Jste zaměstnaní ve státní správě na dobu určitou?

veroniquecz
8. kvě 2014

Najdu tu někoho kdo je zaměstnán ve státní správě nebo samosprávě na dobu určitou???

ia.
8. kvě 2014

@veroniquecz já už rok zasílám životopisy na desítky pozic ve státní správě a ani jednou jsem jim nestála ani za pozvání na pohovor. Mám pocit že bez "tlačenky" je to bez šance. Můžu se prosím zeptat, i když je to mimo tvůj dotaz, jestli jsi se tam dostala "regulérně"? díky moc

camelinka
8. kvě 2014

@veroniquecz já tak nějak su, víc v IP 😉

luciiim
8. kvě 2014

@veroniquecz

sestra je zaměstnaná ve státní správě, má pracovní poměr na dobu určitou( teď prodloužený o další rok) a @ia. na to místo byla přijata naprosto regulérně 🙂

veroniquecz
autor
8. kvě 2014

@ia. Ano, naprosto regulérně. U nás na úřadě se dostává hodně lidí "z venku".

zmrz_lina
8. kvě 2014

Ano, už dva roky a dostala jsem se na svou pozici bez tlačenky a naprosto nečekaně (na pohovor - kam pozvali všechny, kdo poslal životopis a splňoval požadavky - jsem šla právě s tím, že na tyhle místa už bývá většinou předem rozhodnuto).
@ia.

ia.
8. kvě 2014

@luciiim
@veroniquecz
@zmrz_lina holky díky, tak snad mám alespoň nějakou naději....nikdy jsem ve státní správě nepracovala, jen v soukr.sektoru, ale po mateřské chci něco klidnějšího...

zmrz_lina
8. kvě 2014

@ia. - nevím, jak jinde, ale co já mám informace (a mohu porovnávat soukromý sektor - velkou firmu - i samosprávu), tak ve státní správě není rozhodně klidněji, to je jen takový zažitý pocit ostatních, kteří v ní nepracují... 😉

ninive211
8. kvě 2014

@ia. No aby ses nedivila a nebyla nepříjemně překvapena, nevím tedy, na jaká místa se hlásíš...ale manžel třeba dělá na FÚ (v Brně) a žádná pohoda klídek flákačka to fakt není! Občas i nějaký ten přesčas, který mu ale nikdy nikdo nezaplatí, na to se prostě nejede. Nedávno tam přijalo nějakého mladého borce a nevydržel přes zkušebku, dobrovolně odešel, přiznal se, že nečekal, že ta práce bude až tak "náročná" - asi si myslel, že tam bude houpat nohama a o půl druhý domů...

ia.
8. kvě 2014

@zmrz_lina tak určitě záleží na pozicích...já byla v soukr.sektoru v manažerské pozici, takže stres na denním pořádku, do státní správy bych se ráda "uklidila" někam na pozici referent, odpracovat si a jít domů s čistou hlavou, žádné sezení do noci s notebookem u tabulek, žádné cestování atd....

ia.
8. kvě 2014

@zmrz_lina
@ninive211 holky možná jsem to špatně napsala, já se práce nebojím, naopak sedět někde a houpat nohama není můj styl, potřebuju hodně práce, frmol, možná i nějaký přesčas, ale jak jsem psala v předchozím příspěvku nepracovat do noci z domu atd..

zmrz_lina
8. kvě 2014

@ia. já jsem na manažerské pozici byla v soukromém sektoru a jsem i ve státním, proto říkám, že bys mohla být velmi nepříjemně překvapená, že to není práce od - do, a to ani na referentských pozicích, vidím to u svých kolegů. Přesčasy jsou naprosto normální, já třeba pracuji velmi často i doma, ve svém volném čase...

