie si naivna.
Co sa tyka hackovania, ako konicek ano, ale financne sa ti to ako biznis, s ohladom na cas straveny nad hackovanim, nevyplati.

solinka1974
21. led 2016

Mam z AJ certifikat CAE i BEC higher a soukrome ucim deti i dospele uz pres 10 let. Ale nejsem v najmu, mam udelanou ucebnu foma, takze vydaje za energie a najem "usetrim". K tomu mam ale jeste jine 2 druhy podnikani v uplne jinych oborech. Zalwzi na tom kolik lidi chces mit ve skupine, jak rychle naberes stalou klientelu a jak moc umis ucit. Ne kazdy kdo ma certifikat umi sve znalosti predat. Ja do ted vxuzivam skoleni od Oxfordu k ruznym ucebnicim. Je to zdarma, akorat obcas jsou ta skoleni trochu z ruky...

shannondrake
autor
21. led 2016

Tak já volný čas beztak trávím háčkováním, tak jsem myslela, že bych ty výrobky aspoň nějak zužitkovala

mrskato
21. led 2016

výrobky můžete prodávat třeba na Fleru 😉

hojda
21. led 2016

Kamarádka s maminkou pletou a háčkujou I na zakázku. Jezdí se stánkem a na poslední akci byl u nich velký zájem (před zimou čepice atd.), ale její maminka je v invalidním důchodu, tak se tím spíš baví. Kamarádka je zase doma s dětmi.

amabilis
21. led 2016

@shannondrake Spoj to dohromady a prodávej na ebay do zahraničí háčkované věci 😉 Většina lidí do zahraničí neposílá, takže si myslím, že bys to mohla alespoň zkusit a uvidíš, jaký bude zájem 😀

lv
21. led 2016

háčkování - peníze na hodinu práce, spočítej si to. Maminka nádherně pletla celé mé dětství, ale svetr prodat ta 300kč měla by na hodinu asi 8kč. Angličtina super, doma, i doučování, tím si přivyděláš pěkně k rodičáku..nebo i překlady.

shannondrake
autor
21. led 2016

@solinka1974

A kolik hodin týdně odučíš? Jsem počítala, abych měla tak 10 000 tak bych musela odučit cca 12h týdně (když bych měla řekněme 200,- na hodinu) a to nevím jestli je reálné sehnat tolik lidí?

@mrskato
fler znám, tam jsem přesně myslela, že bych třeba začala 🙂

shannondrake
autor
21. led 2016

@amabilis

To je moc zajímavej nápad. Moc děkuju, zkusím na tím zapřemýšlet 🙂

Jinak s tím háčkováním jsem to nemyslela jako bůh ví jaký přivýdělek. Ale já prostě ve volném čase háčkuju, tak jsem myslela, že bych ty výrobky aspoň zužitkovala a kapla by z toho aspoň nějaká kapka 🙂

Doučování při rodičáku je super, ale dá se tím pak uživit i potom? Místo zaměstnání? Přímo nouzi o peníze nemáme, takže mi nejde o to vydělat bůh ví jakej balík, ale těch 10 000 čistýho by to chtělo..

adelinkkaa
21. led 2016

S tím učením to je super nápad,to zkus ale háčkování nevim... Navíc s dítětem,nevím jestli už miminko máš nebo teprve se narodí,ale jak háčkování tak dítě ti zabere neuvěřitelně moc času... Myslím že háčkováním se toho moc vydělat nedá,když si spočítáš čas,práci a material... 🙂
Já taky háčkuju ale čím je malí starší tím nato mám min čas.Ted skoro vubec,když spí po O tak jsem ráda že si chvilku u kafe odpočnu a večer to samé🙂

elib
21. led 2016

Ohledně háčkování ( pletení) můžu předat zkušenost své tety. Je šikovná na ruční práce, vyučená švadlena, našila se a napletla pro celou rodinu. Teď v důchodu dělá různá zvířátka, většinou nad jedním kouskem stráví celý den a prodává je 200,- - 300,- Když je něco pracnějšího a chce to prodat třeba za 400,- lidem se to už zdá moc a dotyčná věc se prodává hodně těžko. Myslím, že spoustu lidí neumí ocenit ruční práci., když se vezme ten strávený čas plus materiál... A navíc teď kolem sebe všude vidím různé háčkované nebo pletené věci, hlavně na FB v lokálních bazárcích si maminy na mateřské přivydělávají, všichni se snaží udržet zhruba ve stejné cenové relaci - co nejlevněji to jde...

