Kdy a kde žádat o RD, když nárok na mateřskou nevznikl?

monahr
12. zář 2012

Ahoj 🙂 Prosim zajimalo by me kdy mam zadat o RD,kdyz narok na materskou mi nevznikl.Vsude ctu,ze po narozeni ditete az mi vystavi RL ditete,ale preci to nebude vyrizene do tydne od narozeni miminka,ale spis tak do mesice ci mozna jeste delsi doba.Nema se proto zadat treba drive?Vyplnit dopredu nejake papiry?A jeste by me zajimalo kde?Jestli na nakem socialnim odboru v miste bydliste , nebo CSSS ci PSSZ?
Dekuji predem za nazory🙂.Jestli uz tu nekde je podobna diskuze tak se predem omlouvam,nebot jsem si nevsimla.

Preji hezky den.

palomitacheca
12. zář 2012

@monahr Když nemáš nárok na PPM, tak si opravdu musíš s žádostí o rodičovský příspěvek počkat až po porodu, až dostaneš rodný list dítěte. Žádá se na odboru státní sociální podpory (nebo jak přesně se to jmenuje) při úřadu práce v místě trvalého bydliště. Vyplácí se to zpětně, takže třeba za srpen dostaneš peníze v září... V lednu jsme si byli podle nových pravidel zažádat o urychlení čerpání a v únoru už mi přišla vyšší dávka, takže to šlo rychle.
Jinak formulář si můžeš stáhnout z internetu, vyplnit ho v klidu doma a pak si tam jenom zajít zažádat s dalšími potřebnými dokumenty.

monahr
autor
12. zář 2012

@palomitacheca Dekuji moc 🙂 moc mi to pomohlo 🙂

palomitacheca
12. zář 2012

@monahr nemáš za co 🙂 my to minulý pondělí vyřizovali znovu, tentokrát na dceru 🙂

monahr
autor
12. zář 2012

@palomitacheca Nj urady na to se netesim ☹ takze po porodu vyrizovani 😒 . mej se pekne a jeste jednou diky🙂 hezky den.

palomitacheca
12. zář 2012

@monahr taky lítání po úřadech nemusím, naštěstí jsme tam nemuseli moc dlouho čekat. Pak jsme ještě vyřizovali pro děti občanky, aby se dalo cestovat do zahraničí a to taky bylo celkem rychlý, tak teď máme od úřadů chvíli klid 🙂 tak si užívej těhotenství a ať všechno dobře dopadne 😉