Kde můžu zažádat o změnu RD ze 3 na 4 roky?

jitulka33
23. říj 2009

Dobrý den, chci se zeptat dne 28.1.2010, mi skončí rodičovská druhé dítě zatím není na cestě a já nemůžu využít nemocenskou, po tříletém termínu doma,důvod je že mě do práce nevezmou a propustit
z práce nechci.Chtěla bys si zažádat (nevím kde) o 4 rok rodičáku a zkoušet druhé dítě bez stresu.Jde to? KOlik budu pobírat? Díky Jitka

j.a.n.i
23. říj 2009

Pokud si měla rodičák zvolený na 3 roky, tak nejde nijak prodloužit. Buď se musíš domluvit ze zaměstnavatelem na neplaceném volnu nebo nastoupit do práce (pokud nemají práci, dali by ti výpověď a odstupné) nebo podat výpověď ty. Pokud by ti zaměstnavatel umožnil to neplacené volno, tak nepobíráš nic.

zdenkapo
25. říj 2009

ahoj,tak změnit rychlost čerpání nelze,ale i pokud by jsi byla nakonec bez práce,tak klidně můžeš zůstat do 4.narozenin dítěte doma,ale budeš bez příjmu a pojištění po ten rok za tebe bude platit stát,jen se musíš nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě. Zdravotní ti dokonce budou hradit do 7 let věku dítěte,ale nepočítá se ti to do důchodu. No a nebo jít na pracák,tam dostaneš 5 měsíců miniaturní podporu a pochybuju,že když tě někam pošlou a tam řekneš,že máš malé dítě bez hlídání,že tě vezmou