Kdo mi vyplatí nemocenské dávky?

zanda25
8. únor 2014

zanda25 Ahoj holky,potřebovala bych poradit,kam se mám obrátit,potřebuju-li informaci na jaký úřad.Byla jsem zaměstnána na 6-hodinový úvazek jako prodavačka,kolegyně mě fyzicky napadla a tak jsem na neschopence,dohodla jsem se s firmou,že chci odejít,že s ní dále pracovat opravdu nechci.Mám výpověď dohodou po ukončení pracovní neschopnosti.Zjistila jsem,ale že jsem v tom pokud od lékaře dostanu neschopenku budou mi vypláceny nemocenské dávky od zaměstnavatele,nebo mě vyhoděj a budu muset na PÚ a ostrouhám????Předem všem moc děkuji

replykatee
8. únor 2014

Nenechte se vyhodit. Maroďte, jinak ostrouhate doopravdy 🙂 v neschopence Vás zaměstnavatel nesmí vyhodit. Měla jste podat stížnost za napadení a jeste se na te kolegyni pěkně zhojit!

25jituska
8. únor 2014

Přesně tak, když jsi na neschopence tak Tě zaměstnevatel propustit nesmí a pokud se to v posledních dvou letech nějak nezměnilo tak se na Tebe vztahuje ochraná lhůta(myslím si, že měsíc) a pokud půjdeš na neschopenku i když jsi už tu dohodu podepsala, tak by Tě ještě měl vyplácet zaměstnevatel. Pokud jsi na neschopence teď tak gynda si Tě může převzít aniž by jsi jednu ukončila a druhou si nechala znovu vypsat. Pokud máš nárok na dovolenou tak pozor! vyber si jí těsně před nástupem na mateřskou 😉 protože v období mezi přechodem z mateřské na rodičovskou se na Tebe nevztahuje ta zákonná ochraná lhůta a mohli by Tě propustit 😒

antoinet
8. únor 2014

Pokud podepíšeš dohodu, s ukončením smlouvy souhlasíš a u soudu to nelze napadnout.

mysicka_lb
8. únor 2014

Moc jsem z toho nepochopila, jaká je tedy aktuální situace. Už jsi podepsala nějakou dohodu? Stále jsi na neschopence?