hanuullka
8. kvě 2014

@ia. Ahoj, já jsem teď čerstvě na úřadě, poslala jsem životopis a dokonce mě vzali bez pohovoru, že jsem se jim nejvíc líbila 😎 nemám tam žádný známý, nic 🙂

ia.
8. kvě 2014

@zmrz_lina asi fakt záleží kde a jak...mám dvě kamarádky, jedna na magistrátu na stavebním úřadu, druhá na matrice a obě si to nemůžou vynachválit...
ale zatím nikam nenastupuju, třeba skončím opět v soukromém sektoru a ještě budu ráda 😉

ninive211
8. kvě 2014

@ia. Já ti náhodou rozumím 🙂 Já jen vím, jaké mám z okolí zkušenosti na reakci lidí, když se někde řekne, že chlap dělá ve státní správě. Každý druhý si myslí, že se tam určitě dloubou v nose a za to mají přinejmenším pětadvacet čistýho...to se vždycky smějem 😀
Jinak podle toho, co píšeš, že jsi byla v manažerské pozici (tedy předpokládám spíš nadprůměrněji hodnocené) a nyní se hlásíš na pozice "referent" - tak to klidně také může být jeden z důvodů, proč tě nezvou na pohovory - ono totiž fakt jsou v lidech zakořeněny předsudky a když si někdo vezme tvůj životopis a uvidí tam nějakou manažerskou pozici ve větší firmě, tak si představí, kolik asi jsi mohla brát, pak si představí, že nyní by ti mohli nabídnout tak leda osmnáct hrubýho...no a zhodnotí to tak, že jsi na tu pozici "překvalifikovaná a stejně utečeš za lepším" :-/ Ze stejného důvodu (či spíše přesně opačného) já zase naopak lanařím manžela, ať se konečně pořádně dívá po jiné, lépe placené práci v soukromém sektoru, že je sice hezký že má relativně "jistotu" práce (opravdu jen relativně, když by chtěli snižovat stavy, vyhodit ho můžou stejně), když ta práce je mizerně placená už teď mám obavy, jak to budeme zvládat na mé mateřské, z tohoto důvodu jsme nešli do hypotéky, protože bychom si to nemohli dovolit), ale že čím dýl bude ve státní správě na pozici úředník, tím hůř se mu bude hledat místo někde mimo. Protože prostě manažeři podniků a personalisti budou mít zase zafixováno "úředník x let na jednom místě = chlap, co nemá ambice a spokojí se s málem a zřejmě nebude flexibilní a ochotný dělat do noci" atd. Jenže bohužel, zatím vyhrává to, že je všude problém sehnat práci a kdo j má, tak si ji drží, takže se mu prostě nechce to místo opouštět a riskovat nejistotu, i když moc dobře ví, že na chlapa dělá opravdu za almužnu ☹

ia.
8. kvě 2014

@ninive211 hm tak to jsme s Tvým mužem v naprosto stejné situaci, jen "naopak"....ano, na finance jsem si opravdu nestěžovala, to ne....jenže teď mám dvě malé děti, a mé priority se změnily a díky tomu, že naopak manžel má vysoký příjem, tak finance pro mě nejsou až tak důležité...
Ale jinak dík za tip, asi opravím názvy pozic v životopise, třeba se někdo ozve 😉
Tvůj manžel ale, pokud pracuje na FÚ, možná by po něm skočila nějaká banka nebo jiný finanční ústav. Jeho zkušenosti musí být k nezaplacení 😉

ninive211
8. kvě 2014

@ia. Jo, to on by klidně mohl dělat, přímo dokonce vystudoval střední obor peněžnictví, ale děsí se toho, že by měl skončit někde za přepážku a vnucovat klientům produkty jako penzijko a různá pojištění, to fakt by dělal tak týden a podal by výpověď 😀 V tom jsme stejní, tohle absolutně nesnášíme.

doko
8. kvě 2014

@ia. ahoj úplně Tě chápu 🙂 asi záleží jaké jste město- my menší, každý zná každého a u nás do státní správy je nemožné se dostat. všechny pozice obsazují dcerky bohatých a známých podnikatelů. přesto, že mám vyšší vzdělání než ony a dokonce přímo státní správu, nebyla jsem nikdy pozvána ani na pohovor. A když jsem minule nesla přihlášku na výběrové řízení, tak se mi slečna na podatelně docela vysmála, že se vůbec namáhám. takže mám podobnou zkušenost jako ty 😉

marjama
8. kvě 2014

@ia. jen malé "varování" - nechoď na FÚ ani na sociálku, to jsou galeje a ještě za mizerný plat, znám z vlastní zkušenosti 😉