Jsem těhotná a zaměstnaná na dobu určitou

osmicka88
17. srp 2016

Ahoj četla jsem už plno těchto diskuzí, ale všechny byly několik let staré, tak třeba se "zákony" změnily.

Moje situace je, že mi 15. listopadu 2016 končí v práci doba určitá - po roce. Tento týden jsem zjistila, že jsem těhotna, tj dnes 4.tt. Asi to nedokážu tak dlouho utajit před šéfkou a tak můj dotaz zní.

Co se bude dít, když mi smlouvu neprodlouží, budu cca ve 4 měsíci. Mám jít na pracák? Kdo za mě bude platit sociální a zdravotní? Budu mít nárok na PPM? A bude se případně PPM počítat z průměru mzdy nebo i z nemocenské?

Je těch dotazů hodně ale je to snad vše, nad čím už přemýšlime týden v kuse 😝 Děkuji všem za názory!!!!

sarunecka
15. zář 2016

@j.a.n.i a jak si zjistím tu ochranou lhutu? To musim v tomhle zaměstnání mit oddelano těch 180dni abych mela ochrannou lhůtu?

babovka_babovicka
15. zář 2016

@sarunecka i kdybys už nebyla zaměstnanec a do 180 dni od ukončení pracovního poměru jsi "stihla" jít na MD (6-8 týdnu před TP), tak nárok mít budeš😉 . A to ty stihnes😉.Alespoň já to tak ze zákoniku pochopila.. jen musíš splnit ostatní podmínky;)..

sarunecka
15. zář 2016

@babovka_babovicka ja to taky právě tahle pochopila,pracuji uz od 2014 i když u vice zaměstnavatelů ale to prej nevadí těch 270 hod za 2 roky mam, ale teď v poslední praci jsem od 1.4. 2016 a mam ji do 30.9. 2016 tak bych se vejit mohla,ale nikde mi to nepotvrdi na uradech moc hodní nejsou,spíše ochotni,na urad prace se mi nechce abych si pak zarizovala ruzne veci a chodila po uradech a skoro je az prosila abych mela na najem.

babovka_babovicka
15. zář 2016

@sarunecka to nevadí, že končíš 9/2016, nejsi teď čerstvě těhotná, takže se vejdeš.. jen to chce oblitat a ukázat, ze víš na co máš nárok✊😉

sarunecka
15. zář 2016

@babovka_babovicka nene az mi bude koncit smlouva tak budu v 16tt,ale jestli pro me nebude lepší marodit nez být na úřadu práce a až se mi půjde podpora dolů oblitavat nějaký úřady kde mi skoro nic nedají jelikož žiju s přítelem. To se spíš vyplatí pn

babovka_babovicka
15. zář 2016

@sarunecka bude pro tebe lepší neschopenka, i kdyby jsi šla na podporu, bude pěkná jen první dva měsíce, pak se to rapidně snižuje.. kdežto neschopenka je na těch x měsícu finančně lepší.. není to nic extra, ale když se to sečte(měsíce), než půjdes na MD, bude těch peněz víc 😉.. akorát budeš limitovaná vycházkami..😉

sarunecka
15. zář 2016

@babovka_babovicka děkuji za pomoc,jsem ráda že jsem tyto stránky našla a hned se registrovala nadále je budu využívať. Děkuji 😁

sarunecka
18. říj 2016

Maminky chtěla bych se optat jsem na neschopence a asi až do porodu,šéf mi ještě před nástupem na Nemocenskou prodloužil smlouvu do konce roku 31.12.2016 ale na mateřskou před porodem půjdu cca v pulce února,když mi skončí smlouva kam mam pak zbylé necelé 2 měsíce nosit neschopenku? Děkuji

cukricek123
18. říj 2016

Já to měla taky tak.. a tajila jsem to do 12tt aby mi prodloužili sml. Prodloužili by mi ji i tak, ale chtěla jsem mít jistotu.

sarunecka
18. říj 2016

@cukricek123 můj šéf to vi už od začátku ale kvůli bolestem jsem musela jít marodit ale ted mam smlouvu do konce roku ale marodit budu az do cca února ale nevím kam pak budu nosit neschopenku,kdyz uz u něj nebudu zamestnana

kris2411
18. říj 2016

@sarunecka stale budes nosit zamestnavateli.

pajina3
3. črc 2017

Ahoj holky,
prosím o radu. Co bych měla dělat, když jsem na nemocenské (rizikové těhotenství) a koncem měsíce mi bude končit pracovní smlouva. Měla bych mít ještě 180 dní placenou nemocenskou od vedoucího a co pak? Budou mi zbývat cca 2 měsíce do nástupu na MD. Měla bych se přihlásit na ÚP? To bych ale nedrada, protože by mi byla přiřazena 4letá RD. Děkuji.