• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kam poslat potvrzení, že neuplatňuju daňové zvýhodnění?

15. června 2009 
Ahoj, potřebuju poradit. Máme 10 denní holčičku. Manžel dostal v práci potvrzení, které mi dal s tím, že ho mám předat zaměstnavateli, že u něj neuplatňuji daňové zvýhodnění z příjmu ze závislé činnosti na vyživované dítě.. Já ale jsem v době , kdy jsem byla zaměstnaná obdržela od zaměstanavatele výpověd, byla jsem těhotná a ve zkušebce. Nastoupila jsem na nemocenskou, kde jsem byla až do porodu a nyní jsem na mateřské. Kam mám tedy poslat toto potvrzení ?? bývalému zaměstnavateli? ( i když de facto již nejsem jeho zaměstanancem? ale platil za mě nemocenskou a díky němu mám nárok i na mateřskou) Poradte, díky :slight_smile:
12. čer 2009 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eatygrenee - myslím si, že stačí čestní prohlášení o tom, že neuplatňuješ slevy na dani. Aspoň já to od zaměstnanců takhle akceptuju, spousta z nich má nezaměstnané manželky a ty nemají kde nechat ty potvrzení potrvrdit.
12. čer 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
to potvrzení nemusíš odevzdávat nikde, když žádného zaměstnavatele nemáš a jsi na mateřský.....
12. čer 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže to nemám posílat bejval. zaměstnavateli?
12. čer 2009 v 09:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nevím, co by s tím potvrzením dělal....daňové vyúčtování za rok 2008 už bylo,a ty píšeš, že už nejsi zaměstnanec...tak nevidím důvod potvrzení tam posílat
12. čer 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no ale to potvrzení chce manžel do práce, jd eo to, že on chce mít daňové zvýhodnění a já musím potvrdit, že tu slevu na dani já neuplatnuji, aby mohl on
12. čer 2009 v 15:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak už jsem psala, stačí od tebe podepsané čestné prohlášení, že neuplatňuješ slevu na to a to dítě a že jsi v současné době na mateřské/rodičovské dovolené. To bude manželově účetní určitě stačit.
12. čer 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně jak psali holky, stačí čestné prohlášení, který manžel odevzdá. s tvým zaměstnavatelem to nemá co dělat. Oni ani zaměstnavatelé dítě do daní matky nedávají, pokud se s ní nedohodnou.
13. čer 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jak to čestné prohlášení mám napsat?je na to nějaký formuůlář nebo stačí jen tyto věty, co jste psaly?
15. čer 2009 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čestně prohlašuji, že za zdaňovací období .2008....neuplatňuji slevu na dítě ..jméno....rč........Podpis
15. čer 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju :slight_smile:
15. čer 2009 v 09:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju :slight_smile: stačí napsat jen za zdaňovací období v roce 2008 nebo nějak přesněji?
15. čer 2009 v 09:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
stačí za zdaňovací obodbí 2008 - nic přesnějšího
15. čer 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek