Jsem znovu těhotná. Budu brát mateřskou na obě děti?

jirik.k
21. črc 2008

prosim o radu.jsem na materske se synem 2roky a jsem podruhe tehotna.teprve na zacatku.chtela bych se zeptat,jestli budu i na druhe dite pobirat 7600materskou.nebo budu mit materskou na obe deti?diky za radu.

kacka.va
21. črc 2008

7600 je rodičovská a mám dojem, že se vždycky pobírá jen na nejmladší dítě, ne?

len.z
21. črc 2008

Ahojky, budeš pobírat rodičák jen na to mladší dítě, podle toho jakou délku mateřské si vybereš, jestli 4 letou nebo 3 letou....
Našemu malému budou v lednu 4 a teď se snažíme taky o druhé, takže my to máme jasný.Od února nebudeme dostávat nic....tak budu muset na pracák, abych měla pojištění, i když nevím, jak je to v případě, že budu znova těhotná, jestli mě taky budou posílat někam do firem jako to funguje normálně..... 🙂

janula2008
21. črc 2008

Tak jak pisou holky, budes pobirat jen na to nejmladsi. Nekde jsem slysela, ze i maminky dvojcatek a trojcatek pobiraji pouze na jedno, tak je lituju, tatinek se bude mit co ohanet. (U nas se ohani od rana do vecera uz ted a to mame jen jedno...).

vojtisek2007
23. črc 2008

Tak je to přesně jak píše janula2008 - rodičák pobíráš na nejmladší dítě v rodině - mám svou zkušenost - Vojta 1,5roku - pobírala jsem rodičovský příspěvěk 7600,- - pak jsem otěhotněla, při nástupu na novou mateřskou s miminkem cca 6týdnů před porodem to nahlásíš, první rodičovský příspěvek ti zkončí, nastoupíš na peněžitou pomoc v mateřství (vyplácí buď okresní správa sociálnío zabezpečení nebo zaměstanavatel - podle toho,jak velká je to organizace) - ta trvá 28týdnů a pak se přihlásíš na nový rodičák s novým miminkem - jenom kdybys na peněžité pomoci v mateřství měla málo peněz - míň než těch 7600,tak ode dne porodu těch dalších cca 22týdnů už ti to musí do 7600 doplácet. Doufám,že je to k pochopení.