Jsem zaměstnaná nebo ne? Od roku 2012 jsem na MD a RD

paolin84
2. črc 2017

Ahojky,
mam dotaz - jsem od 2012 doma na materske, mam dve deti a cekame treti. Takze jsem nyni do ted 5 let doma. A ja nevim jestli jsem stale zamestnana i kdyz mam smlouvu neurcitou. Nemuze zamestnavatel zrusit smlouvu bez meho vedomi ze ne? A na treti dite mi materskou opet bude vyplacet zamestnavatel ze? Ja mam nejak gulas v tomhle😕

mirin89
2. črc 2017

Myslím, že bys měla být i nadále zaměstnaná, pokud by došlo k výpovědi, měl by ti o tom dát zaměstnavatel vědět.

tulikiss
2. črc 2017

@paolin84 materskou nevyplaci zamestnavatel. smlouva stale plati i kdyby si tech deti mela postupne treba 10. musel by jedine zamestnavatel skoncit a to by ti muselo prijit a mela by si narok na odstupny.

kackakastanka
2. črc 2017

Ty se zaměstnavatelem vůbec nekomunikujes? Nahlásila si mu to druhé těhotenství? Teď třetí? A délku rodičovské, kterou chceš čerpat? Kolik je dětem let?

paolin84
autor
3. črc 2017

@kackakastanka ano o druhym tehu jsem nahlasila. Starsi ma 5let, druhy 2 roky, a treti se ma narodit v prosinci. Po letnich prazdninach to zamestnavateli oznamim. Pracovala jsem v MS v Hradci Kralove a nyni bydlim u Breclavi. Tak nejsme v kontaktu.