Kde zjistím, zda zaměstnavatel poslal lístek na sociálku?

lucininuska
21. led 2013

ahojda, potřebovala bych poradit. Vůbec nevím co a jak. Mám neschopenku od 27.11. a 7.4. nastupuju na mateřskou. Neschopenku jsem přijala, protože mě bolelo břicho a doktor mi dal iněkce s hořčíkem a taky zaměstnavatel si vymýšlel a vždycky mi volal po pracovní době a rozhovory s ním byly nepříjemné - když si na to vzpomenu tak jsem psychicky na dně. K tomu mi listopadovou výplatu poslal až po 20.12., takže přišla až 27.12. - fakt super vánoce. Počítám,že mi dnes přijde za prosinec za těch 21 dnů, co má platit zaměstnavatel, ale je mi divný, že mi nic nepřišlo ze sociálky. Bojím se že tam neposlal lístek na peníze - můžu si to někde zjistit? Taky si myslím že mi asi nebude platit sociální a zdravotní - dá se to taky někde zjistit - jednou už to udělal bývalý kolegyni. A taky nevím mám smlouvu do konce roku, kterou mi neprodlouží, mám se tedy přihlásit na pracák až v lednu 2014?

hofka1
21. led 2013

Všecko zjistíš kde? Na sociálce?🙂

lucininuska
autor
21. led 2013

Hm díky za radu. Někdo kdo se víc rozepíše - je lepčí si tam zavolat nebo dojít stačí sociálka v malém městě nebo radči nějakou krajní?

ikarkulka
21. led 2013

@lucininuska Musíš volat na příslušnou sociálku, tj. na tu, která ti má vyplácet dávky.
Stačí si tam zavolat, aspoň v té první fázi.

blahova_andrea
21. led 2013

@lucininuska sociální a lístek na peníze zjistíš na české, městské nebo okresní správě sociálního zabezpečení. to podle toho v jakém městě má sídlo zaměstnavatel. na pojišťovně si taky běžně můžeš ověřit, zda je za tebe odváděno. že ti zatím nic nepřišlo se nediv, oni to posílají kapku později, takže spíš počítej až kolem toho 25. v měsíci. na pracák se hlásit logicky nebudeš, když budeš na mateřské, po ní si na ssp vyřídíš rodičovskou a až po ní půjdeš na pracák, protože nebudeš mít držené místo, kam by ses mohla vrátit.

lucininuska
autor
21. led 2013

děkuji velice mooc

lucininuska
autor
6. únor 2013

Ahojky tak ze sociálky mě poslali na pracák a teď jsem se dozvedela od kamaradky ze mame ve městě 2 sociálky, nic nemuze byt jednoduchý.

j.a.n.i
6. únor 2013

@lucininuska Nevím co bys měla dělat na pracáku? Zavolej si na 840 406 040 a tam ti na základě rodného čísla zjistí vše potřebné.

lucininuska
autor
8. únor 2013

@j.a.n.i děkuji moooc