Kam poslat potvrzení, že neuplatňuju daňové zvýhodnění?

eatygrenee
12. čer 2009

Ahoj, potřebuju poradit. Máme 10 denní holčičku. Manžel dostal v práci potvrzení, které mi dal s tím, že ho mám předat zaměstnavateli, že u něj neuplatňuji daňové zvýhodnění z příjmu ze závislé činnosti na vyživované dítě.. Já ale jsem v době , kdy jsem byla zaměstnaná obdržela od zaměstanavatele výpověd, byla jsem těhotná a ve zkušebce. Nastoupila jsem na nemocenskou, kde jsem byla až do porodu a nyní jsem na mateřské. Kam mám tedy poslat toto potvrzení ?? bývalému zaměstnavateli? ( i když de facto již nejsem jeho zaměstanancem? ale platil za mě nemocenskou a díky němu mám nárok i na mateřskou) Poradte, díky 🙂

editah222
12. čer 2009

Eatygrenee - myslím si, že stačí čestní prohlášení o tom, že neuplatňuješ slevy na dani. Aspoň já to od zaměstnanců takhle akceptuju, spousta z nich má nezaměstnané manželky a ty nemají kde nechat ty potvrzení potrvrdit.

vojtisek2007
12. čer 2009

to potvrzení nemusíš odevzdávat nikde, když žádného zaměstnavatele nemáš a jsi na mateřský.....

eatygrenee
autor
12. čer 2009

takže to nemám posílat bejval. zaměstnavateli?

vojtisek2007
12. čer 2009

no nevím, co by s tím potvrzením dělal....daňové vyúčtování za rok 2008 už bylo,a ty píšeš, že už nejsi zaměstnanec...tak nevidím důvod potvrzení tam posílat

eatygrenee
autor
12. čer 2009

no ale to potvrzení chce manžel do práce, jd eo to, že on chce mít daňové zvýhodnění a já musím potvrdit, že tu slevu na dani já neuplatnuji, aby mohl on

editah222
12. čer 2009

Jak už jsem psala, stačí od tebe podepsané čestné prohlášení, že neuplatňuješ slevu na to a to dítě a že jsi v současné době na mateřské/rodičovské dovolené. To bude manželově účetní určitě stačit.

kacka.va
13. čer 2009

přesně jak psali holky, stačí čestné prohlášení, který manžel odevzdá. s tvým zaměstnavatelem to nemá co dělat. Oni ani zaměstnavatelé dítě do daní matky nedávají, pokud se s ní nedohodnou.

eatygrenee
autor
15. čer 2009

a jak to čestné prohlášení mám napsat?je na to nějaký formuůlář nebo stačí jen tyto věty, co jste psaly?

vojtisek2007
15. čer 2009

čestně prohlašuji, že za zdaňovací období .2008....neuplatňuji slevu na dítě ..jméno....rč........Podpis

eatygrenee
autor
15. čer 2009

děkuju 🙂

eatygrenee
autor
15. čer 2009

děkuju 🙂 stačí napsat jen za zdaňovací období v roce 2008 nebo nějak přesněji?

vojtisek2007
15. čer 2009

stačí za zdaňovací obodbí 2008 - nic přesnějšího