amabilis
21. led 2016

@shannondrake Já myslím, že to je jediná cesta. Český trh je přesycen 😉 A co s tím, když toho máš přehršel, že jo. Takhle spojíš příjemné s užitečným. Co se týče jazyků, tak pokulhávám a zrovna nedávno jsem si vyjednala s jednou maminkou, se kterou se potkávám ve školce, že mě bude doučovat angličtinu. Zatím jednou týdně. Takže tohle je taky bezva. Časem k tomu můžeš přidat kroužky pro děti a nebo pvýuku pro dospělé v rámci vzdělávacího centra a mateřského centra u vás v regionu. Klidně se poohlídni už teď, co tam okolo máte, dokud máš chuť a náladu. Pak jako když to najdeš 😅

solinka1974
21. led 2016

@shannondrake Ucim po Po do Ct od 14.00 do 19.00. Ve skupine max 5 lidi kazdy z nich plati 250,-Kc/hod. Takze za 1 hodinu mam cca 1250 Kc. Za 5 hodin denne je to pres 6000. Ucim 4 dny v tydnu... za individualni lekce nebo parove hodiny mam 400 kc/hod... tak ucim i 3x v tydnu dopoledne. + Dalsi moje podnikani... Chvili trva nez si te lidi najdou, ale za tech 10 let uz i odmitam bo bych ucila jinak 24/7...

mogwaika
21. led 2016

@shannondrake Ahoj, s těmi jazyky je to dobrý nápad, pokud si doděláš certifikáty. Jen počítej se startovací sadou do začátku ( u mého jazyka to bylo 3500,-), podle které budeš učit - od knihy pro úplné začátečníky až pro ty pokročilé - abys měla širší záběr na klienty, s jednou knížkou si moc neporadíš. Hodiny si vynásob dvěma, protože ze začátku na každou odučenou hodinu strávíš hodinu přípravou(až si zajedeš systém, bude to méně). Propočti si hlídání, pokud máš možnost v rodině zadarmo, tak super, pokud ne, tak chůvě dáš min. 80,-/hod., dítě by Tě nemělo při vyučování rušit, klienti si platí drahé peníze a podruhé už Ti nepřijdou. Taky je celkem fajn poptat se po jazykovkách, možná by Tě někde vzali na dohodu jako externistku bez pedagogického vzdělání (také ho nemám a jazykovka mě vzala), protože sehnat si sama 12 klientů (a navíc za předpokladu, že budou chodit každý týden) bez doporučení bude záhul, možná jednoho dva, když budeš mít štěstí i víc, ale abys kvůli tomu nezůstala viset na jednom místě. Přeju hodně štěstí a kdybys něco potřebovala tak napiš 🙂

solinka1974
21. led 2016

Pouzivam ucebnice od Oxfordu nebo Cambridge, u nich existuje varianta Teacher's book, tudiz to z casti praci usetri. Poslechova cd jsou teda draha, ale spoustu se toho da postahovat. Existuji Brirish centres, kde maji knihovnu a i tam jde spousta veci pujcit. Obcas nekdo trva na vlastnim vyberu ucebnic (ty jsem vetsinou v ucitelske verzi kupovala v bazarech na internetu). Ze zacatku je to spis o investicich, ale studenti si to mezi sebou reknou a pokus budes dobra tak si te jeden druhemu doporuci. Doucovat gymplaky treba... Je to rok od roku jine...

shannondrake
autor
21. led 2016

@solinka1974

napsala jsem vám soukromou zprávu 🙂

bajunka
21. led 2016

@shannondrake pokud budeš na háčkování šikovná tak se určitě vydělat dá, zvlašť fotografky utrácejí majlanty za háčkované a pletené čepičky a klidně i do zahraničí 🙂 http://makewithlove.bigcartel.com/